UKRjizn.com
Image default
Фінанси

Яким буде штраф за неоформленого працівника в Україні у 2020 році?

Зміна податкової системи України в сукупності з безліччю інших нововведень призвела до того, що сфера бізнесу навряд чи змогла справлятися з існуючими податковими ставками. Саме тому багато підприємств почали намагатися економити шляхом зменшення своїх витрат різними методами. Один з таких методів – неофіційний прийом співробітників на роботу, що означає не тільки зарплату в конвертах, але і відсутність податків. Це відразу позначилося на рівні відрахувань у державний бюджет, а також на самих працівниках, а тому владою було вирішено переглянути Трудовий кодекс суттєво збільшити штрафи за порушення. Ось чому роботодавці цікавляться, яким буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2020 році і чи варто забути про неофіційне працевлаштування.

штраф за неоформленого працівника

Вигода для держави

Наявність в штаті неофіційних працівників означає, що у самого роботодавця буде набагато менше головного болю, адже йому зовсім не потрібно турбуватися про сплату податків. Виходить так, що до державної скарбниці надходить значно менше коштів, адже податки є основною дохідною статтею України. Але це ще не все, адже від таких умов праці страждають і самі працівники. Перш за все, люди не можуть розраховувати на звичне медичне та соціальне страхування. Сам працівник стає повністю безправним і в разі виникнення конфлікту він завжди буде крайнім, не зможе довести свою правоту навіть у суді. Він не може вимагати компенсації, заробітну плату, премії.

Більше того, при неофіційному працевлаштуванні не нараховується стаж, який потрібен для своєчасного виходу на пенсію. Виходить так, що якщо працівник не оформлений офіційно, то це велика проблема не тільки для держави, але і для нього самого. Ось тому влада почала активну боротьбу з недобросовісними роботодавцями і вирішили значно збільшити суми штрафів, а також участити перевірки.

Який буде штраф за неоформленого працівника в Україні у 2020 році?

Збільшення штрафів призвело до хвилі обговорень. Самі роботодавці не сильно раді таким змінам, зате громадськість добре прийняла дане нововведення. Згідно із законодавством, всі штрафні виплати встановлюються згідно з актуальним розміром мінімальної заробітної плати в Україні. У 2020 розмір мінімалки досягне 4723 гривень.

Тепер варто перейти до того, скільки складе штраф за неоформленого працівника в Україні. Він дорівнюватиме 141690 гривням за одну неоформлену людину. Якщо таких працівників кілька, то і штраф буде значно більше. Таку ж суму зобов’язуються сплатити підприємства, фірми та установи, які порушили Трудовий кодекс і допустили людини до роботи, не уклавши трудовий договір. Точно так само штрафуються роботодавці, які оформили працівника на півставки, а змусили його працювати на повну ставку і які не здійснюють нарахування єдиного соціального внеску на працівника.

штраф

Штрафування за неоформленого працівника у 2020 році в Україні не обмежується лише цим, адже є й безліч інших можливих порушень законодавства. Якщо підприємства не дотримує всі гарантії з оплати праці, тобто недоплату за роботу у невстановлений час, виплати в неповному обсязі і не тільки, тоді для неї штрафні санкції будуть являти собою виплати в розмірі 47230 гривень. Для тих компаній, які люблять затримувати зарплату, компенсації та премії штраф становить 14169 гривень.

Буває й таке, що керівник підприємства навмисне не бере до уваги наявність пільг у співробітника, не дотримується законодавства про військову службу, то для нього штрафні виплати встановлюються в розмірі 47230 гривень. Всі інші порушення трудового кодексу караються штрафів у розмірі однієї мінімальної зарплати. Як показує практика, за одну перевірку таких порушень можна виявити дійсно чимало, що може призвести навіть до закриття підприємства через великі суми штрафів.

Як уникнути штрафів?

Потрібно також знати, що штраф працівникові за неофіційне працевлаштування в Україні 2020 не передбачений, а тому відбуватися доведеться повністю роботодавцю. Так що краще відмовитися від неофіційного працевлаштування і постаратися не робити помилок при прийомі людей на роботу. Щоб уникнути штрафів, потрібно всього лише:

  1. Укласти трудовий договір.
  2. Видати наказ про прийом нового співробітника на роботу.
  3. Будь-яким способом повідомити ДФС про те, що на підприємстві з’явився новий співробітник.

Однак варто з уважністю заповнювати всі документи і складати накази, тому що навіть за помилки можуть встановлюватися штрафи. Уважне і дбайливе ставлення до всіх паперів і до самого процесу прийому людини на роботу гарантує, що в подальшому абсолютно не буде штрафів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.