UKRjizn.com
Image default
ПодаткиФінанси

Яким буде штраф за неоформленого працівника в Україні у 2020 році?

Великі податкові ставки, а також масові проблеми сфери бізнесу призвели до того, що багато роботодавців почали потроху обманювати систему. Основний спосіб зменшити свої витрати – це наймати працівників неофіційно. За таких працівників не треба було сплачувати податки, водночас ступінь наповнення державної скарбниці суттєво зменшився. Це все спричинило відповідну реакцію з боку уряду, яка полягала в перегляді Трудового кодексу і зміні розмірів штрафів за всілякі порушення. Тому у роботодавців останнім часом часто виникають питання з приводу того, якою буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2020 році і чи варто взагалі йти на ризик.

штраф за неоформленого працівника

Чому було вирішено збільшити штрафи?

Оскільки роботодавці почали масово наймати людей без офіційного оформлення, Сума відраховуваних податків неминуче зменшувалася. У той же час податки – це основна прибуткова стаття будь-якої держави. Боротися з допомогою інспекцій виходило не завжди, тому що всі проблеми можна було вирішити за допомогою одного хабара. Проте із змінами в Трудовому кодексі, поліпшенням механізму перевірок і багатьма іншими факторами уряду вдалося розпочати боротьбу з недобросовісними роботодавцями і збільшення штрафу – це один з важелів тиску.

Багато експертів кажуть, що подібні зміни пішли на користь не тільки роботодавцям, а й самим працівникам. За останній час були підняті майже всі штрафи за кадрові порушення, що змусило компанії і підприємства уважніше ставитися до свого штату. Водночас працівники отримали певні соціальні гарантії, медичне та соціальне страхування. Крім того, неофіційний працівник є повністю безправним, тобто він не може в разі чого домогтися від роботодавця належних виплат при розрахунку, своєчасного заробітної плати, будь-яких компенсацій і не тільки. У будь-яких суперечках він нічого не зможе довести. При цьому тільки офіційно працевлаштованим громадянам нараховується стаж, на основі якого відбувається оформлення пенсійних виплат. Тому в подібних змінах плюсів набагато більше, ніж здається на перший погляд.

Яким буде розмір штрафу в 2020 році?

Останні новини про штрафування за неоформленого працівника в 2020 році в Україні говорять про те, що поки уряд не планує вносити які-небудь додаткові зміни у Трудове законодавство, а тому штрафи, швидше за все, залишаться на рівні 2019 року. Варто відзначити, що саме в 2019 році вони були підняті до незвично високих позначок, що викликало чималу хвилю обговорень.

Всі штрафи встановлюються залежно від рівня мінімальної заробітної плати. Очікується, що у 2020 році розмір мінімальної зарплати досягне 4723 гривень, а тому автоматично будуть перераховані і збільшені всі штрафи за порушення Трудового кодексу.

праця

Згідно з останніми правками, штраф за неофіційне працевлаштування в Україні складе 141690 гривень на одну людину. Це дійсно чимала сума і її роботодавець повинен буде сплатити за такі порушення:

  1. Допуск людини до роботи без укладення трудового договору.
  2. Оформлення людини на неповну ставку в разі фактичної роботи на повну ставку.
  3. Виплату заробітної плати співробітнику без нарахування та сплати єдиного соціального внеску.

Водночас є й інші штрафи, наприклад, роботодавець повинен сплатити 47230 Гривень у разі недотримання встановлених законодавством гарантій з оплати праці. Якщо компанія або фірма не доплачує працівникові за понаднормові годинник, роботу в святкові дні і не тільки, то саме час викликати перевірку. Також є штраф у розмірі 14169 гривень за порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, компенсацій та інших видів нарахувань, а також за надання зарплати в неповному обсязі.

Якщо роботодавець умисно забуває про гарантії і належних працівникові пільги, а також не дотримує всі правила і закони про військову службу, наприклад, не залишає робоче місце за призовником, то тоді його чекає штраф у розмірі 47230 гривень. За порушення інших вимог Трудового кодексу встановлюється штраф, розмір якого становить лише одну мінімальну заробітну плату, тобто 4723 гривні.

Крім усього цього, варто не забувати, що допускати співробітника до роботи без складання трудового договору не можна. За порушення цього правила навіть є окремий штраф і в разі перевірки підприємству доведеться заплатити за таке від 8500 до 17000 гривень.

прогноз економіки

Що потрібно робити роботодавцю, щоб уникнути штрафів?

З тих пір як в Україні зросли штрафи за тіньових працівників компаній і підприємств, які уникають офіційного працевлаштування стало значно менше. Однак ця проблема все ще залишається актуальною, а тому час від часу влаштовуються масові перевірки. Щоб уникнути будь-яких штрафних санкцій, роботодавцю при оформленні нового співробітника досить зробити три прості речі:

  1. Укласти в письмовій формі з новим співробітником трудовий договір, згідно з усіма вимогами і встановленою законодавством формою.
  2. Видати наказ про прийом людини на роботу.
  3. Повідомити Фіскальну службу про те, що на роботу був прийнятий новий працівник.

Те, скільки складе штраф за неоформленого працівника в Україні, лякає багатьох керівників, але проста уважність і дотримання правил дозволять уберегти себе від величезних виплат. При цьому Управління Держпраці нагадують, що слід приділяти особливу увагу правильному оформленню наказу про прийняття людини на роботу, оскільки в ньому часто відбуваються помилки. За це, а також за несвоєчасне подання даних у Фіскальну службу компанію або підприємство чекає штраф мінімум у розмірі однієї мінімальної заробітної плати. Після цього треба не забувати про зміни в розрахунку єдиного соціального внеску та зміни у звітності. Якщо роботодавець не порушуватиме інші положення чинного законодавства, то під час чергової перевірки йому боятися нічого.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.