UKRjizn.com
Image default
Податки

Ставка єдиного податку у 2023 році в Україні

Багато хто чекав на 2022 рік. Особливо день шести двійок. Але після цієї унікальної дати в Україні настав страшний час – почалася війна. Зеленський підписав закон, у якому дозволив приватним підприємцям тимчасово не сплачувати податки. Але яким буде єдиний податок у 2023 році в Україні і які нововведення будуть задіяні?

Хто може не платити?

Протягом військового стану приватні підприємці 1 та 2 групи можуть не сплачувати єдиного податку. Це прописано у Податковому кодексі. Насправді в Особистому кабінеті відбувається нарахування виплат. Але після подання декларації ця сума має обнулитися. Якщо це не сталося, необхідно зателефонувати на гарячу лінію.

Держава щодня намагається максимально адаптувати закони під реалією цього часу. З 1.04.2022 року дозволено не сплачувати Єдиний податок. За бажання ФОП має право оплачувати його самостійно на власний розсуд. Якщо бізнес працює, то добре допомогти державі. Відповідальності за несплату не буде. У випадку, коли НП не сплачує податок, то й звітувати не потрібно.

Для ФОПів 3 групи та єдиний податок для юридичних встановлено податок у розмірі 2% від суми прибутку. Але їх буде звільнено від сплати ПДВ, якщо місцем постачання товару чи надання послуг є митна територія України. Також для 3 групи встановлено нові обмеження. Прибуток має становити 10 млрд грн на рік. Немає обмежень щодо кількості оформлених найманих працівників. У лихоліття держава надає можливість наймати співробітників.

Додатково дозволено не платити до закінчення військової дії та через рік після закінчення війни земельний податок. Це стосується території, на яких відбуваються воєнні дії, які окуповані або забруднені вибуховими предметами.

Ще одним приємним бонусом у важкий час є те, що ФОП 1 та 2 групи звільнені від сплати ЄСВ за себе, а платники 2 та 3 групи можуть не платити за мобілізованих співробітників.

Скільки потрібно платити?

Ставка єдиного податку 2023 року в Україні нараховується залежно від мінімальної заробітної плати на 01 січня. Він становить 20%. Оскільки її сума у ​​2023 році не змінюватиметься, то й податок залишиться незмінним. ЄСВ із жовтня 2022 року становить 1474 грн.

Кабінет Міністрів не планує вводити будь-які нововведення до Податкового кодексу. Денис Шмигаль стверджує, що бюджет на 2023 рік планується згідно з надходженням тих податків, які є на даний момент. Верховна Рада планує скасувати акциз, встановлений для подолання паливної кризи.

На 2023 рік Кабінет Міністрів має план, яким чином буде залучено інвесторів з-за кордону. Але вони можуть збутися протягом кількох років після завершення військових дій на території України.

В умовах війни необхідно максимально підтримувати свою державу. Це можна зробити з допомогою податків. Бажано підприємцям намагатись працювати, наскільки це дозволяє війна. Або відкривати новий бізнес та створювати робочі місця. Це можливість підтримати людей, які втратили будинки та місця роботи через воєнні дії.

Від держави запроваджено податкові пільги для тих, хто підтримував українську армію.

Наприкінці літа Ростислав Шурма запропонував до розгляду законопроект, що розглядає встановлення єдиної ставки податку на прибуток, додаткову вартість та доходи фізичних осіб у розмірі 10%. При цьому ЄСВ буде скасовано повністю.

Як оплатити?

Найбільше приватні підприємці роблять помилки, сплачуючи за неправильними реквізитами для сплати єдиного податку у 2023 році. Найкраще зайти до свого електронного кабінету. Є пункт, який має назву «стан розрахунку з бюджетом». Можна саме в цьому розділі здійснювати оплату за допомогою Привату 24 або іншого банку в Інтернеті. Протягом 3 робочих днів відбувається зарахування.

Що робити, якщо в Особистому кабінеті не вдається знайти дані для оплати ЄСВ? Наприклад, можна зареєструватись на сайті Taxer. Далі потрібно заповнити форму. Рекомендовано зберегти чек на комп’ютері в окремій папці.

Податки можна сплатити у касі будь-якого банку. Усі чеки рекомендовано зберігати протягом 3 років. Але якщо з дому виходити не хочеться чи немає можливості, то можна скористатися додатком Приват 24. Для цього слід зайти до розділу «Мої платежі». Важливо через кілька днів перевірити, чи зараховані гроші в Особовому кабінеті податкової інспекції.

Чи потрібно сплачувати податки з рахунку ухвалення? Залежно від того, як працює підприємець: як юридична чи фізична особа. Для фізособи немає значення, звідки здійснювалася оплата. Це може бути банківська картка, розрахунковий рахунок чи готівка через касу банку. Головне, щоби реквізити були правильними.

Для юридичної особи рекомендовано робити оплату лише з рахунку компанії.

Проблема може бути наступного характеру. Нарахування були, але гроші всі було знято і витрачено до того, коли потрібно здійснювати оплату єдиного податку. Можна відразу відкласти суму, призначену для виплат. Або рекомендовано робити переплату. Але вона має за сумою не бути більшою, ніж необхідна оплата до кінця року.

Оплачувати ЄСВ необхідно 1 раз на квартал. Під час воєнних дій не обмежують у датах виплат. Пеню не нараховують. Президент попросив підприємців наскільки можна здійснювати оплату податків підтримки економіки країни. Сплачувати податки за найманих працівників рекомендовано щомісяця, а за самого підприємця – раз на 3 місяці.

Єдиний податок із 01.04.2022 року протягом року можна не сплачувати. Також після припинення військового стану ще 12 місяців приватних підприємців звільнено від сплати. Протягом усієї тривалості проведення бойових дій на території України. Фінансування провадиться критично необхідним галузям: медицина, армія, оплата праці вчителям, допомога переселенцям та соціальні виплати. Гроші на всі потреби України є завдяки допомозі західних країн та своєчасній сплаті податків. Сума єдиного податку у 2023 році в Україні не буде змінено. Це пов’язано з тим, що цього року не заплановано підвищення рівня мінімальної заробітної плати.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.