UKRjizn.com
Image default
Новини

Якими будуть ціни на бензин в 2020 році в Росії?

Для багатьох жителів Росії незрозуміло чому в країні з величезними запасами нафтопродуктів настільки нелояльні ціни на паливо. Вартість бензину не велика, хоча на світовий ринок місцева нафта йде за цілком правильною ціною. Великі акцизи і жадібність нафтових корпорацій нервує пересічних громадян, які є кінцевими споживачами палива, а постійне зростання вартості викликає дике роздратування. Вже зараз автолюбителі всієї країни хочуть знати, якими будуть ціни на бензин в 2020 році в Росії і не має сенсу продати машину через занадто великих витрат.

Відсутність обґрунтованості у формуванні цін на паливо

Для більшості росіян підвищення цін на бензин не має будь-якої очевидної причини. Часто люди говорять про те, що стрибок вартості пов’язаний з бажанням нафтових магнатів купити новий автопарк, черговий палац або навіть цілий острів.

Теж саме можна сказати і про регулярні підвищення акцизів на паливо, що стягуються державою. Передбачається, що частка розміру усіляких зборів і мит у вартості палива досягає 50 %, при цьому конкретно в рублях ця величина зростає, що прямо впливає на ціну бензину.

Якими будуть ціни на бензин

Виходить, що крім зборів з самої нафти, держава має і половину від ціни готового палива, але бюджет все одно не наповнений, хоча самі добувачі сировини, постачальники і виробники бензину виражено заробляють, отримуючи набагато менше, т. к. з решти 50% потрібно платити зарплату працівникам безлічі ланок.

Увага! Про необ’єктивність цін можна судити по зміні вартості сировини. Людям абсолютно незрозуміло чому ростуть ціни на бензин в той час, коли відбувається падіння вартості нафти на світовому ринку.

По суті люди не бачать обґрунтованості реальних причин, що змушують владу і видобувачів сировини в черговий раз» задирати ” ціни. При цьому вартість все ж зростає, а громадяни хочуть знати чому таке підвищення ціни відбувається. До того ж є і реальний вплив ринку, що змушує вартість палива рости.

Об’єктивні причини зростання вартості бензину

Люди, які прагнуть до самозаспокоєння, звинувачують корумпованих чиновників і жадібних підприємців в необгрунтоване зростання цін на паливо, забуваючи про існування справжніх причин, здатних викликати подорожчання бензину.

Серед них можна виділити такі моменти:

  • Реальне зростання вартості сировини (нафти).
  • Збільшення частки величини акцизу в ціні для направлення коштів в автодорожні компанії.
  • Зростання витрат на модернізацію обладнання при виробництві палива через підвищення екологічних вимог.

Це лише частина причин, пов’язаних з ціною палива. Бензин дорожчає і через особливості зовнішньої політики Росії, і внаслідок порушення домовленостей з іншими країнами про розмір загальної видобутку сировини, і навіть в результаті примусових заходів, необхідних для нормалізації дорожнього руху у великих містах.

ціни на бензин

Приватним споживачам палива немає особливої різниці у виборі реальної причини стрибка цін. Їх цікавить підсумковий результат — конкретна величина підвищення вартості палива для пересічних громадян. Досвідчені автовласники вже висунули свої припущення щодо зростання цін.

Орієнтовне подорожчання ціни бензину на думку громадян

Серед населення є як помірно стримані точки зору, так і вкрай негативні. Перші передбачають цілком реальні цифри збільшення вартості, другі лякають дворазовим подорожчанням ціни на всі види палива.

Такий стрибок вартості навряд чи трапиться, але навіть припущення такого роду, що з’являються в мережі, наводять паніку серед населення. Є і більш стримані негативні думки, що говорять про те, що в 2020 році подорожчання бензину буде не менше ніж на 15-20 рублів за літр. Це теж малоймовірна подія, тому що вартість палива хоча б частково контролюється державою.

Варто знати! Припущення про те, що буде падіння цін, відносяться до жартівливим. Ціна за літр бензину в кращому випадку залишиться незмінною, але навіть це більше схоже на утопічні фантазії.

Автолюбителі припускають, що неможливо навіть мале підвищення цін. Громадяни налаштовані скептично і не вірять в те, що вартість зросте лише на 5-7 %. Найбільш стримані, але лише віддалено реалістичні прогнози, говорять про зростання цін мінімум на 10%. Умовно в рублях таке підвищення буде близько 5 р, тобто бензин 92 буде коштувати близько 48-49 р, зовсім трохи не дотягуючись до «полтиника» за літр. Отже, паливо з більш високим октановим числом точно перейде цю психологічно важку величину.

Також окремо варто підкреслити наявність цивільних думок про виражену зміну цін. Йдеться про прирівнювання цін до європейських і навіть перевищення їх значень. Думка про вартість літра бензину в межах 100 рублів висловлювався не раз, але фінансисти поки не поспішають підтверджувати такі цифри.

Скільки коштуватиме бензин в 2020 році

З кожним роком в Росії залишається все менше експертів, охочих висловлюватися про передбачувані ціни на паливо. Раніше було простіше припустити ймовірний розвиток подій в плані ціноутворення. Зараз залишається лише стежити за тим, скільки коштує бензин в рамках 1-2 тижнів, тому що його вартість регулярно збільшується, причому часто це відбувається без видимих на те причин.

Все ж деякі прогнози на ціну палива були висловлені. Передбачається, що стрибок у вартості протягом 2020 року в сукупності досягне кордонів в 15-20%. При цьому невідомо, чи буде основна частка відсотків додана до вартості початку року або ж підвищення зроблять поступовим. Аналітики вважають, що в разі розвитку подій за першим сценарієм можливе повторне збільшення цін у другому півріччі.

Поки ж орієнтовні цифри на 2020 рік такі:

  • Бензин 92 — 51-53 р.
  • Бензин 95 — 55-59 р.

Щодо бензину 98 думки спірні. Справа в тому, що він ще на початку 2019 року переступив рубіж в 50 рублів, змушуючи автолюбителів вибирати паливо простіше. Ситуація може розвиватися двома шляхами: на це паливо ціна підросте менше, тому що вже зараз йде падіння попиту, або ж вартість збільшиться на ті ж 15-20%.

При цьому обґрунтованість зростання саме на такі показники ніхто перевіряти не буде. Ціна просто виросте, хоча поки ще можна сподіватися на більш стримані розміри підвищення. Втім, поява нової стратегії розвитку автодорожніх відносин в Росії, може негативно вплинути на вартість бензину.

Зв’язок зростання цін із загальною автомобілізацією країни

Нещодавно представлена “Стратегія-2020”, пов’язана з дорогами, парковками, митами та іншими областями, як-то стосуються автотранспорту, налякала своїми категоричними висловлюваннями. Автори даного проекту на 850 аркушах описували заходи, спрямовані на кардинальну зміну життя автолюбителів.

По суті проект для власників машин є збіркою заборон, списком обмежень і переліком видів оплати. В ньому розглянуті і платні дороги, і відсутність у містах вільних парковок, і збільшення транспортного податку, і європейська вартість бензину.

Ця неприємна стратегія лише ще раз підкреслює відомі проблеми країни в дусі «дурнів і доріг», особливо в плані останньої. Різке збільшення числа автолюбителів при відсутності такого ж стрімкого формування більш просторих доріг і будівництва сучасних розв’язок призвело до появи дорожніх заторів навіть у невеликих містах. Мегаполіси буквально «захлинулися в пробках» — наземний рух паралізовано через величезного числа машин на дорогах.

Примусове і помітне підвищення цін може призвести до того, що частина громадян відмовиться від експлуатації персонального автомобіля або ж мінімізує частоту його використання. Також передбачається, що ряд осіб у зв’язку з новим збільшенням вартості палива вирішить відмовитися від покупки машини. Все це призведе до певного зниження автомобілізації, дозволяючи владі спробувати встигнути «наздогнати» стан великих доріг і розв’язок до необхідних значень, здатних забезпечити нормальну пропускну здатність.

Ціни на бензин в 2020 році в Росії необґрунтовано завищені на думку громадян, іноземців та експертів паливної галузі. Причини для реального підвищення вартості названі, але вони були б актуальними при дотриманні інших умов ринкових відносин. Зараз ясно, що зростання цін на паливо неминуче, залишається тільки почекати і побачити яка вартість бензину чекає жителів країни.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.