UKRjizn.com
Image default
Свята

Якого числа День весняного рівнодення в 2022 році?

День весняного рівнодення в 2022 році символізує астрономічний прихід весни, відродження природи. Після тривалої зими так нестерпно хочеться тепла і сонця. З’являються перші бруньки і трава, співають пташки, все оживає і настрій поліпшується без видимих на те причин. Якого числа буде день весняного рівнодення? Чим він знаменний і як його відзначати? Читайте подробиці далі.

Весняне рівнодення

Якого числа День весняного рівнодення в 2022 році

Рівнодення-явище, коли Сонце переходить з південної півкулі небесної сфери в Північне. Денні та нічні години прирівнюються. Вже на наступну добу день поступово починає подовжуватися. Дата весняного рівнодення – 20 березня, точний час 09:37 (UTC-0) або 12:37 (МСК). Це перші весняні добу для жителів північної півкулі, а ось для тих, хто проживає в південній півкулі, – це перший осінній день.

Традиції та обряди свята

Наші праотці шанували цей день і влаштовували гучне свято. Багато ритуали і обряди пов’язані саме з цим днем. Вважали, що в цей час відбувається рівновага між світлом і темрявою. Народ проводжав зиму і весело зустрічав весну. Повсюдно проводилися масові гуляння з піснями, танцями, млинцями і випічкою.

Це свято вважали магічним. Дівчата не упускали можливість поворожити, а сновидіння вважалися віщими.

Наші предки були впевнені, що на землю спускається Бог сонця, щоб перевірити, як йдуть справи, і допомогти в благих починаннях.

Господині з самого ранку займалися тестом, щоб спекти пташок – жайворонків. Згідно з повір’ями, в цей день поверталися додому перелітні птахи, приносячи на крилах тепло.

Діти виставляли печиво у вигляді жайворонків за поріг, вимовляючи спеціальні речівки або клікалки, щоб вигнати зиму і покликати весну. Потім дітвора вибігала на двір, підкидаючи пташок вгору або насаджуючи їх на паличку, щоб наблизити до сонечка. На завершення ігор печиво з’їдали, крім голови пташки, голову слід було згодувати домашнім тваринам.

Як проходе День весняного рівнодення

Також пекли млинці, а зверху посипали цукром. Млинці готували спеціально для ведмежого бога. Його потрібно було шанувати, щоб звірі не нападали на людей. Приказка “перший млинець грудкою” звідти пішла. До речі, правильно не «комом», а «комам», так наші предки називали ведмедів.

З метою догодити мороз, господині готували вівсяний кисіль і пісні колобки. Їх клали на вікно на ніч. Залишки віддавали домашнім тваринам. Говорили, що це захистить тварин від хвороб і вони справлять на світ численне потомство.

Також на весняне рівнодення пекли ватрушки, що символізують сонце. Їсти їх слід було наодинці, загадуючи бажання.

У цей період проводилися ярмарки. На ярмарках можна було не тільки щось придбати, а й весело провести час. Влаштовували перетягування канатів, грали в містечка, організовували кулачні бої. З приходом темряви розпалювали багаття і стрибали через них. Молоді люди водили хороводи, співали і танцювали.

Прийнято було готувати спеціальні пряники. У тісто додавали різні речі: кільце, ключ, монетку і пр.кожна штучка щось символізувала. Залежно від того, що попалося людині в прянику, то слід чекати в цьому році.

До цього дня не можна було працювати на землі, оскільки вона спала, тепер же можна було приступати до сільськогосподарських робіт.

Зараз весняне рівнодення не наділяється таким значенням, як раніше. Сьогодні це більше данина традиції. Деякі продовжують в це свято загадувати бажання в надії, що вони здійсняться.

Думки в період рівнодення наділені особливою силою. Думати треба виключно про хороше і добре, відганяючи подалі похмурі і невеселі думки.

Формується енергетичний шаблон на майбутній рік. Цілком реально запрограмувати хороший рік, якщо бажати собі і оточуючим щось позитивне.

День весняного рівнодення

Щоб очистити тіло і душу, можна перестрибнути через багаття або облитися відром води на вулиці.

Є думка, що в цей час в світобудові розливається енергія, яку треба відчути і правильно використовувати.

Що не можна робити в цей день?

Є речі, які в такий чудовий свято не можна здійснювати:

  • Не можна нудьгувати і засмучуватися, інакше весь рік буде похмурим і нудним.
  • Не можна думати про погане, а то воно збудеться. Якщо в голову лізуть погані думки, то треба виписати їх на листочок і спалити його.
  • Не можна сваритися, битися, з’ясовувати стосунки.

Прикмети на день весняного рівнодення

З покоління в покоління переходять прикмети:

  • Яка погода стоїть на вулиці, така ж буде і в найближчі 40 днів. Якщо за вікном морозна погода, то потрібно готуватися до ще 40 днів морозу. Якщо за вікном сонячно і тепло, то морозів вже побоюватися не варто.
  • Якщо людина зможе нарахувати 40 весняних проталин, то його чекає удача і щастя.
  • Якщо загадати бажання, то воно точно збудеться.
  • Якщо провести цей день весело, то і рік буде веселим.

Ритуал на виконання бажання

Весняне рівнодення – час чарівництва і магії. Наші предки не упускали можливість зробити обряд або ритуал. До нас дійшов один з ритуалів на виконання бажань. Варто враховувати, що бажання має бути особистим і не ставитися до сторонніх.

Важливо знайти спокійне місце, щоб ніщо не заважало і не турбувало. Треба сісти зручніше, запалити білу свічку і постаратися сконцентруватися на полум’я. Слід максимально розслабитися, прикрити очі, почекати поки дихання вирівняється.

Треба уявити, що бажане вже сталося. Подумки озирнутися, відчути радість від досягнення бажаного. Важливо відчути повний спектр емоцій, які буде викликати виконане бажання. Потім треба уявити, ніби образ мрії піднімається і ховається високо в небесах. Важливо відпустити бажання. Всесвіт отримала заявку на його здійснення, незабаром воно точно здійсниться.

Як святкують весняне рівнодення різні народи?

Рівнодення відзначають по всьому світу. У багатьох народів є свої оригінальні традиції та обряди зустрічі весни, але багато і спільного, адже всі радіють відродженому сонечку і чекають приходу тепла.

Стародавні кельти відзначали свято Остара, присвячений богині родючості. З цього періоду відкривався сезон землеробських робіт. Народ проводив ритуали на родючість. Самі люди очищали тіло і душу, обливаючись водою, обкурюючись димом, стрибаючи через багаття. Ще розважалися, запускаючи вогняні колеса з височин і метаючи вогняні стріли.

Богиня Остара

У богині Остари було кілька символів. По-перше, заєць або кролик, що символізують родючість і уособлення відродження. По-друге, яйце, що символізує сонце і пробудження природи. Яйця розмальовували особливими символами захисту, миру, благополуччя, родючості.

Японці святкують Хіган. Цей день закріплений на державному рівні і є вихідним. Народ святкує цілий тиждень. Напередодні свята все прибираються в оселях, позбавляються від непотрібних речей. У це свято прийнято почитати померлих родичів і відвідувати кладовища. Також ходять в храми, де замовляють молитви і віддають Ритуальні почесті. Готують вегетаріанську ритуальну їжу. Буддисти вважають, що не можна вбивати тварин і їсти їх м’ясо. Японці вважають за краще рис, бобові, овочі та овочеві супи.

Тюркські та іранські народи відзначають Новруз. Це національне свято початку весни за астрономічним календарем, можна сказати, початок Нового року. Новруз не відноситься до ісламських звичаїв. До торжества готуються заздалегідь. Господині наводять порядок, віддають борги і повертають чужі речі.

Кажуть, що це гарний час, щоб попросити вибачення у тих, кого образили. Готують традиційні страви. На столах завжди багато солодощів. Нібито, чим щедріше буде накритий стіл, тим вдаліше пройде рік. На чільне місце ставлять пророщену пшеницю – як символ нового життя. На Новруз прийнято розводити багаття і стрибати через полум’я, щоб позбутися від хвороб і бід.

День весняного рівнодення в 2022 році – важлива історична і культурна дата для багатьох народів по всьому світу. У цей день люди зустрічають весну, насолоджуються сонцем, сподіваються на щедрий урожай. Це хороший день для походу в гості або прийому друзів і родичів у себе.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.