UKRjizn.com
Image default
Свята

Якого числа День води в 2022 році?

Свята і пам’ятні дати – це не просто привід відзначити і повеселитися, часто це заходи для залучення уваги до якоїсь важливої теми або проблематики. До таких свят можна віднести день води в 2022. Недолік водних ресурсів негативним чином відбивається на якості життя, в першу чергу на здоров’я.

Складно уявити, але в нашому світі чиста вода стала справжнім скарбом. Саме тому Всесвітній день води – важливе свято, хоча він і недостатньо популярний в нашій країні. Якого числа відзначатимуть і які традиції існують? Читайте далі.

Міжнародний День води

Якого числа День води в 2022

День водних ресурсів щороку святкують 22 березня. У 2022 році свято випадає на понеділок. Цей день відзначають працівники галузі екологічної безпеки, співробітники природоохоронних установ, вчені та дослідники. Також цей день не залишають без уваги члени благодійних та громадських організацій, студенти та викладацький склад профільних спеціальностей.

Історія свята

Свято було засноване не так давно-в 1993 році. За рік до цього ініціативу висунула ООН. У той час обговорювали недостатню кількість води по всьому світу, дефіцит питної води був очевидний для багатьох країн. Через рік, коли Генеральна Асамблея ООН офіційно заснувала захід і встановила базові принципи і цілі проведення торжества, – тоді в перший раз був проведений День води. У 2022 році свято відзначать у 28-й раз.

Всі заходи, які проводяться в це свято, спрямовані на збереження природних ресурсів, поліпшення екологічного становища, вирішення проблеми з нестачею питної води.

Урочистості щороку присвоюють нову тему і гасло, що відображають важливі проблеми. Проводяться конференції та семінари, лекції та круглі столи, де виступають заслужені діячі, а також вшановують тих, хто вніс істотний внесок у захист екології.

Проводять різні акції, флешмоби, виставки та конкурси з метою привернення уваги якомога більшої кількості людей. Деякі проводять в цей день протести і демонстрації. До цієї дати приурочують публікації досліджень вчені.

У школах і ВУЗах зачіпають тему дбайливого поводження з природними ресурсами. Дуже важливо з самого дитинства формувати дбайливе ставлення до природи, розповідати дітям про те, наскільки важлива вода і яку роль вона відіграє в житті всього людства.

Якого числа День води?

ЗМІ теж не залишаються осторонь. Газети публікують актуальні матеріали, а телеканали показують документальні фільми та тематичні передачі. У цей день завжди говорять про нераціональне використання ресурсів і надмірне забруднення водойм і грунтових вод, про зростання споживання водних ресурсів та інших проблемних питаннях.

Традиція

Наші предки відзначали це свято після Трійці на третій день. Фіксованої дати святкування не було. У торжества язичницьке коріння. Народ шанував воду і влаштовував з нагоди святкування галасливі гуляння.

У це свято господиням не можна було займатися пранням, мити підлоги, посуд і робити іншу роботу, пов’язану з водою. Були люди, які навіть не пили воду, щоб проявити повагу до неї. Дівчата любили проводити обряди з метою завести сім’ю і знайти щастя. На жаль, звичаї і традиції майже не дійшли до наших днів, але є країни, де фестивалі і свята води відзначають з розмахом.

Як святкують у різних країнах?

У Китаї свято називається по Шуй. Китайці відзначають його весь тиждень. Легенда говорить про те, що колись жив нехороший демон-правитель. Було у нього 7 чоловік. Одного разу вони втомилися терпіти до себе погане ставлення, змовилися і вбили чоловіка.

Щоб дух демона не повернувся в країну, вони по черзі тримали голову вбитого. Місцеві жителі обливали жінок водою, щоб їм було не так важко тримати цю жахливу і велику голову.

На Кіпрі свято називається Катаклізмос. Жителі острова шанують пам’ять про Всесвітній потоп. Свято служить символом воскресіння і вічного життя. Народ обливається водою, щоб очистити тіло і душу. Відзначають через тиждень після Великодня.

У Дагестані торжество відзначають на 40-й день після дня весняного рівнодення. В обов’язковому порядку проводиться древній обряд. Дівчата покривають голови білими хустками, беруть Великі глечики і йдуть на далеку водойму. Там вони водять хороводи, співають і веселяться, а потім наповнюють глечики доверху і повертаються.

У Таїланді прийнято проводити цікавий ритуал, щоб сказати воді «спасибі» і вибачитися за використання. На березі водойми тайці споруджують невеликі човники з листочків Пальми. В середину поміщають запалену свічку, пару монеток і пасмо волосся, щоб позбутися від накопичився негативу. Після відправляють човник у водойму, щоб вона попливла.

У Вірменії прийнято обливати один одного водою. Святкують Вардавар зазвичай влітку. Це день обливання водою. У такий день не можна ображатися на тих, хто облив тебе. Чоловіки дарують дівчатам квіти, закохані пари випускають голубів на волю.

Яскраві фестивалі влаштовують в Лаосі, Бірмі та Камбоджі.

Цікаві факти:

  • 70% території планети Земля покриває вода.
  • 3% води на планеті-прісна вода. З них 70% – льодовики.
  • 80% хвороб виникають через погану якість води.
  • Вода має пам’ять. Доведено, що вода здатна записувати всю навколишню її інформацію.
  • Людина не може довго обходитися без води. Зневоднення настає при втраті кількості води, Рівного 2% від ваги тіла.

День води в 2022-значиме свято, яке не можна обійти увагою. Без води неможливе існування на нашій планеті. Вода формує кліматичні умови. Людство щодня забруднює і виснажує Водні ресурси, що загрожує непоправними наслідками. Але ще є час задуматися і виправити ситуацію.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.