UKRjizn.com
Image default
Допомога

Якого числа перераховують дитячі посібники в Україні в 2022 році?

Дитячі виплати завжди збирають навколо себе дуже багато інформації. Батьки найактивніше цікавляться тим, через скільки приходять дитячі гроші після оформлення 2022, Але обговорювати питання необхідно комплексно, спочатку потрібно приділити увагу тому, яким буде розмір соціальних виплат на дітей в найближчі 12 місяців.

Прем’єр-міністр України ініціював законопроект, який передбачає зростання дитячих виплат при народженні дитини в Україні на 2022 рік до 50 000 грн.

Перша виплата буде, як і раніше – 25% від суми, тобто сім’я отримати на руки 12 500 гривень, а далі рівними частинами вони будуть виплачуватися протягом 36 місяців кожен місяць. До речі кажучи, обговорюється також щорічна індексація цього пакету виплат, чого раніше не було, але поки ще закон остаточно не прийнятий, і якщо зміни не приймуть, то виплати залишаться без змін – 41 280 гривень.

Якого числа перераховують дитячі посібники в Україні в 2022 році

“Пакет малюка»

На окрему увагу заслуговує Пакет малюка. Справа в тому, що з липня 2022 року «Пакет малюка» можна буде оформити в грошовому або натуральному еквіваленті. Тобто мова йде про те, що батьки, або опікуни, можуть просто отримати гроші, але витратити вони повинні їх на дитину, або вибрати просто «Пакет малюка» в тому вигляді, в якому він надається на сьогоднішній день.

Одноразова допомога становить 5000 гривень, але перераховуються на спеціальну соціальну карту, яка оформляється в Приват банк. Розраховуватися даною карткою можна тільки за конкретні групи товарів, використовуючи безготівкову форму розрахунків, і магазини повинні бути учасниками проекту монетизації одноразової натуральної допомоги.

Як оформити дитячі гроші?

Спочатку варто сказати, що протягом місяця після народження дитини батько зобов’язаний звернутися в органи РАГС для того, щоб зареєструвати його і отримати офіційне свідоцтво про народження.

Якщо дитина народилася в лікарні, то підставою для реєстрації стане медичне свідоцтво встановленої форми, яке видається тією установою, де проходили пологи. У тому випадку, якщо дитина народжується не в лікарні, а, наприклад, вдома, то спочатку все одно потрібно отримати довідку і висновок факту того, що дитина народилася поза установою охорони здоров’я, і тільки потім зареєструвати його в РАЦС. Без цього ставити питання про те, коли прийдуть дитячі гроші в Україні просто безглуздо.

Документи при народженні дитини

Знадобляться стандартні документи для оформлення дитячих грошей в Україні:

  • заява;
  • копія свідоцтва про народження, яка видається у відділі реєстрації актів цивільного стану, але ніхто не потребує розшифровки цієї служби;
  • копія про довідки про склад сім’ї.

Кабінет Міністрів нещодавно створив електронний сервіс для оформлення заяви на допомогу при народженні дитини, яка дозволяє оформити дитячі виплати всього лише за кілька хвилин за допомогою смартфона або комп’ютера.

Дитячі посібники в Україні в 2022 році

Алгоритм досить простий:

  1. Першим кроком необхідно зайти на Урядовий портал і натиснути на кнопку Подати заяву – вона жовтого кольору – природно, необхідно перед цим вибрати розділ про народження дитини.
  2. Тут заповнюється заява, якщо є цифровий підпис, то це вже половина справи, тому що не потрібно буде звертатися за її отриманням. Для довідки-оформити цифрову допомогу можна за допомогою програми Приват Банку та електронного ключа.
  3. Заява необхідно скласти за всіма правилами, але з цим не повинні виникнути ніякі проблеми, тому що на сайті все дуже докладно описано. Або можна звернутися за допомогою і дізнатися, як оформити дитячі гроші в Україні в 2022 році.
  4. Після оформлення заяви воно розглядається протягом двох тижнів і на пошту приходить відповідь.

Коли приходять гроші?

Зазвичай дитячі гроші приходять 15-го числа кожного місяця, але це вони надходять на рахунок Фонду соціального захисту. Після цього списки передаються в банки, що виконують роль посередників, і соціальні виплати виплачуються щомісяця з 15-го по 30-е число. Більш конкретну дату отримати не можна. Залежно від вихідних і святкових днів і іноді грошові кошти зараховуються на рахунки банків трошки пізніше, відповідно, і на рахунки одержувачів вони призначаються також пізніше.

Законодавство чітко постановляє, період зарахування соціальних коштів на карту не повинен перевищувати трьох днів з моменту їх надходження в банк, тому українці можуть за цим стежити.

Для того, щоб батьки могли відстежити дитячі посібники, уряд створив єдину інформаційно аналітичну систему, яка займається управлінням соціальної підтримки. Де отримувати виплату можна вирішити самостійно, у всіх є можливість зробити це через Укпочту, або в комерційному, уповноваженому на це Банку.

У поточний момент таким банком є Приватбанк, Ощадбанк або допомогу можна оформити в банку Аваль. Зазвичай про зарахування коштів приходить повідомлення на телефон.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.