UKRjizn.com
Image default
Релігійні свята

Якого числа Соборування проводиться в 2022 році?

Разом з такими церковними таїнствами, як причастя, сповідь, шлюб, кожен рік проводиться ще одне, не менш важливе обряд Соборування. Це читання молитов одним або кількома священиками над важко хворим. Також цей обряд проводиться перед Великоднем, коли починається Великий пост.

Икона

Ще з давніх часів вважалося, що молитви, які читають над головою хворого, прикутого до ліжка, людини, зможуть зцілити його. Також метою Соборування є зцілення людини духовно і фізично. Щороку бажаючих присвятити себе в це таїнство стає все більше. Тому багатьох цікавить питання, якого числа Соборування проводиться в 2022 році.

Соборування: що означає, як проводиться?

Соборування найчастіше проводиться в соборі, церкві одним або декількома священиками. Мета проведення цього таїнства є позбавлення людини від недуги, зцілення як духовне, так і фізичне. Інше слово Соборування – помазання. Під час читання молитов священнослужителі намазують прихожанина маслом рослинного походження – єлеєм.

Проводитися Соборування також може в домашніх умовах, за межами церкви. Такі заходи застосовуються, якщо людина дуже хвора, не може встати з ліжка. Ще з давніх часів подібне таїнство проводили над вмираючою людиною, це вважалося як останнє помазання. В наші часи цей обряд проводять не тільки фізично або духовно хворим, але і всім бажаючим. Проводиться Соборування перед Великоднем, під час Великого посту. Присвятити себе у таїнство можуть не тільки люди, які страждають на серозну, смертельну хворобу, але і за бажанням вагітні жінки, діти від шести років.

Обов’язково робити помазання всім парафіянам, бажаючим очиститься, покаятися в гріхах перед Великим святом. Відмовляють священнослужителі тільки людям, що страждають психічними хворобами, і тим, хто знаходиться без свідомості. Щоб отримати благословення Господа, покаятися, необхідно заздалегідь дізнатися, коли буде Соборування. У кожному храмі воно проводиться по-різному, дату призначає сам священик.

Проводиться Соборування в три етапи: молитовний спів, підготовка всіх необхідних речей для проведення обряду, помазання. Перша частина передбачає читання ранкових молитов, псалмів, особлива увага приділяється псалмам 142, 50, покаянним молитвам.

таинство Соборования

Друга частина, етап підготовки всього необхідного для проведення помазання – мається на увазі освячення єлею священною водою. Під час того, як висвітлюється масло, читаються молитви Ісусу Христу, апостолу Якову, всім святим. Крім оливи, для проведення обряду необхідно зерно, на який ставиться посудину з маслом для помазання, хрест і Євангелія як символ присутності Бога.

Багатьох, які бажають взяти участь у Соборуванні, задаються питанням, чи всі гріхи прощаються? Як говорив старець Амвросій, будь таїнство прощає всі гріхи, якщо щиро, з чистою душею, без злих намірів звернутися до Бога. Тоді слова бдут почуті.

Третій етап – помазання, яке чимось нагадує причастя. Кожен парафіянин по черзі підходить до священика, той намазує людині єлеєм губи, лоб, ніздрі, руки, грудну клітку (якщо людина бажає позбутися від недуги). Після таїнства бажано зробити ще одне – причастя і сповідь. Розклад Соборування в 2022 році буде залежати від того, на яке число припаде Великдень. Адже обряд проводиться під час Великого посту.

Коли буде Соборування в 2022 році?

Дізнатися точно, коли проводиться Соборування, складно. Кожен храм визначає дату сам, це може бути будь-який день тижня. До смертельно хворої людини священнослужителі приходять в першу чергу. Таким чином, людина очищається, йому прощаються всі гріхи. Для всіх парафіян Соборування проводиться під час Великого посту. Перед Великоднем всі молитви, щирі каяття займають особливе місце в житті і серце кожної людини, тому Соборування так важливо проводити саме перед Великоднем.

Точну дату проведення таїнства передбачити складно, оскільки священнослужителі кожної церкви, приходу визначають дату самі.

обряд

Приблизний розклад Соборування в Києві в 2022 році виглядає таким чином:
• друге березня двадцятого року – початок Великого посту, починаючи з цієї дати прихожанам необхідно дізнаватися розклад Соборування, воно може проводитися в будь-який день;
• Пасха в двадцятому році припадає на дев’ятнадцяте квітня, до цього часу всі парафіяни сповідаються, проходять обряд Соборування, причащаються;
• віруючі дотримуються ще поста Петрова (з п’ятнадцятого червня по одинадцяте липня), Успенського посту (з чотирнадцятого серпня по двадцять сьоме серпня), Різдвяного посту (з двадцять восьмого грудня по шосте січня).

Під час Різдвяного, Успенського. Петровського поста Соборування не проводиться.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.