UKRjizn.com
Image default
Календар

Якого числа весняне рівнодення в 2022 році? Традиції святкування

У справжні часи людина здатна багато поміняти, сучасні технології дозволяють передбачити майбутнє і взаємодіяти з незвичайними тілами. Але ось щодо природи людина не владна. Існують такі природні події, які ніяк і ніколи не будуть підвладні ні людині, ні новітнім технологіям. Так вже заведено з самих історичних часів, що кожна пора року змінюється на інше, день завжди довше ночі і т.п. але протягом будь-якого року трапляється така цікава подія, коли день і ніч за тривалістю мають рівне співвідношення. Люди досі дивуються даним фактом, але природа ставить свої закони з року в наступний рік. Незвичайне диво природи має назву-весняне рівнодення.

Якого числа весняне рівнодення 2022? Дата унікальної події завжди трапляється в єдиний час, а саме, з 20 березня на 21 березня. Звичайно, в справжні дні це незвичайне диво природи, коли нічний час прирівнюється до денного, залишається для багатьох людей непоміченим. А ось в стародавні часи з весняним рівноденням було засновано величезну кількість традицій, обрядів і різних прикмет.

Якого числа весняне рівнодення

День весняного рівнодення

Чудове природне явище-день весняного рівнодення, завжди відбувається в один і той же чудовий день. У березневому місяці, в ніч з 20 на 21 число відбувається така незвичайна подія, коли ніч стає рівною дню. Природа і всі живі істоти по-особливому реагують на такі події. Наприклад, є унікальним той факт, що саме в даний період з усіх теплих країв починають прилітати перші перелітні пташки – жайворонки. Своєю веселою треллю пернаті співаки сповіщають населення, що зовсім скоро настане тепла пора, коли все розквітне, а в повітрі запахне навесні.

Багато країн пов’язують природне явище з різними подіями, наприклад, коли буде весняне рівнодення в 2022 році, то в цей час в Японії необхідно буде згадувати про померлих предків і родичів. Можна сказати, що зазначена дата пов’язана там з поминальними подіями, а ось до природних явищ практично ніякого відношення не має.

У Росії день весняного рівнодення святкувався в старі часи зовсім по-іншому. Молоді дівчата в зазначений період проводили різні ворожіння і магічні обряди. Вважалося, що в даний день можна залучити удачу і любов, якщо прочитати потрібні заклинання. Як відомо, з приходом весни почуття будь-якої людини загострюються, а значить, що даний святковий день був пов’язаний з любовними традиціями.

День весняного рівнодення

Традиції та основи святкування весняного рівнодення

За всіма народними мудростями після приходу весняного рівнодення, весна вступає в свої законні права. Після даного свята вже намічається постійне тепло, Птахи заводять свою дзвінку трель, в душах людей пробуджується веселощі і активність. Після свята природа пробуджується після зимової і тривалої сплячки.

У стародавні часи свято особливо шанувався народом. З його приходом в кожному будинку влаштовувалися широкі гуляння, співалися веселі пісні і влаштовувалися різні розіграші. Господині намагалися приготувати смачну їжу, традицією свята було печення млинців і різноманітних пирогів. А чоловіки і діти проводили день весело і шумно, обов’язково організовувалися ігри та масові гуляння.

Торжество має за собою кілька символів, які будь-якими образами пов’язані з народними прикметами.

  • Кролик-символ родючості.
  • Ластівка-вірний знак приходу теплої весни.
  • Яйце-символ будь-якого початку, зокрема, початок нового життя.
  • Щоб залучити щастя і удачу в будинок, люди намагалися один із символів мати у себе в оселі.

Дата весняного рівнодення 2022 пов’язана і з різними розіграшами, веселощами і галасливими іграми. По-перше, люди намагалися допомогти весні вступити в свої права. Для цього чоловіки готували опудало з соломи, яке виставлялося на великій площі і прилюдно спалювалося. Подібна традиція багато в чому нагадує масляні гуляння, де також люди прощаються із зимою і зустрічають весняну пору року.

Дата весняного рівнодення

Селяни по-своєму проводили магічні обряди. Головне для них було отримати в майбутньому хороший і корисний урожай. Щоб матінка-природа була прихильна до людей, в день рівнодення існував незвичайний обряд: юного чоловіка необхідно було нарядити в білий одяг, а йому на голову надіти сплетений вінок зі свіжих квітів. Таке вбрання наближав прихід весни, і був знаком того, що природа подарує людям відмінні збори овочів і фруктів.

Щоб знайти відмінне здоров’я і позбутися від болісних хвороб, з самого раннього ранку необхідно вийти на вулицю і вмитися річковою водою. Якщо такої по близькості немає, то таку ж службу послужить і вода з колодязя. Дана дія змиває всі хвороби і нещастя з людини, а йому натомість дарує довголіття і здоров’я.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.