UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Якою буде середня зарплата в Україні в 2021 році?

Інтерфакс-Україна восени минулого року взяла інтерв’ю у заступника голови Нацбанку Д.Сологуба, який оптимістично запевнив аудиторію в тому, що середня зарплата в Україні 2021 може зрости – названа сума в 15%. Зростання мінімалки при цьому складе в 2 рази більше, незважаючи на поради експертів відстрочити його на рік. Фінансист висловив необгрунтовану впевненість в тому, що зростання показників не зробить ніякого впливу на рівень інфляції, а економіка неодмінно почне відновлюватися після коронавірусної кризи.

Яка буде середня зарплата в Україні 2021

Цікаві новини

У лютому поточного року видання “Май ЮА«, з посиланням на портал» Хвиля«, який, у свою чергу послався на аналогічне видання» Сегодня”, призвело розлоге висловлювання нинішнього прем’єр-міністра країни, Д.Шмигаля про глобальні плани уряду на найближчий часовий період.

За наступне десятиліття середні зарплати в Україні планується збільшити до рівня, який існує в сусідніх європейських країнах (за зразок для наслідування взяті 2 євростани – Польща або Словаччина).

За даними Українського прем’єра, середня зарплата в Україні збільшується щорічно, і на чималий відсоток (10%). Так було в 2019, таке ж зростання спостерігалося і в кінці минулого, 2020 року. Зараз, за офіційними даними, середня зарплата в Україні в 2021 році становить понад 14 тис.в національній валюті.

У січні поточного року Д.Шмигаль висловив незаперечну впевненість у тому, що Україну можна віднести до розряду заможних і цивілізованих країн, на тій підставі, що її громадянам доступні такі блага, як: іпотека, зростання середнього заробітку, створення Бюро економічної безпеки і власного бізнесу для трудових мігрантів.

Прем’єр-міністр України не згадав про дані Укрстату, згідно з якими реальне зростання склало більше 15%, але інфляція з’їла третину з цього зростання. Він не згадав і про те, що навіть явно завищена цифра усередненого заробітку по країні в три рази нижче, ніж у Польщі і майже в 2,5 рази – ніж у Словаччині. І у цієї різниці будуть корективи через перманентні коливання курсу гривні.

Реальність перспектив

Сайт my.ua, мабуть, не дуже патріотично налаштований, наводить дуже цікаву статистику, згідно з якою перспективи, озвучені Д. Шмигалем, недосяжні:

  • Польська середня зарплата за 10 років збільшилася більш, ніж на 60%, а у жителів Словаччини – на 45%;
  • при збереженні існуючої тенденції, в першій європейській країні зарплата буде понад 2 тис. євро, а в другій-1,6 тисяч;
  • в цей час, як українська в другому світовому еквіваленті тільки перевалить за тисячу (і це за умови, що її щорічне зростання збереже тенденцію до 10% зростання не в гривні ,а в Євро);
  • поки що вона, в цьому еквіваленті, знизилася в минулому році, в порівнянні з позаминулим, на 12%;
  • наздогнати європейські країни можна за умови стагнації їхньої економіки та підвищення українських зарплат майже на 400%;
  • Польщу доведеться переганяти на 18%, А Словаччину – на 16%, і не в гривні, а в Євро.
середня зарплата в Україні 2021

Український уряд впевнений в реальності підвищення зарплат в країні на 16-21 відсоток вже в нинішньому році. Таку оптимістичну заяву є в прогнозах Нацбанку, складених і раніше, і в січні поточного року, найвищу цифру підвищення анонсує Кабінет Міністрів України. Думка експертів в області економіки розходиться з цими прогнозами.

Навіть О. Охріменко, президент УАЦ, вважає, що при існуванні правильної економічної стратегії і важелів, Україна могла б наздогнати деякі європейські країни, оскільки в України є приховані ресурси для зростання. Але поки немає економічної стратегії, яка б рухала цю економіку і виявляла горезвісні Ростові ресурси, поставлена прем’єром завдання виглядає нереальною.

Приблизно в цей же час Ю.Романенко, шеф-редактор «хвилі» доступно пояснять президенту Зеленському тонкощі перезапуску української держави, шляхом знешкодження в. Медведчука. Нагадаємо, що Ю. Романенко-один із співзасновників Українського інституту майбутнього.

Красномовна Динаміка

Прекрасне майбутнє, обіцяне українцям Д. Сологубом та іншими співробітниками Національного банку, при уважному розгляді виявляється виконаним рифів і підводних каменів. Експерти з економіки радили перенести підвищення мінімалки ще на рік – до 2022 року, але Зеленський легко підписує два підйоми в минулому році, в самому розпалі коронакризису, а народні обранці схвалюють ще 2 – в поточному. Для них це-не зростання інфляції в країні, а майже 2 млрд гривень в казну тільки на підвищенні ЄСВ.

середня зарплата по Україні

Відповідаючи на питання, наскільки збільшена середня зарплата в Україні в 2021 році по місяцях вплине на зростання інфляції і цін, заступник голови Нацбанку відповідає, що це – не єдиний фактор, який впливає на стан економіки, так само, як і на облікову ставку і на курс долара. Мінекономіки тим часом прогнозує чергове падіння ВВП (тільки в першому кварталі поточного року – на 3%, а відновлення його зростання-тільки в 2 кварталі наступного.

Середня зарплата для нарахування пенсії у пенсіонера, якому нараховують за десятки років роботи мінімальну пенсію – сильно відрізняється від слизького поняття середньої по Україні або в окремих регіонах. Наприклад, в Києві вона – 28 тисяч, тому що там отримують зарплату міністри і народні обранці, а в колись благополучній Одесі – вона всього 12 тис.Але є чимало міст, в яких і того менше 10-11.

Статистика вперта

Щоб уявити собі, наскільки (навіть за умови реалізації глобальних планів, українцю допоможе зростання заробітної плати), можна подивитися вартість гривні в доларах. У момент введення гривні платили 1,76 за долар. Потім, швидко перескочивши позначку в 2 грн., Нацбанк культивував курс в 5 грн. У січні 2014 американська одиниця коштувала майже 16 грн. (і це-з 8), а в лютому вже 25,8 гривень за один Долар США.

Наскільки б не зросла середня зарплата в Україні 2021, в доларах вона коштує зараз мало не менше, ніж 2 десятиліття тому. Служба статистики вказує, середню зарплату майже в 3 рази вище мінімальної. Однак за даними тієї ж служби рівно третина населення країни отримує зарплату нижче мінімальної і живе за межею бідності.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.