UKRjizn.com
Image default
Податки

Єдиний податок у 2022 році в Україні

Незважаючи на неодноразові заяви про звільнення представників малого та середнього бізнесу від соціального внеску та оподаткування через важке економічне становище, викликане пандемією коронавірусу, податки в Україні залишаються практично єдиним засобом наповнення бюджету.

У проурядових виданнях йдеться про підвищення соціальних стандартів. Це означає, що відповідь на питання, яким буде єдиний податок в 2022 році в Україні, однозначно зміниться в бік підвищення.

Єдиний податок у 2022 році в Україні

Як формується ставка єдиного податку

Оплата єдиного податку-термінологічне словосполучення, значення якого варіабельно і залежить від приналежності підприємця до однієї з чотирьох груп. Для кожної з них встановлено не тільки свій розмір коштів, що підлягають сплаті, а й періодичність здійснення платіжної повинності. Тим, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування доводиться враховувати безліч складових – від приналежності до певної групи до ставок, суми підлягає сплаті, терміни і способи здійснення цього обов’язкового процесу.

Єдиний бонус для ФОПів – податкові канікули, оформити які непросто і для цього необхідно відповідність певним вимогам. У держави є безліч способів змусити людину до регулярної оплати-штрафи, пені і навіть кримінальна відповідальність.

Сплата єдиного податку-обов’язок кожного підприємця, який перебуває на спрощеній системі оподаткування:

Перша група

Ті, хто не має найманих працівників і займається роздрібною торгівлею. Вони можуть надавати населенню певні види послуг. Вони повинні виплачувати щомісяця 227 грн. у 2021 році. Це-10% від ПМ, визначеного з січня поточного року. Для першої групи ставка єдиного податку в 2022 році в Україні, зміниться, тому що заплановано змінити розмір прожиткового мінімуму. Оплата проводиться щомісяця, незалежно від того, працює чи ні підприємець.

Друга група єдинників

Повинна платити 20% від мінімалки, що працює на поточний період. У 2021 році вона становить 1200 грн, оскільки розмір МЗП – 6 тис.грн. У 2022 він закономірно збільшиться, і на пристойну суму: в грудні 2021 року мінімалка виросте до 6,5 тис.грн., а в 2022 її планується знову підняти в розмірах.

3 група

Передбачає можливість платити єдиний податок для юридичних осіб (ФОП теж можуть в неї входити, якщо вони займаються певними видами діяльності і відповідають вимогам, що пред’являються). Вони вносять в казну не фіксовану суму, а відсоток з доходу. У деяких джерелах говориться, що третя група – це платники і неплатники ПДВ, які платять податок з доходу або з прибутку.

Оскільки уряд Зеленського підняв окремі ставки ПДВ, платникам 3% доходу доведеться неабияк розщедритися в 2022. Тим, хто платить 5%, можливо, теж доведеться платити більше, але ненабагато, оскільки у них встановлено ліміт доходу за рік, і його перевищення загрожує переходом на іншу систему оподаткування.

Однак сума ліміту визначається за властивим українській системі звичаєм – 1167 МЗП. Зростання мінімалки означає збільшення суми обмеження. Тим, хто не платить ПДВ, можна залишатися в третій групі навіть при обсязі доходів понад мільйон гривень. Кількість обмежень для ФОПів третьої групи становить величезний перелік. Якщо людина має намір займатися не дозволеними видами діяльності, вона повинна перейти на загальну систему зі спрощеною, або її переведуть фіскальні органи в примусовій формі.

Єдиний податок в Україні

Четверта група

Сума єдиного податку в 2022 році в Україні для підприємців, зайнятих у сільськогосподарській діяльності, визначається за кількістю оброблюваної землі і починається з певної площі. Ведуться обговорення можливості введення в Україні податку на домогосподарства. Якщо цей захід влади увінчається успіхом, платити за роботу на землі будуть не тільки люди, які займаються цим для отримання комерційного прибутку, а й ті, хто вирощує рослини і тварин для власного прожитку.

Що очікує малий і середній бізнес

Профільний Комітет Верховної Ради представив до розгляду закон № 5600, рекомендований українським урядом для наповнення бюджету, обтічно названий засобом забезпечення збалансованості надходжень до скарбниці. Законопроектом планувалося внести зміни не тільки до ПКУ, а й до деяких інших законодавчих актів. У ньому передбачені заходи, які серйозно позначаться на і без того тяжкому становищі малого і середнього бізнесу, пересічних громадян:

  • підвищаться акцизи на спиртне, екоподаток і рента за використання радіочастотного ресурсу;
  • на 14,5% доведеться платити більше за Надра, воду і лісові ресурси;
  • втричі зросте податок за відходи гірничої промисловості;
  • підвищиться ПДВ, податок на доходи підприємств, виробники та імпортери тютюнових виробів теж будуть платити ПДВ, обов’язковий раніше тільки для продавців в роздріб.

Це далеко не повний перелік способів викачування грошей, запланованих урядом для підприємців і громадян. У законопроекті передбачені санкції і силові заходи, створення додаткових наглядових структур і заходів, які дозволять контролювати доходи і сплату податків.

На деяких українських сайтах з’явилися докладні роз’яснення з приводу того, як зміниться життя єдиноподатників з січня нового року, але ніякої зрозумілої інформації відшукати не вдається. Роз’яснення фахівців практично не доступні простому користувачеві через велику кількість цифр і спеціальних термінів, до того ж більшість з них – поганий переклад з української на російську, що теж ускладнює сприйняття. Основна інформація вже давно застаріла – про скасування ЄСВ на період карантину і про пропозиції платити замість податку і ЄСВ один платіж, яке поки не зустріло схвалення у законодавців.

Єдиний податок у 2022 році в Україні для ФОП

Проурядові видання посилено рекламують вищеописаний закон 5600, основними положеннями якого виставляються:

  • необхідність перегляду списків підприємців, які сплачують єдиний податок з метою переведення окремих категорій на більш високі ставки;
  • швидке введення касових апаратів для обліку обороту і прибутку;
  • перегляд ставок єдиного податку, які і без того зростуть при підвищенні МЗП т ПМ.

Чи зміниться єдиний податок з 01.04.2022, в січні або липні, а може бути, і в грудні – сумніватися не доводиться, він виросте неодмінно, але зменшуватися точно не буде. Зеленський, у своїй передвиборчій кампанії обіцяв заступництво і допомогу малому і середньому бізнесу, а тепер його просто вбиває, лобіюючи інтереси зарубіжних компаній і великих мереж супермаркетів.

Є повідомлення про те, що будуть знову змінені реквізити для оплати єдиного податку в 2022 році. У 2021 їх змінили, не особливо піклуючись про інформаційне забезпечення. В результаті багато людей не тільки відправили гроші за старою адресою, а й заплатили штрафи за прострочені дати, довгий час не могли повернути кошти, на які в банках хтось отримував відсотки.

Підприємцям в 2022 слід приділяти якомога більше уваги змінам в податковому законодавстві-Сумах і термінах оплати. Уряд рішуче налаштований посилити податкове обтяження. Але це і зрозуміло-у нього немає іншої можливості заплатити заборгованості і непомірні відсотки по ним.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.