UKRjizn.com
Image default
Податки

Єдиний соціальний внесок у 2020 році в Україні

Основними видами податків для фізичних осіб-підприємців (далі – Ф Л-П) є єдиний податок та ЄСВ. З інформаційних джерел стало відомо, що в наступаючому році вони будуть підвищені. Як буде насправді, і яким буде ЄСВ у 2020 році в Україні для спрощенців залежить від нововведень у законодавстві.

Єдиний соціальний внесок

Ставки єдиного податку у 2020 році

Спостереження показують, що єдиний соціальний внесок в 2020 році в Україні, як і єдиний податок, підвищуються разом із зростанням мінімалки прожиткового мінімуму. Наступний 2020 рік обіцяє підвищення ставок єдиного податку в наступному процентному співвідношенні:

  • єдинники 1 гр. – 10% від розміру мінімального прожиткового мінімуму;
  • єдинники 2 гр. – 20 % від розміру мінімалки;
  • єдинники 3 гр. – 5% від прибутку осіб, які не сплачують податок на додану вартість та 3% – для платників;
  • єдинники 4 гр. – зростання єдиного податку залежить від кількості орендованої сім’ї (зазначена умова діє виключно для с/х).

Сума мінімального прожиткового мінімуму і зарплати прописана в бюджеті на 2020 рік, а саме:

З 01.01.2020-мінімалка становитиме 4173 грн.;
• передбачуваний середній рівень зарплати становитиме 10537 грн.
Законодавчо встановлений прожитковий мінімум в залежності від вікової категорії і ступеня працездатності складе:
• для осіб віком до 6 років – 1754 грн.;
• для осіб старше 6 років і аж до повноліття – 2187 грн.;
• для працездатних українців – 2073 грн.;
• для громадян України втратили працездатність – 1615 грн.

Знаючи зазначені цифри легко вирахувати ставку єдиного податку, необхідну для обов’язкової оплати.

Хто займається прийняттям ставок єдиного податку?

Розмір ставки єдиного податку, як і в попередній рік, встановлюватиметься органами місцевого самоврядування або сільрадами. Вона може бути максимальною або залишитися на колишньому рівні. Дізнатися точну цифру обов’язкової сплати податку можна після прийняття рішення місцевими органами, якими можуть бути виконком, селищні адміністрації і сільради.

Багатьох єдинників цікавить питання: як часто змінюється ставка єдиного податку і чи потрібно її змінювати щороку? Виконавчі органи відповідають, що єдиний податок змінюється не щорічно, як думають деякі. Кожна зміна залежить від економічної ситуації в регіоні та інших факторів. Питання зміни рівня єдиного податку піднімається перед депутатами. Після одноголосного прийняття рішення ставка залишається колишньою або збільшується.

Якщо орган виконавчої влади приймає рішення встановити ставку єдиного податку менше максимального рівня, і підприємець здійснює діяльність на кількох сільрадах, йому все одно доведеться платити податок за максимальною цифрі.

Приклад: торговий об’єкт розміщений в Києві та в Ізюмі, тому підприємець платитиме замість встановлених виконкомом 10%, максимальну цифру 20%.

Підприємці, які здійснюють діяльність за загальною системою оподаткування, змушені будуть платити 18% від суми чистого прибутку. Під чистим прибутком розуміється прибуток за вирахуванням офіційно підтверджених витрат.

Єдиний податок може бути сплачуватися місячно та авансом. При цьому сплачувана сума не повинна бути меншою за затверджений рівень.

Строки сплати єдиного податку

Ні для кого не секрет, що в 2020 році терміни сплати єдиного податку залишилися колишніми. А отже, єдинники 1 і 2 групи зобов’язані до 20 числа звітного місяця внести необхідну суму або аванс за певний період.

Строки сплати платників податків 3 групи трохи інші:
• 1 квартал – до 20.05.2020;
• 2 квартал – до 19.08.2020;
• 3 квартал – до21.11.2020;
• 4 квартал – до 20.02.2021.

прогноз экономики

Податкові органи звертають увагу підприємців, що строки сплати єдиного податку для ФО-П 1 та 2 групи оподаткування не підлягають перенесенню. Тому, якщо 20 число припадає на неділю, податок повинен бути сплачений 19 числа в суботу.

При сплаті коштів у вечірній час слід знати, що вони будуть проведені наступним днем. Щоб уникнути проблем з фіскальними органами краще завчасно подбати про сплату податків.

Мінімізувати ризик штрафних санкцій допоможе внесення грошей авансом: за кілька місяців або через рік. Якщо єдиний податок буде змінено протягом року, підприємцю наприкінці періоду доведеться доплатити решту суми. Саме з цих причин слід цікавитися законодавчими змінами в Податковому Кодексі та рішеннями місцевих органів самоврядування.

Строки подання декларації з єдиного податку

Граничні строки подання декларації у 2020 році такі:
• 1 гр. – одного разу на рік не пізніше 19.03.2020;
• 2 гр. – одного разу на рік не пізніше 19.03.2020.
3 гр. – до 10.05.2020
• 1 кв. – до 09.08.2020;
• 1 півріччя – до 11.11.2020;
• 9 міс. – до 10.02.2021.

Якщо підприємець працює на загальній системі оподаткування, подання декларації про доходи за 2020 рік має бути здійснено у строк до 10.01.2021 р.

Терміни сплати ЄСВ

Ні для кого не секрет, що з 01.01.2020 мінімалка українців стане рівною 4723 грн, внаслідок чого єдиний соціальний внесок складе 4723*22%=1039,06 грн. (ставка єдиного соціального внеску в 2020 році). Якщо підприємець має найманих працівників, зарплата яких нижча за рівень мінімалки, нарахування ЄСВ має бути проведено до мінімально встановленого законодавством рівня.

Щодо максимального ЄСВ слід знати, що його сума також зросте. Він складе 15 мінімальних зарплат або 70845 грн. На місячну суму прибутку, яка буде більше максимальної суми, ЄСВ нараховуватися не буде.

Зарплата бюджетников в 2020 году

ЄСВ сплачують усі фізичні особи незалежно від форми оподаткування. Вимоги Податкового кодексу передбачають такі строки сплати ЄСВ:
• 1 квартал – до 19.04.2020;
• 2 квартал – до 19.07.2020;
• 3 квартал – до 21.10.2020;
• 4 квартал – до 20.01.2021.

За бажанням підприємця сплата ЄСВ може проводитися квартально і авансом на весь рік або півріччя.

Коли потрібно подавати звіт ЄСВ в Україні?

Звіт ЄСВ в Україні подається всіма підприємцями один раз на рік. У 2020 році термін сплати єдиного соціального внеску – 07.02.2021 р. Звіт повинен бути наданий в податкову інспекцію ФО-П особисто або його довіреною особою за умови наявності офіційно завіреної довіреності.

Також підприємці мають право відправити його поштою або в електронному вигляді. При порушенні зазначених умов податковий інспектор може відмовити у прийнятті декларації. Сплата податку проводиться в національній грошовій одиниці.

Рекомендації щодо заповнення декларації

Подати декларацію власноруч простіше, оскільки для цього буде потрібно правильний бланк ЄСВ в Україні і достовірність наданих даних. При поданні декларації в електронному вигляді потрібен цифровий підпис, який можна отримати на безоплатній основі в податкових органах.

Для отримання електронного підпису знадобиться:

  • копія та оригінал документа, що підтверджує особу та іпн;
  • електронний накопичувач (флешка).

При надсиланні документа за допомогою послуг Укрпошти подбайте зробити це за 5 днів до максимально граничного терміну. Інакше час буде втрачено. Надсилаючи декларацію листом з повідомленням, підприємцю буде особисто вручено квитанцію про отримання документа фіскальним органом.

Все одно переживаєте за доставку, відправте лист цінною посилкою, з описом, наявної в ньому документації, або скористайтеся послугами кур’єра.

Важливо! При заповненні бланка або звіту в паперовому вигляді перевіряйте розмір УСВ в 2020 році в Україні. Головне, щоб зазначені суми і дані про підприємця були прописані правильно. Інакше платіж пройде не за призначенням і ФО-П чекають штрафні санкції і неприємності з фіскальними органами.

На завершення

Майбутній рік не принесе ніяких несподіванок, яких би не було в минаючому 2019 році. Підприємців очікує підвищення ставки єдиного податку, прийняття якої залежить від органів місцевого самоврядування, а також збільшення ЄСВ. Зростання показників безпосередньо залежить від прожиткового мінімуму і мінімалки, які в 2020 році також зростуть.

Не помилитися з термінами сплати податку та ЄСВ допоможе регулярне ознайомлення з законодавством. Їх ігнорування тягне за собою неприємності з фіскальними органами та адміністративні штрафи. В цілому рік обіцяє бути вдалим і плідним. Курс України, спрямований на процвітання економіки гарантує досягнення максимального прибутку і поліпшення добробуту народу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.