UKRjizn.com
Image default
Економіка

Єллен закликала союзників до виконання зобов’язань щодо підтримки України

Міністр фінансів Джанет Йеллен у вівторок закликала партнерів і союзників якнайшвидше виконати існуючі зобов’язання щодо підтримки України та приєднатися до Сполучених Штатів, оскільки Росія продовжує свої «варварські» атаки на сусідню країну.

Єллен висловила співчуття міністру фінансів України Сергію Марченку та іншим представникам українського уряду у зв’язку з останніми російськими атаками, спрямованими на Київ та інші великі міста, та пообіцяла незмінну підтримку з боку Вашингтона.

«Вкотре світ побачив справжню природу варварської та незаконної війни, розв’язаної Росією. Сполучені Штати продовжують рішуче підтримувати Україну та український народ. Ми продовжуватимемо підтримувати вас у відновленні процвітаючої та вільної України», — сказала Йеллен Марченко та українська делегація перед початком переговорів.

Найближчими тижнями Вашингтон має намір виділити Україні пряму бюджетну підтримку у розмірі 4,5 мільярда доларів, повідомила вона. Два тижні тому Конгрес затвердив це фінансування, внаслідок чого загальна пряма бюджетна підтримка України зі США склала 13,5 млрд. доларів у вигляді безоплатної допомоги.

“Ми прагнемо надати вам це фінансування якнайшвидше, тому що ми знаємо, наскільки це важливо для підтримки вашого мужнього опору незаконному російському вторгненню”, – сказала вона.

Вашингтон також приєднався до основних кредиторів України, призупинивши виплати з обслуговування двостороннього боргу країни цього та наступного року, сказала вона.

«Дозвольте мені зробити ясність: міжнародна підтримка України — це колективні зусилля. Ми закликаємо наших партнерів та союзників приєднатися до нас, оперативно виконавши свої існуючі зобов’язання перед Україною та активізувавши зусилля, щоб зробити більше — як для допомоги Україні у продовженні надання основних державних послуг, так для допомоги у… відновленні України», — сказала вона .

Україна заявила, що їй потрібно до 5 мільярдів доларів на місяць у вигляді довгострокових зобов’язань для покриття видатків бюджету, включаючи виплату пенсій, військові витрати та продовження обслуговування боргу. Міжнародні кредитори заморозили платежі за боргом, але близько 80% платежів посідає українські банки.

Коментарі Єлен з приводу зобов’язань партнерів відображають зростаюче розчарування американських та українських офіційних осіб у зв’язку з діями Європейського Союзу, який пообіцяв 9 мільярдів доларів на підтримку України, але наразі надав лише 1 мільярд доларів.

Німеччина, зокрема, сповільнила процес переказу коштів в Україну, кажуть джерела, знайомі із цим питанням.

Єллен та інші міністри фінансів країн G7 зустрінуться у середу, щоб обговорити потреби України у фінансуванні та відновленні в кулуарах щорічних зборів Міжнародного валютного фонду та Світового банку.

Представники МВФ та уряду України зустрінуться наступного тижня у Відні для технічних обговорень українського бюджету, щоб закласти основу для майбутньої повноцінної програми кредитування.

Німеччина, яка зараз головує у G7, проведе конференцію з відновлення України у Берліні 25 жовтня.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.