UKRjizn.com
Image default
Економіка

ЄС вперше закупив більше газу у США, ніж у Росії

Євросоюз за підсумками червня вперше у своїй історії імпортував більше зрідженого газу зі США, ніж трубопровідного газу з Росії, повідомив голова Міжнародного енергетичного агентства (IEA) Фатіх Біроль. Він також закликав країни Євросоюзу працювати над скороченням попиту та готуватися до непростої зими.

В умовах жорстких економічних санкцій, накладених на Росію після її вторгнення в Україну, ЄС рухається до поступової відмови від російських енергоносіїв та шукає інші джерела імпорту. Можливим вирішенням проблеми Біроль назвав повернення до більш інтенсивного використання атомної енергії, але наголосив, що це питання залежить від рішення урядів європейських країн.

Наприклад, Німеччина після аварії на японській АЕС у Фукусімі у 2012 році вирішила повністю відмовитися від атомної енергетики. Зараз із 19 раніше діючих АЕС у Німеччині залишилося лише три, і ті перебувають у процесі виведення з експлуатації; до початку російсько-української війни їх планувалося закрити до кінця 2022 року, проте зараз міністерство енергетики Німеччини стоїть перед питанням повернення до їх використання.

У червні «Газпром» на 40% скоротив обсяг прокачування газу до Європи трубопроводом «Північний потік», пояснивши це проблемами з ремонтом закордонного обладнання в умовах санкцій. Канцлер Німеччини Олаф Шольц та міністр енергетики Німеччини Роберт Хабек назвали рішення «Газпрому» політично вмотивованим і розцінили «газовий шантаж» як один із методів боротьби Росії з Євросоюзом, який підтримує Україну.

США, навпаки, значно збільшили постачання до Європи порівняно з минулим роком. За даними Bloomberg, у січні – квітні цього року вони поставили до Європи більше зрідженого газу, ніж за весь минулий рік.

У п’ятницю стало відомо, що оператор “Північного потоку” заявив про його закриття на профілактику з 11 по 21 липня. У цей час газ трубопроводом не подаватиметься. Це відбувається щороку, проте нинішнього року в ЄС звучать побоювання, що після профілактики прокачування газу може не поновитися з політичних мотивів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.