UKRjizn.com
Image default
Податки

ЄСВ для підприємців у 2022 році:

Ставка єдиного податку для підприємця 2022-му році є максимально актуальною інформацією. Справа в тому, що податкова система постійно змінюється, і стежити за цим щорічно стає все складніше.

Звичайно, можна найняти фахівця, який буде робити цю роботу, але навіть бухгалтеру необхідна допомога у вивченні інформації, але і його потрібно контролювати. І саме тому варто уважно вивчити статтю з приводу того, яким буде ЄСВ у 2022 році в Україні для єдинників, щоб знати всі нюанси.

ЄСВ для підприємців у 2022 році

Зростання мінімалки

Як і протягом попередніх двох років, у 2022-му році очікується збільшення мінімальної зарплати.

Розмір вже визначено, причому можна відразу сказати, що з 1 січня рівень мінімальної зарплати складе 6500 гривень, а збільшення на 200 гривень відбудеться в жовтні 2022 року, тобто показник збільшиться до 6700 грн. Природно, даний факт вплине на зростання податків, і це необхідно враховувати, причому не тільки при розрахунку ЄСВ, а й для інших показників.

Ставки податків

Тут, до речі кажучи, варто сказати, що єдиний податок не пов’язаний з мінімальною зарплатою. Тобто той факт, що мінімальна зарплата зростає, не змінюючи його ставку, як визначає податковий кодекс України – стаття 293.

Відповідно, ставка єдиного соціального внеску в 2022 році встановлюється відповідно до розміру прожиткового мінімуму для працездатного людей, але мінімум змінюється разом з мінімальною зарплатою, і в 2022-му році він складе 2481 гривню.

Відповідно, ставки податку протягом року будуть наступними:

 • перша група-10% від ПМ 248 гривень;
 • друга група – 20% від ПМ – це 1300 гривень за місяць;
 • третя група залежить від платників і не платників ПДВ, тому що в першому випадку це буде 3 % від доходу, а в другому-5 %;
 • четверте група, яку складають виробники сільгосптехніки і товарів отримує ставку в залежності від того, скільки землі вони використовують.

Окрему увагу варто звернути на те, що ставка єдиного податку для першої та другої групи залежить від місцевої ради, тобто вона встановлюється на рівні місцевого законодавства. Для окремих видів діяльності відповідно до законодавства України вона може бути меншою за максимальний рівень. І така практика є.

Наприклад у Харкові для всіх платників податків другої групи якщо була встановлена єдина ставка в розмірі 10% від мінімальної зарплати, закон діє з 2017 року, і на поточний момент ставка становить 650 гривень на місяць.

ЄСВ для підприємців 2022

Інформація повинна змусити задуматися про те, що для отримання більш точних даних з приводу податків, варто звертатися в міські або селищну ради.

Загальна система оподаткування

Для тих підприємців, яких використовують загальні правила податкової системи, у 2020-му році нічого не зміниться. Ставка ПДФО складе 18% від суми чистого доходу, від якого відминусовуються задокументовані витрати.

Тепер варто обговорити єдиний соціальний внесок

Відразу варто приділити увагу тому, що зміна мінімальної зарплати для самого єдиного соціального внеску також змінюється, відповідно, єдиний соціальний внесок у 2022 році в Україні заслуговує особливої уваги.

Мінімальний місячний розмір ЄСВ становить до грудня для першої другої третьої групи 1430 гривень, і така ж сума буде для людей які використовують загальну систему оподаткування. І в жовтні 2022 року сума трошки зміниться, вона зросте до 1474 гривень для всіх представників платників податків.

Коли платити?

Граничні терміни сплати податків зазвичай визначаються законодавством, і нічого особливо не змінюється.

 • Перша і друга група платників податків-це щомісячний аванс не пізніше 20-го числа.
 • Третя група платить за перший квартал – до 20 – го числа, за другий квартал – 19 серпня за третій квартал-до 21 листопада, і все це стосується 2022 року.
 • Четвертий квартал-нарахування ЄСВ це 20 лютого 2023 року.

Варто звернути особливу увагу на ту інформацію, що для платників єдиного податку, які використовуються для першої та другої групи, терміни не переноситься. Якщо термін оплати випадають на вихідний, Не робочий день, то він повинен оплачуватися в останній робочий день, що передує цьому періоду, і значить буде нараховуватися пеня.

Ще одним важливим нюансом є той факт, що якщо податок сплачується у вечірній час – після 16:00 або 17:00, тут гроші зараховуються до бюджету організації тільки на наступний день, тому для уникнення зайвих питань необхідно не дотягувати до останніх днів оплати платежу, щоб не виходили прострочення – бланк ЄСВ в Україні мають стандартний розмір.

Також можна сказати, що платники єдиного податку перерахованих вище груп можуть сплатити податки на рік вперед.

Ті платники податків, які належать до третьої групи, також можуть перераховувати єдиний податок при надходженні грошей, а не чекати кварталу.

ЄСВ для підприємців

Граничні терміни оплати за якими оговтується звіт ЄСВ в Україні є в для всіх підприємців незалежно від системи оподаткування:

 • перший квартал-19 квітня;
 • другий квартал-19 липня;
 • третій квартал-19 жовтня;
 • четвертий квартал – 19 січня 2023 року.

Коли подавати декларацію?

Законодавство чітко визначає той факт, коли потрібно подавати декларацію з єдиного податку. І якщо говорити про першу і другу групу, то термін випадає на березень 2023 року – за минулорічний період.

Третя група отримує можливість оплатити за перший квартал до 10 травня 2020 року, за півріччя – серпень 2022 року, за третій квартал – до 9 листопада цього ж року, і за 12 місяців можна оплатити до 9 лютого 2023 року. Власне кажучи, останні цифри також підходять тим, хто використовує загальну систему оподаткування

Звіт подається як додаток. І розмір УСВ в 2022 році в Україні можна подивитися вище.

Окремо варто сказати, що всі звіти дозволено подавати в електронному вигляді, або при особистій присутності в податковій службі. Якщо в податкову приходить нотаріально завірена особа, то вона повинна мати офіційну довіреність, інакше податковий інспектор має право не приймати податкову декларацію.

Щодо електронного звіту, то тут необхідно отримати цифровий підпис, і зробити це можна безкоштовно в податковій, маючи при собі копію та оригінал паспорта, а також флеш-карту та ідентифікаційний код. Альтернативою отримання електронного підпису є Особистий кабінет “Приват 24”.

Якщо відправляти звіт поштою, там потрібно пам’ятати, що зробити це потрібно за п’ять днів до закінчення терміну подачі декларації, щоб в податкову службу прийшли всі документи. Відправлення робляться через Укрпошту цінним листом.

Заповнюючи звіт в паперовому вигляді варто особливу увагу приділити тому, яку назву носить податкова інспекція, тому що сьогодні в Україні відбувається постійна податкова реформа, і податкові служби то об’єднуються, то змінюють назви, тому документи можуть просто не дійти до адресата.

І, звичайно, не варто забувати, що податки постійно зростають, власне кажучи, як і офіційні штрафи за їх несплату, тому за всіма термінами і розмірами податкових виплат необхідно стежити максимально уважно. Від відповідальності за помилки ніхто не звільняється.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.