UKRjizn.com
Image default
Податки

ЄСВ для підприємців у 2021 році

Єдиний соціальний внесок є державним податком для системи соціального страхування і сплачується на регулярній підставі. Його основні аспекти викладені в законі щодо обов’язкового державного страхування.

ЄСВ у 2021 році в Україні

Правовий акт замінив існуючі до цього обов’язкові обтяження-пенсійний, по безробіттю, лікарняним листам і нещасним випадкам.

Ставки існуючої повинності диференціюються залежно форми платника та рівня професійного ризику.

Для індивідуумів-підприємців-єдинників, величина внесення платежу змінювалася кілька разів, і зараз становить 22,0% від загальноприйнятого рівня мінімального заробітку. Тому єдинники, особливо ті, які тимчасово не працюють, цікавляться, яким буде ЄСВ у 2021 році в Україні для єдинників, щоб не вносити податок на повітря.

Тариф єдиного соціального збору

Ставка соціального обтяження в 2020 році, в порівнянні в 2019, залишилася незмінною. Її величина обумовлюється наступними показниками:

 • 22,0% – сплачують виробничі організації та приватні підприємці, які мають працівників;
 • такий же відсоток простежується у індивідуальних осіб-підприємців, що вносять тільки за себе ― загальносистемники;
 • 8,410-здійснюють платежі виробничі структури та приватні підприємці, які вважаються роботодавцями, якщо їх працівники прирівняні до осіб з інвалідністю;
 • 5,30% – сплачують підприємства та інші організації, що відносяться до загальнонаціональних громадських структур людей з ознаками інвалідності, які включають УТОГ, УТОС, проте чисельність працюючих з каліцтвом повинна дорівнювати не менше половини від числа всіх трудящих підприємства;
 • 5,50-такий коефіцієнт призначений для громадських організацій громадян з ознаками інвалідності, які мають свої виробничі потужності, причому правила сплати мита аналогічні попередній організації.

В останньому випадку на громадян без каліцтв нарахування ЄСВ дорівнюють тим же 22,0%.

Экономика в Украине в 2021 году

Сплата збору єдинниками

Оподатковуваною базою для єдинників представлена самостійно певна сума для себе, членів своєї сім’ї, якщо вони беруть участь у виробничій діяльності. Індивідуальні громадяни-підприємці, які ведуть обчислення за спрощеним способом оподаткування та члени їх сімей, які беруть участь у підприємницьких функціях, сплачують 22,0% від самостійно визначеної суми, але не більше максимального розміру бази нарахування і не менше мінімальної величини за кожну трудящу особу. Мінімальний страховий розмір з 1 вересня 2020 року визначався наступним чином:

5000,00 х 0,220% = 1100,00 гривень,

* де 5000 гривень-мінімальна зарплата в поточному періоді;

* 0,22-тариф ЄСВ.

У 2021 році очікується підвищення щомісячного мінімального заробітку, тому мінімальне мито буде виражатися наступними показниками:

 • січень-червень ― 6000,00 х 0,220 = 1320,00 грн;
 • липень-грудень – 6500,00 х 0,220 = 1430,00 гривень.

Єдиноподатники здійснюють сплату податку за кожен минулий квартал до 20 числа наступного за ним місяця, тобто, звіт може здаватися в останній день зазначеного терміну ― 19 числа.

Приватні підприємці-єдинники звільняються від платежів із соціального страхування, якщо вони отримують пенсійні виплати за віком або зараховані до осіб з ознаками інвалідності або досягли вікового цензу для отримання пенсіонера або соціальної допомоги.

Раніше подібна пільга стосувалася лише підприємців з ознаками інвалідності та пенсіонерів-єдинників.

Курс доллара в 2021 году

Щомісячний і річний звіти

Щомісячний і річний бланк ЄСВ в Україні знаходяться на цій сторінці. Оформлення ж самого документа, заповнення, подача формуляра і виправлення допущених помилок регламентуються Міністерством фінансів країни.

Якщо страхувальник змінив місце проживання з місцем реєстрації в структурі Міністерства доходів, звіт ЄСВ в Україні подається в новому місці взяття на облік. При випаданні останнього дня подання звітності на вихідний або святковий день, іншого неробочого, останнім буде вважатися наступний після вихідного день. Документ можна відправити поштовим повідомленням, якщо на виробництві зайнято менше 5 працівників, при дотриманні наступних умов:

 • оформлення повідомлення по врученню;
 • опис письмового вкладення;
 • до дати останньої здачі формуляра має бути не менше 10 діб.
Астропрогноз для Украины на 2021 год

Щомісячний звіт може подаватися страхувальником або його відповідальним представником в структуру доходів в пункті обліку наступними методами:

 • в електронній версії за допомогою електронних способів зв’язку, з попереднім оформленням електронного підпису представників, про що говорить законодавство країни;
 • на паперових сторінках, які завірені підписом директора страхувальника та відповідною мокрою печаткою разом з електронною подачею;
 • на паперових сторінках приймаються документи, якщо чисельність службовців підприємства становить не більше 5 осіб.

Електронна форма формуляра в податкову адміністрацію формується за допомогою спеціальних прикладних програм, які можна отримати в структурі доходів і постановки на облік або на офіційному сервісному майданчику Міністерства доходів.

Річний же звіт з соціального мита надається приватним підприємцям в обумовлені законодавством терміни:

використовують загальний або спрощений процес оподаткування та членам їх сімей, які займаються підприємництвом-до 10 лютого після звітного періоду;

громадянам, які самостійно забезпечують себе працевлаштуванням-до 1 травня, наступного за звітною стадією року.

Підприємці зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок у 2021 році в Україні не беручи до уваги, ведуть вони активну фінансову діяльність або перебувають у сплячому стані. В останньому випадку вираз характеризується, як платити за повітря.

Недотримання правил здачі суворої звітності передбачає застосування штрафних покарань до платника-єдинника.

Адміністративний кодифікований акт обумовлює штраф у розмірі 20-30 неоподатковуваних мінімальних доходів ― до 510 гривень. Якщо ж підприємець вже піддавався подібному покаранню, величина штрафу дещо зростає – 30-40 мінімалок і збільшується до 680 гривень.

 

 

 

Яким буде ЄСВ у 2021 році в Україні для єдинників?

З початку 2021 року вносяться деякі зміни щодо сплати соціального податку. Основними з них представлені наступні:

1. Об’єднуються в один пункт формуляр з ЄСВ і мито на приватного підприємця, що стосується приватних підприємців-єдинників і знаходяться на загальній системі підприємців, наведені їх декларації буде містити відомості про соціальний податі.

2. Також буде об’єднані рахунки в один податковий і соціальний. Останній та інші податі, крім ПДВ з акцизним збором, можуть сплачуватися з єдиного рахунку.

3. Приватні підприємці та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, мають друге місце зайнятості, можуть не сплачувати згадуване мито самостійно, за умови, що роботодавець сплатив за них мінімальний розмір УСВ у 2021 році в Україні. Подібна умова усуває подвійний платіж соціального податку.

4. Скасовується обов’язок індивідуальних підприємців, які перебувають на загальній системі, здійснювати платежі з чистого прибутку, навіть якщо вони не проводили підприємницьку діяльність ― дохід дорівнює нулю.

Подібне скасування передбачає Закон під номером 592.

У Закон не включені деякі додаткові пункти, які ще знаходяться на розгляді, як то ― розширення кола платників податків, наприклад, зарплати засуджених і тих, хто втратив свободу. Для них також передбачається ставка єдиного соціального внеску в 2021 році в розмірі 22,0%.

Надміру сплачений ЄСВ

Податкова адміністрація попереджає, що соціальне державне мито зобов’язане сплачуватися в наведені законодавством терміни. Однак при виникненні затримки, громадяни повинні самостійно розрахувати суму податку разом з покладеною пенею і сплатити найближчим часом. Якщо ж помилково будуть зроблені підвищені внесення, зайві суми будуть зараховуватися в рахунок майбутніх внесків або повертатися страхувальникам, виходячи з термінів і умов, визначених центральним органом виконавчої влади.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.