UKRjizn.com
Image default
Свята

Єврейська Пасха (Песах) 2022 року

Песах в 2022 році – важливе свято для єврейського народу. Ще його називають єврейська Пасха або Іудейська Пасха. Свято присвячується пам’яті виходу з Єгипту. Результат став початком єврейської держави. Коли єврейська Пасха починається і коли закінчується в 2022 році? Як проходить Песах? Дізнаєтеся далі.

Єврейська Пасха (Песах)

Коли відзначається Песах в 2022 році?

Єврейський Песах відзначають щорічно, але фіксованої дати немає. Щоб дізнатися, якого числа відбудеться Песах, треба заглянути в Єврейський календар. Особливість цього календаря в тому, що відлік ведеться з дня створення світу, тому у них не 2021, а 5781 рік.

У євреїв свято починають відзначати на 14 – й день першого місяця року-Нісан. Дата зазвичай випадає на березень-квітень за григоріанським календарем. В Ізраїлі святкування триває 7 днів, але вихідні не всі дні, а тільки перший і останній. У Росії і в інших країнах, де є Діаспори, святкують 8 днів. У 2022 році Єврейський Великдень розпочнеться 27 березня, а закінчення свята відбудеться 4 квітня.

Що таке Песах, історія свята

Слово “песах «має різні трактування:» перестрибнути « – мається на увазі вихід з рабства і початок вільного життя;» минути” – мається на увазі ситуація, коли Всевишній пройшов повз єврейських дверей і знищив тільки єгиптян.

Свято пов’язане зі спогадами про той період, коли євреї були рабами, і як вони отримали звільнення. Про ці події можна прочитати в книзі результату, яка становить важливу частину Тори (основної книги для іудеїв).

Євреї за допомогою пророка Мойсея звільнилися від єгипетського полону після чотирьох століть рабства. Господь наслав на жителів Єгипту “десять страт”, оскільки фараон не хотів відпускати юдеїв зі світом. Остання страта виявилася найжахливішою-загинули всі єгипетські немовлята. Тільки після цього фараон, у якого теж помер син, змирився і відпустив євреїв. Але незабаром змінив рішення і послав погоню за ними.

Господь не залишив втікачів у біді, він розсунув води моря, щоб євреї пройшли, а єгипетське військо потопив. Через кілька місяців євреї дійшли до гори Синай, де отримали десять заповідей, за якими стали жити. Результат-найважливіша подія в історії євреїв, день народження їх нації.

Основи свята Песах

Крім назви Песах у торжества є ще три найменування:

 • Хаг а-Мацот або свято Опрісноків. Під час переходу євреї їли прісні коржі – мацу (опрісноки).
 • Хаг а-Херут або свято свободи.
 • Хаг а-Авів або Свято Весни.

Традиції Єврейської Пасхи

У свята стародавні традиції, які практично не змінилися. Чітке виконання традицій-важлива складова торжества. Всі правила можна знайти в пасхальній Агаді. Це збірка молитов і текстів. Окрему увагу приділено правилам проведення першого седера.

Перший седер – це святкова ритуальна трапеза з мацою і вином, на якій мова йде про результат. Седер Песах проводиться після заходу сонця в перший день святкування. За столом збирається вся сім’я. Господині накривають стіл красивою скатертиною і сервірують найкращим сервізом.

Седер проводять в 15 етапів, кожен з яких щось символізує. Дорослі за час вечері випивають по 4 келихи вина, а діти – 4 келихи соку.

Число 4 вибрано не випадково – це число обіцянок, даних Всевишнім євреям. П’ятий келих не п’ють, а залишають пророку Еліяху.

Протягом седера кілька разів читають молитви. Кожен сидить за столом розповідає про особистий «результат», що допомогло йому усвідомити свій зв’язок з давньою традицією. На завершення вечора все з’їдають по шматочку маци.

Після седера йдуть 5 святкових буднів. Зате останній день Песаха-вихідний. У цей час проводиться «церемонія поділу морських вод». На згадку про те, як море розступилося, пропускаючи євреїв, зачитують уривок з Тори.

У Песах Юдеї здійснюють паломництво до Єрусалиму. На Храмовій горі Авраам здійснював жертвопринесення. Там же згодом бачив віщий сон праотець Яків. Колись на Храмовій горі стояв Єрусалимський храм, який служив єдиним дозволеним місцем жертвоприношень Господу.

Цей храм був центром релігійного життя іудеїв, куди вони здійснювали паломництва тричі на рік, зокрема під час Песаха. В даний час на місці храму Соломона стоїть мечеть Куббат ас-Сахра. Зараз Храмова гора знаходиться під юрисдикцією мусульманського Вакфа. Тому на Песах це місце в Старому місті Єрусалиму стає справжньою “гарячою точкою”.

Через місяць після Песаха проходить Песах Шені. Це особливий день в єврейському календарі, який називають Малим Песахом або другим Песахом. Триває він всього добу. В цей час приносять Великодню жертву ті, хто не зробив це з якихось причин в Песах.

Ритуальні страви Песаха

На стіл кладуть спеціальну їжу, приготовлену з нагоди свята. Не все, що знаходиться на столі, їдять, деякі продукти несуть виключно смислове навантаження.

 • Вино і сік винограду. Як символ радості і Божого благословення.
 • Маца. Символізує вихід з Єгипту. Ївши мацу, Юдеї демонструють смирення.
 • Кеара-велике пасхальне блюдо, де розміщують в певній послідовності 6 продуктів. Воно займає центральне місце на столі.
 • Зроа (смажене м’ясо на кістці). Є його в цю ніч не дозволено, але воно повинно займати праву частину страви як символ великодньої жертви.
 • Яйце. Варене яйце кладуть в ліву частину страви як нагадування про жертвопринесення.
 • Марор (салат-латук або листя цикорію). Кладуть між яйцем і м’ясом як символ гіркоти рабського становища.
 • Харосет (яблука з горіхами, фініками, прянощами і вином). Розміщується під марором як символ глини і цегли, які робили євреї під час свого рабства.
 • Карпас (овочі: селера, картопля або редька). Кладуть його в лівій частині страви під яйцем.
 • Хазарет (листя будь-якого овоча). Розташовують між харосетом і карпасом.

Виходить, що 6 предметів розміщуються на блюді двома трикутниками.

Що не можна робити на Песах?

Основна заборона-вживання продуктів, приготованих на заквасці або на дріжджах. Строго заборонений хліб і інша випічка на дріжджах, пиво і всі напої на солоді. Хамец (квасне) не можна не тільки їсти, але і тримати в будинку. Тому іудеї напередодні свята спалюють всю “запрещенку”. А потім ретельно вимивають всю кухню, щоб і натяку на хамец не було. Це правило діє в пам’ять про результат. Щоб скоріше піти, євреї не могли чекати, поки тісто дозріє, тому в поневіряннях їли виключно прісну мацу.

У перший, а також в заключний день свята працювати заборонено – це вихідні дні, коли треба веселитися і відпочивати.

Песах в 2022 році-найважливіше свято іудаїзму, це національне свято єврейської нації. Песах-символ свободи, в цей період люди відчувають себе частиною чогось світлого і насолоджуються неповторною благодатною атмосферою торжества.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.