UKRjizn.com
Image default
Календар

Єврейський календар на 2022 рік

Єврейський календар дуже відрізняється від звичних число обчислень. Початок місяця за єврейським календарем завжди випадає на молодик.

Єврейська віра містить в собі три різновиди релігій, тому іудеї відзначають святкові дати поряд з християнами і мусульманами. Як виглядає календар єврейських свят 2022?

Євреї за столом

Єврейські свята 2022

Унікальність іудаїзму в тому, що протягом цілого року євреї відзначають аж чотири нові роки. Ці єврейські свята 2022 пов’язані з давніми історичними подіями, коли відбулося розсіювання єврейського народу. При цьому, важливо відзначити, що жоден з чотирьох святкувань Нового року не припадає на 1 січня.

Кожна з урочистих дат встановлена в прямій залежності від 4-х річних циклів, тому протягом року євреї відзначають чотири новорічних торжества:

  • 1 нісана;
  • 1 елула;
  • 15 швата або Ту бі-шват;
  • 1 тішрея або Рош а-шана.

Як же виглядають єврейські свята на 2022 рік?

1 нісана святкується 6 квітня. Це святкова подія у єврейського народу більше пов’язано не з зустріччю Нового року, а з роком відрахування правління чергового Царя. Крім цього, свято приурочене до підготовки святкування світлої події-Великодня.

1 елула відзначається 4 вересня. У зв’язку з місячним календарем, свято часто випадає на серпень місяць або вересень. Торжество знову мало чим схоже зі святкуванням Нового року.

У цю урочисту дату відбувається відділення худоби. Від загальної кількості голів відбирається 1/10 частина свіжих голів, тобто, народжених в цьому році. До численного виду тварин у євреїв можна віднести: антилопу, лань, зубра, козу, овець, буйвола, барана, вола і деяких інших.

Ту бі-шват святкується 25 січня. Єврейський календар на 2022 рік вказує на ту дату, як на час, коли прийнято відокремлювати 1/10 частина від дозрілого врожаю. Відокремлену частину плодів прийнято роздавати всім нужденним, наприклад, літописцям, жебракам, селянам, священикам.

У будинках відбувається справжнє святкування зустрічі Нового року. При цьому існує давня традиція, яка вказує, що на святковому столі повинні бути присутніми сім різновидів плодів, овочів або ж фруктів.єврейські свята на 2022 рік

Рош а-шана випадає на 10 вересня. Святкування цього Нового року триває 2 дні, відповідно, святкові події завершуються 11 вересня. Це свято найбільше пов’язане з Новорічними урочистостями. У єврейському календарі починається літочислення чергового року.

Крім усього іншого, цей день пов’язаний і ще з однією знаменною подією-датою створення світу. Торжество пов’язане з великими релігійними подіями. Віруючі вважають, що в цей день Бог може обдарувати людей добрими намірами і щасливими моментами в житті.

На свято, як і в багатьох країнах, що відзначають Новий рік, прийнято дарувати душевні подарунки своїм найближчим людям. Торжество проходить в сімейному теплому колі.

Великдень (Песах) – велика подія для ізраїльтян відзначається з 31 Березня-6 квітня. Свято займає значуще місце в душі кожного єврея. Основна подія знаменної дати-це історична подія, коли ізраїльтяни за часів біблійних часів були звільнені з рабства єгиптян.

Єврейський Песах

Великдень відзначається в сімейному колі, протягом всього урочистого тижня віруючі віддаляються від важкої фізичної роботи, а віддаються відпочинку, читання молитов і душевного заспокоєння.

Йом Кіпур в Ізраїлі відзначається 19 Вересня. Торжество триває 2 дні, а за цей час люди оцінюють свої дії, розмірковують, кому вони заподіяли зло або образу, а для кого донесли радість і щастя. Євреї називають це свято-Судний день. Торжество обов’язково супроводжується смачними стравами, адже найближчим часом починається суворий піст, який містить в собі багато людські обмеження.

У цей день дорослим заборонено працювати, а молодим людям вчитися, тому всі заводи, виробничі підприємства та навчальні заклади закриваються на цілий день. Свято знамените своїми традиціями, одна з яких говорить, що в ніч, яка завершує свято, кожен єврей повинен вимовити священну молитву.

Пурім святкується 1 березня. Святкова подія відзначається 2 дні, а завершується 2 числа. Подія пов’язана з тим, як за часів Біблії ізраїльський народ був звільнений від перського гніту. У справжні дні святковий захід відзначається весело і азартно.

На площах великих міст влаштовуються показові театри, сценарій яких пов’язаний з історичними подіями. Господині печуть смачні трикутники з начинкою з джему і пригощають ними всіх знайомих і друзів.

Суккот. Початок свята припадає на 24-30 вересня. Весь тиждень святкового заходу пов’язана з гоніннями ізраїльтян, коли їм доводилося довгий час жити в пустелі. У справжні дні на торжество відкриваються базари, які збирають сотні тисяч людей.

Шавоут. Літня подія святкується влітку, коли дозріває перший урожай. У 2022 році торжество відзначається 20-21 травня. Свято знаменне різноманітними традиціями. Наприклад, в ці дні будинки євреїв прийнято прикрашати свіжими фруктами, квітами і зеленими гілками.єврейські свята 2022.

День Незалежності в Ізраїлі відзначається 20 квітня. Ці єврейські свята 2022 відносяться до головних іудейських урочистостей. На площах великих міст влаштовуються цікаві вистави, організовуються пісенні концерти. А ввечері в небі сяє великий святковий салют.

Ханука. Завершує Єврейський календар торжество, присвячене священній свічці і вогню. Іудеї ввечері в своїх будинках запалюють свічки, а маленькі дітки в зв’язку зі святковими подіями отримують подарунки та іграшки.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.