UKRjizn.com
Image default
Економіка

Єврокомісія представила новий пакет санкцій щодо Росії

Європейська комісія, вищий орган виконавчої влади Євросоюзу, офіційно представила у п’ятницю новий пакет санкцій проти Москви, включаючи заборону на імпорт російського золота та юридичні поправки, спрямовані на запобігання проблемам з постачанням продовольства.

Новий пакет, про який агентство «Рейтер» вперше повідомило у червні, вважається «експлуатаційно-балансувальним» (maintenance and alignment), йдеться у заяві Єврокомісії.

Офіційні особи в приватному порядку називають цей пакет «шостим з половиною» набором санкцій через обмежений масштаб порівняно з шістьма попередніми раундами, введеними після вторгнення Росії в Україну, коли санкції торкнулися російських фінансових послуг, постачання нафти, вугілля та інших корисних копалин. .

«Сьогоднішній пакет запроваджує нову заборону на імпорт російського золота, одночасно посилюючи наш контроль за експортом технологій подвійного призначення та передових технологій, — йдеться у заяві комісії. — При цьому він зміцнить відповідність європейських санкцій санкціям наших партнерів щодо G7. Він також посилить вимоги до звітності, щоб посилити заморожування. [российских] активів у юрисдикції ЄС».

Уряди країн ЄС мають тепер узгодити заходи, щоб вони стали законом, хоча дипломати заявили, що пропозиція не викликала суперечок і має бути легко прийнята. Представники країн Євросоюзу мають зустрітися у понеділок, а потім у середу для можливого затвердження нового пакету.

Деякі заходи можуть серйозно вплинути на певні сектори російської економіки.

Одне з джерел повідомило «Рейтер», що імпорт російського золота через треті країни також торкнеться за допомогою нових санкцій, але не уточнив, як це працюватиме.

Брюссель також посилить існуючі санкції за допомогою введення нових обмежень на імпорт Росією товарів, які можуть використовуватися у військових цілях, включаючи хімікати та різне обладнання подвійного призначення.

До чорного списку також будуть внесені фізичні та юридичні особи, які вважаються близькими до Кремля. Їхні активи у європейській юрисдикції будуть заморожені, а в’їзд на територію ЄС – заборонено.

Єврокомісія також внесла поправки до існуючих санкцій, щоб вони не заважали експорту продовольства та зерна з Росії.

Африканські країни звинуватили ЄС у тому, що санкції загострили продовольчу кризу, що триває, головним чином викликана війною в Україні та російською блокадою українських портів, звідки зернові культури зазвичай експортуються в інші країни.

ЄС заперечує, що санкції вплинули на торгівлю харчовими продуктами. За словами одного джерела, запропоновані поправки покликані запобігти неправильному тлумаченню правил трейдерами, включаючи заборону доступу російських суден до портів ЄС.

Російські судна, які перевозять продовольство чи ліки, вже не підпадають під санкції, проте деякі трейдери не хочуть закуповувати продовольство, яке експортується з російських портів, які тим чи іншим чином належать російським державним компаніям, які перебувають під санкціями Брюсселя. У новому пакеті буде уточнено, що ці порти не підпадають під санкції, повідомило джерело.

Водночас Єврокомісія посилила існуючу заборону, намагаючись не допустити, щоб російські судна оминали санкції, розвантажуючи свої вантажі у зовнішніх доках, сказало джерело. Для цього потрібно розширити визначення портів.

Не всі країни Євросоюзу вважають, що введені раніше санкції досягли своєї мети – чинити тиск на Росію, щоб вона припинила агресію проти України. Так, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан сказав у п’ятницю, що Європейський Союз “вистрілив собі в легені” своїми санкціями щодо Росії, повідомив телеканал “Аль-Джазіра”. В інтерв’ю угорському громадському радіо, Орбан сказав:

«Спочатку я думав, що ми тільки вистрілили собі в ногу, але тепер ясно, що куля потрапила в легені європейської економіки, і вона задихається через відсутність повітря».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.