UKRjizn.com
Image default
Економіка

Євросоюз розглядає можливість збільшити закупівлю газу в Нігерії

Заступник генерального директора департаменту енергетики Європейської Комісії Метью Болдуін заявив у п’ятницю, виступаючи в Нігерії, про заплановане розширення постачання газу з Африки. Перед цим він провів зустрічі з офіційними представниками газодобувних компаній, розташованих у Нігерії, що є найбільшим виробником вуглеводнів в Африці.

Нігерія планує знову відкрити Транснігерський трубопровід восени 2022 року, що дозволить збільшити експорт газу до Європи.

Сьогодні ЄС імпортує 14% загального обсягу зрідженого природного газу (ЗПГ) з Нігерії, проте існує можливість більш ніж удвічі збільшити цей обсяг, повідомив Болдуїн агентству «Рейтер» телефоном.

Видобуток нафти та газу в Нігерії періодично скорочується через крадіжки та вандалізму на трубопроводах, внаслідок чого термінал виробника газу Nigeria LNG Ltd на острові Бонні працює на 60% потужності, проте Нігерія займається вирішенням проблеми безпеки у дельті річки Нігер. Nigeria LNG Ltd належить державній нафтовій компанії NNPC Ltd, а також корпораціям Shell, TotalEnergies та Eni.

«Якщо ми зможемо вийти за рамки 80% завантаження, то на цьому етапі може з’явитися додатковий ЗПГ, який може бути доступним для постачання до Європи з Нігерії, – сказав Болдуїн. – Вони сказали нам: “Давайте знову проведемо переговори наприкінці серпня – ми думаємо, що зможемо досягти реального прогресу в цьому питанні”».

Минулого року Нігерія експортувала до ЄС 23 мільярди кубометрів газу, але попередні роки ця цифра була вищою. Так, за даними Болдуїна, 2018 року ЄС закупив у Нігерії 36 мільярдів кубометрів газу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.