UKRjizn.com
Image default
Свята

Ювілеї письменників і поетів у 2020 році

Україна відома на весь світ не тільки своїми двома синіми морями, високими Карпатами, багатющою фауною, а й своїми відомими синами і дочками. Особливо великий внесок в розвиток світової культури зробили наші письменники і поети. Обов’язково згадати про своїх літераторів потрібно в їх дні народження. Більш точну інформацію про дати святкування пропонує список «ювілеї письменників і поетів в 2020 році по місяцях».

Ювілеї письменників

Січень

09.01 – Проходить 175-й рік з того моменту, коли на світ з’явилася талановита поетеса, а за сумісництвом і тітка Лесі Українки, Олена Косач. Беручи активну участь у народницькому русі, вона написала поему «Анна». Є автором багатьох віршів.

30.01-Один з найулюбленіших казкарів українських дітей – Всеволод Нестайко – народився в 1930 році. На превеликий жаль, не стало цього талановитого літератора в 2014 році. За своє життя Всеволод Зіновійович встиг зробити чимало корисного для своїх співвітчизників, і для світу літератури в цілому. Він один з тих, хто нагороджений титулом «Золотий письменник України». Є автором казок:» у Країні Сонячних Зайчиків«, “Торреадори з Васютівки” « “Пригоди журавля” та багатьох інших.

Лютий

25.02 – 170 років минуло з того часу, коли на світ з’явився Володимир Барвінський. У літературних колах він був більше відомий, як Барвінок. По собі він залишив такі цікаві твори, як: “нещасне сватання”, “Мужик і пан” « “скошений колір” та інші.

Березень

01.03 – Називаючи ювілеї письменників в Україні, слід назвати Івана Білика. Йому могло б виповнитися 90 років, однак, на жаль, автор «Похорон богів» і «Меча Арея» помер ще 8 років тому.

03.03 – З тридцятиріччям може привітати кожен бажаючий нашого сучасника і вже відомого письменника – Байдаку Івана. Свою увагу автор зосереджує на психологічних аспектах життя людини, мотивації вчинків. Пише він в різних стилях, але завжди цікаво. З числа його творів, особливо високими оцінками читачів користуються такі: «Псевдонім», «Рольові ігри».

13.03-60-річчя в новому році відзначатиме інший наш сучасник-Андрухович Юрій. Живе і працює в Києві. Відомий своїми роботами: «Московіада», «Таємниця», «Рекреації».

Квітень

23.04-ціле століття проходить з дня народження Григорія Тютюнника. До шкільної програми увійшли його твори ” Вир “та»Журавлиний ключ”.

26.04-в 1890-му році народився Микола Зеров. Саме його вважають лідером «неокласиків».

Червень

18.06-70 років минуло з моменту появи на світ Гончаренка Бориса. Це відомий письменник, який подарував Україні твори: «Третій взвод», «Естафета», «Дорога в солдати», «Твоя школа» і деякі інші.

Биопсия души

Липень

13.02 – ювіляром з Середньовіччя слід назвати Павмо Бериндла. Народився він на Львівщині і великий внесок зробив у друковану справу. Видав український словник, що містить понад 7 тис. слів.

Серпень

14.08 – З 65-річчям привітати варто журналісту і письменницю Ольгу Бабій.

Вересень

19.09 – Оксані Забужко, як дає зрозуміти список «ювілеї поетів в Україні», виповнюється 60. Книги цієї Українки перекладені багатьма мовами світу. Ювіляр лауреат численних премій, у тому числі Фонду Ковальових, «Союзу Українок Америки». Відома своїми творами “Сестра, сестра”, “Казка про Калинової сопілки”, ” Книга Буття …”, збірниками поезії: “Автостоп” « “Травневий іній” та ін.

20.09 – В 1945-му році народилася поетеса Світлана Йовенко. Вона наша сучасниця і киянка. Відома не тільки своєю поезією, а й публіцистичними статтями.

Жовтень

05.10 – 65 років виповниться поетові майору Андрусяку Богдану. До кращих творів автора відносяться: “важке мовчання”,» Ментовський хрест«,»приручена совість”.

22.10-Парасковія Юхимівка Амвросій могла відзначити свої 110 років. Народилася в невеликому селищі поблизу Чернівців. Хоча рано залишилася сиротою і своє життя прожила з паралічем, між тим, не втратила свого письменницького таланту. Перший її вірш публічно опубліковано в 1937 році. Воно присвячується боротьбі з фашизмом. Відома збірниками « “проліски”, “квіти з гірської долини”, “Буковинські пісні” та іншими.

Листопад

17.11 – не обходяться ювілеї поетів у 2020 році і без участі нашого сучасника – Андрій Кокотюха. Рівно півстоліття пройшло з моменту його появи на світ. Пише він і українською, і російською мовами. Пропонує цікаві історії для відпочинку і для роздумів, як дітям, так і дорослим. Одна з його історичних творів – «Червоний» – було екранізовано в 2016 році.

27.11-з 60-річчям варто привітати киянка Мілу Іванцову. Ця багатогранна особистість не тільки досконало пише двома мовами (російська та Українська), а й займається дизайном, петриківським розписом. З переліку кращих творів автора назвемо: “Ключ від ліфта”, “я тут живу”,»Живі книги”.

Грудень

05.12-65 років відзначати лауреат Шевченківської премії Андрусяк Михайло. Його українці повинні подякувати за такі твори, як: «Совість», «Грані болю», «Христос Воскрес», «Біла душа» та інші.
Звичайно, цей список не є максимально повним і не включає всі ювілеї письменників в 2020 році по місяцях. Тому корисно буде також відвідувати освітні та просвітницькі сайти і форуми.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.