UKRjizn.com
Image default
Новини

Закон про любительську риболовлю в 2020 році

Не кожен житель планети любить посидіти на березі водойми з вудкою, мріючи зловити велику рибку або просто насолоджуючись природою. Втім, таких людей багато, в тому числі серед них є і жінки. Тільки статева приналежність ніяк не впливає на закон про аматорську риболовлю в 2020 році. Багато хто хоче дізнатися що ж це за закон і чи треба громадянам хвилюватися через його прийняття.

Норми вилову в різних регіонах

Навіть одні й ті ж річки, що протікають через 2 регіони, можуть володіти різним ступенем зарибненості. Зокрема прикладом може служити один з рибогосподарських басейнів нашої країни. На територіях Тамбовської та Астраханської області діють різні норми улову в Волзько-Каспійському басейні. У першому випадку добова норма дорівнює 5 кг на людину, а в другому-вдвічі більше.

В цілому дотримується правило західного напрямку – чим далі від сходу, тим менше норми улову. При цьому важливо не забувати, що існує не тільки норматив загальної ваги улову, але і наявність в ньому «дрібниці». Дрібну здобич рибалка зобов’язаний відпускати. Трохи дивним є те, що для промислових рибалок розмір допустимий до лову, дрібніший, ніж для любителів.

Норми вилову в різних регіонах

Варто пам’ятати, що єдиної системи контролю зарибненості водойм в різних регіонах немає. Сама по собі рибалка в Росії може дати непередбачуваний результат. За фактом там, де рибалок мало, а водойм/річок багато, може скластися ситуація, при якій норматив в 5 кг за добу буде здаватися смішним. З іншого боку, в річках з великою рибою кілька спійманих особин можуть перевищити цю норму.

Важливо знати! Якщо перша піймана риба перевищує добовий норматив, то громадянин може забрати її без будь-яких штрафів, але улов на сьогодні потрібно припинити. При цьому ніде не зазначено, що робити людині, якщо він вже встиг наловити частину добового нормативу перш, ніж зловив рибу, що перевищує максимальної допустимий для 1 дня вагу.

Росриболовство намагається контролювати процес вилову риб, але іноді це зробити складно. Тепер же на виході від місця лову перевіряючі співробітники можуть банально зважити наявну рибу. При цьому основні види риболовлі для простих громадян залишилися безкоштовними, за винятком ряду випадків.

Нюанси платної риболовлі та особливості спортивно-аматорського лову

Коли на берегах річок і природних водойм з’явилися рибопромислові зони, що мають на увазі оплату за лов в цьому місці, багатьом громадянам не сподобалася така ситуація. У деяких місцях вона доходила до парадоксу — понад 80% берегових територій перебували під договором про рыбопромысле. Така платна рибалка не влаштовувала багатьох-спуск до річок повинен бути вільним хоча б в частині місць, зручних для проходу.

Новий закон змінює назву рибопромислових зон на рибальські, позбавляючи права на надання платних послуг. Тільки ця вимога набуде чинності з 1 січня 2021 року. До кінця 2020 року орендарі будуть вправі стягувати оплату за риболовлю на орендованих територіях. При цьому багато орендарів таких зон, знаючи який закон прийняли щодо їх виду заробітку, відразу стали змінювати вид діяльності, маючи на увазі природоохоронний напрямок в документах, зберігаючи інші умови. У таких місцях часто проводять змагання зі швидкісного лову.

Увага! Спортсменів-рибалок налякала новина про те, що для них введуть нормативи на улов. За фактом це так і є, але діють норми під час аматорського лову. Новий закон про риболовлю в 2019 році вимагає дотримуватися нормативи лише для себе, але на період змагань обмеження знімається, оскільки в іншому випадку втрачається змагальний дух, роблячи спортивну риболовлю неактуальною.

Нюанси платної риболовлі

Іншим рибалкам-любителям варто розуміти, що в цей термін входить лише використання вудок і спінінга, без всяких мереж, ехолотів і іншого. Це все діє для більшої частини Росії, причому стосується і промислового лову. Тільки в ряді регіонів дозволені для використання мережі, але лише в обмежений за часом період. Таке допускається тільки на Далекому Сході і Північних районах Сибіру.

Ще одним цікавим нюансом став момент визначення власності улову. Новий закон про любительську риболовлю в 2019-2020 році повною мірою передає права на улов людям. Тобто всі пійману в рамках нормативів є власністю рибалки-любителя або спортсмена, за умови поза змагальних днів.

Діючі заборони та обмеження

Найпростішим, але не всім очевидним, є заборона рибної ловлі на закритих територіях. Зокрема, якщо цивільна особа, орендує ділянку землі у держави з наявним водоймою або споруджує свій ставок, а після зарыбляет його, то така людина має право сам вирішувати або забороняти ловлю. Це приватна територія, тому вільний лов і багато правила там «не працюють». Крім цього є й інші об’єкти, що мають на увазі як знаходження на них, так і будь-які спроби зловити там рибу.

До таких об’єктів варто віднести:

  • Промислові водойми рибозаводів.
  • Озера і т. п., що знаходяться під охороною екологів.
  • Будь-які очисні та охолоджуючі басейни підприємств.
  • Водойми, розташовані на території Міноборони та інших держструктур.

Також до умовних об’єктів, що мають на увазі логічну заборону, варто віднести ловлю риби в заражених чим-небудь водоймах. Для прикладу можна взяти ставок, розташований недалеко від місць поховання небезпечних відходів або поруч зі сміттєзвалищем. Доброї риби там може і не бути, але частина фауни все ж виживає в екологічно не сприятливих умовах. Втім, і ці нюанси, і офіційні заборони на лов, діяли в колишній час. Нові правила рибальства не внесли в такі заборони додаткових пунктів.

Увага! Окремо варто розглянути ситуацію з тимчасовою забороною на ловлю риби. Це стосується періодів нересту окремих видів. Причому єдиного документа федерального рівня бути не може, тому що в різних регіонах нерест відбувається в свої періоди, що мають властивість зміщуватися в залежності від погоди.

Щодо лову під час нересту, є чіткі вказівки і штрафи. Зокрема рибалка в забороненому місці з використанням неприпустимих методів, що проходить в період нересту, може обійтися в 300 тисяч штрафу. До того ж такий вид рибної ловлі у великому розмірі має на увазі ймовірність закидання тюремного ув’язнення в якості покарання. З іншими фактами незаконного лову все трохи простіше.

Види покарання за рибальські порушення

Зазвичай будь-який Федеральний закон, що забороняє або обмежує що-небудь, має на увазі наявність заходів покарання. Аматорська рибна ловля не є винятком-за порушення покладаються не тільки штрафні, але і кримінальні санкції. Останнє стосується тільки тих, хто займається браконьєрським виловом риб рідкісних порід у великих розмірах. Іншим в разі порушення закону варто побоюватися матеріальних стягнень.

Штрафи за неправомірну риболовлю можуть бути найрізноманітнішими. Причому в ряді регіонів може бути заборонено щось, дозволене в сусідніх областях. Тому при лові риби в інших регіонах, варто уточнювати правила лову, щоб не бути оштрафованим.

Варто знати! При відсутність у людини іменного дозволу на лов конкретних порід риб, але присутність їх в наявності, має на увазі незаконність дій. Отже, наявність однієї незаконної рибки в улові, спійманої без дозволу, може коштувати більше 250 000 рублів. При цьому штрафи залежать від кількості штук, а в деяких випадках можуть бути подвоєні, особливо при лові в період нересту. Такий дозвіл на лов спочатку хотіли скасувати, але поки воно продовжує діяти, видаючись поіменно.

Втім, із закону зовсім незрозуміло, як підтверджувати багатоденний улов на зимовій риболовлі. Такі ситуації виникають нечасто, але все ж є рибалки, що ночують на березі застиглої водойми, використовуючи в якості Будинку намет або автомобіль. При цьому спійманий «урожай» в умовах мінусової температури можна зберігати на вулиці. Ймовірно, рибалкам при багатоденному підлідному лові варто пакувати окремо все спіймане, вказуючи дати на пакеті/ємності. Потенційно так можна буде довести дотримання норм улову. В іншому ж доведеться керуватися штрафними тарифами, застосовуваними до незаконного вилову.

Знаючи, коли вступає закон в силу, можна розрахувати і свій рибальський відпочинок у випадку з окремими громадянами, і анулювання рибопромислових зон, якщо мова йде про підприємців, які орендують берегову лінію. Штучні зарибнені водойми будуть актуальні і далі, адже це не народна державна власність, а результат діяльності конкретної людини або групи людей.

Закон про любительську риболовлю в 2020 році не намагається заборонити лов, але вводить додаткові обмеження. У більшості випадків прості рибалки-любителі, які виїжджають на природу з вудкою, які здійснюють лов для власних потреб, навіть не відчують різниці. Ті, хто ловив рибу на продаж, ніяк не оформляючи це документально, можуть зіткнутися з покаранням. Втім, останні можуть здійснювати “риболовлю” на приватних зарибнених водоймах і навіть у власному ставку. Тільки не варто забувати про незаконну комерційну діяльність, але це не зовсім відноситься до риби і її улову.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.