UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Зарплата бюджетників у 2020 році

Від роботи бюджетників і державних службовців залежить добробут країни, оскільки виконання посадових обов’язків передбачає контроль за своєчасним збиранням податків, виконанням вимог законодавчих актів, дотриманням гранично допустимих цін.

Зарплата бюджетників у 2020 році

Насправді перелік обов’язків дуже широкий, тому зарплата бюджетникам в 2020 в Україні буде змінена в кращу сторону. Наскільки підвищаться виплати, залежить від закладених в бюджеті коштів та наявності грошей у державній казні.

Категорії, яким буде підвищена зарплата

Відмінною особливістю бюджетників і державних службовців від інших професій є те, що зазначені категорії працівників отримують заробітну плату з бюджету. Вони працюють на благо країни. До таких категорій відносяться:

 • педагоги шкільних та навчальних закладів;
 • працівники дитячих садків;
 • співробітники медичних установ
 • військовослужбовець;
 • митні та податкові служби;
 • казначейство;
 • соціальні служби;
 • фахівці судових органів та прокуратури;
 • силовики;
 • працівники місцевого самоврядування.

Працюючи в бюджетних і державних організаціях, фахівці не можуть розраховувати на дохід, пов’язаний з підприємницькою та іншою діяльністю. Тому отриманої зарплати часто не вистачає до кінця місяця. Зазначена проблема неодноразово піднімалася перед урядом, про що свідчать новини зарплат держслужбовців України в 2020 році. Категорія працівників була почута. Найближчим часом вони відчують, що таке гідна заробітна плата і престижна професія.

доллар на гривну

Зростання зарплати бюджетників в Україні – схема нарахування виплат у 2020 році

Зарплати держслужбовців в Україні та працівників бюджетних організацій виплачуються щомісяця. Законодавством встановлені терміни, що передбачають обов’язкове надходження грошей на рахунок організації. Розмір виплат залежить від наступних факторів:

 • категорії працівників – фахівець після інституту або тільки що прийшов на службу може розраховувати на мінімальний оклад, тому варто заздалегідь підготуватися до фінансових труднощів;
 • нарахування керівників і фахівців з досвідом роботи залежать від стажу і займаної посади;
 • оклад державних службовців та вчителів розраховується згідно з тарифною сіткою, яка затверджена нормативними актами;
 • грошове нагородження лікарів, медсестер та вищого керівництва лікувальних та профілактичних закладів залежить від економічного добробуту країни та кількості підписаних з пацієнтами контрактів;
 • заробітна плата військовослужбовців варіюється в залежності від звання, стажу роботи, досвіду, ризику і місця проходження служби (найбільше отримують особи, які проходили службу в зоні АТО, моряки і льотчики);
 • зарплата працівників правоохоронних органів, суддів і прокурорів регламентована Законом, який також передбачає підвищення окладів.

Дізнатися яка буде зарплата бюджетників у 2020 році можна, ознайомившись з останніми нововведеннями в законодавчих актах або за допомогою вивчення новин в інтернет-ресурсах.

Залежність зарплати держслужбовців і бюджетників від мінімалки

Практично всім відомо, що підвищення окладу і виплат залежить від мінімального прожиткового рівня працездатної людини і мінімальної зарплати. Зазначені показники затверджуються Законом Про бюджет, які приймається наприкінці кожного року.

Виділені бюджетом 2020 року гроші будуть перерозподілені на заробітні плати державним службовцям і бюджетникам, відновлення економіки, будівництво, розвиток транспортної інфраструктури, підтримку медицини та освітніх установ, зміцнення армії. Згідно з даними експертів, у 2020 році країну чекає економічне зростання, а саме:

 • відсоток інфляції знизиться на 5%;
 • економічне зростання складе 4%;
 • дефіцит у державній казні зменшиться на 2%.

Виходячи з попередньої ситуації зрозуміло, що обидва показники прожитковий мінімум і зарплата збільшаться.

Реальна зарплата держслужбовців і бюджетників у 2020 році

Перші підвищення грошових виплат державним службовцям відбулися в 2018 і 2019 році. Наступний етап вважається завершальним у реформі. Останні новини про підвищення зарплати бюджетникам в Україні говорять про те, що оклад держслужбовців стане рівним двом прожитковим мінімумам, прийнятим Законом про бюджет.

зарплата

Педагоги і науковці отримуватимуть виплати згідно з тарифною сіткою. Зарплата сімейних лікарів стане залежною від кількості пацієнтів. Вузькокваліфіковані лікарі отримуватимуть виплати залежно від кваліфікації та економічної стабільності в країні.

Мінімальна заробітна плата залишиться у стажистів і новоприбулих фахівців. відповідно до Закону, для нарахування виплат буде потрібно стаж. Напрацювати його можна протягом 2-х років. Після зазначеного терміну фахівець може розраховувати на підвищену винагороду з боку держави.

Статистичні відомості та свіжі новини Про індексацію зарплат бюджетникам у 2020 році в Україні показують, що найвища зарплата буде у військовослужбовців, робота яких пов’язана із зоною АТО:

 • мінімальні виплати становлять 10000 грн.;
 • командири та їх заступники стануть отримувати до 21000 грн.;
 • моряки – до 28000 грн.;
 • льотчики – до 21000 грн.

Підвищення зарплат торкнеться кожного бюджетника і держслужбовця незалежно від займаної посади.

Тарифна сітка і коефіцієнти при розрахунку зарплати держслужбовцям і бюджетникам

Для тих, хто незнайомий з тонкощами державної служби варто знати, що тарифна сітка застосовується з метою формування посадових окладів співробітників. Її наявність дозволяє визначити складність роботи в залежності від покладених на фахівця обов’язків. Показники затверджені нормативними актами, які застосовуються на підприємствах функціонують у державній та бюджетній сфері.

копейки

Щодо приватних об’єктів та підприємницької діяльності тарифна сітка не має законодавчої сили. Її використання дозволяє розібратися з розміром виплат і передбачити зростання зарплати бюджетників в Україні. Кожне із законодавчих змін буде відображено у спеціальній таблиці, внаслідок чого працівник може самостійно ознайомитися з окладом і провести розрахунки майбутньої зарплати.

Стандартна тарифна сітка бюджетників представлена 25 розрядами, кожен з яких має власний коефіцієнт і залежить від займаної посади фахівця. Керівний склад та посадові особи, робота яких пов’язана з особливим ризиком мають найвищий коефіцієнт і аналогічну заробітну плату. Практика показує, що домогтися зазначених результатів можна, маючи пристойний стаж роботи і відповідальну посаду.

Ознайомитися з коефіцієнтами, які передбачають збільшення зарплати бюджетникам в 2020 році можна прямо з тарифної сітки, знайти яку можна у вільному інтернет доступі. Максимальний коефіцієнт передбачає оклад у розмірі 9500 грн.

Станом на кінець 2019 року зазначені коефіцієнти та оклади не є остаточними, оскільки представниками уряду внесено зміни щодо перегляду розмірів тарифної сітки. Багато хто вважає, що деякі напрямки і професії повинні мати більш високий оклад, що пов’язано з ризиком для життя. Водночас владою не планувався перегляд єдино тарифної сітки, оскільки економічна ситуація в країні як і раніше залишається напруженою. Як відбуватиметься зміна посадових окладів, стане відомо трохи пізніше. Поки що залишається сподіватися, що вони будуть рости, як і в минулих роках.

зарплата

Питання скорочення – наскільки він реальний?

Близько 2-х років серед бюджетників і державних службовців ходить чутка про скорочення штату. Що несе з собою 2020 рік, залишається загадкою. Побоювання залишаються як і раніше. Причина їх виникнення пов’язана з підвищенням зарплати бюджетникам і держслужбовцям, а також з індексацією виплат.

Практика показує, що держава не стане даремно виділяти гроші з казни при складній економічній ситуації. До того ж згідно з висновком домовленості з Євросоюзом, скорочення має бути обов’язковим. При посадах зобов’язані залишитися компетентні особи і стовідсоткові професіонали. Іншим кадрам залишається звільнитися, піти убік і отримувати мізерні виплати. Згідно з вимогами міжнародного меморандуму, до кінця 2020 року має бути скорочено близько 10% штату бюджетників і державних службовців.

Насправді ситуація не така гнітюча, оскільки плани країни спрямовані на підвищення кваліфікаційного рівня фахівців. Кожен працівники, що має спеціальну освіту і скоринку, що підтверджує підвищення рівня кваліфікації, залишиться на своїй посаді до пенсійного віку.

Фахівці, які відмовилися підтвердити рівень професіоналізму, повинні будуть покинути займані посади. Зазначені заходи підуть на благо країни, оскільки стануть стовідсотковою передумовою для отримання чергового траншу.

Важливо! Кожному бюджетнику або держслужбовцю перш ніж чекати скорочення кадрів, варто пройти курси підвищення кваліфікації. Тільки таким чином, можна залишитися на робочому місці і отримувати гідну зарплату.

Висновок

Настання 2020 року гарантує приємні сюрпризи для працівників бюджетних та державних організації. Підвищення зарплати та індексація очікує всіх працівників без винятку. Останні новинні зміни говорять, що зазначена подія відбудеться обов’язково. Як і коли це станеться, залежить від стабільності економічної ситуації в країні.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.