UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Зарплата депутата Верховної Ради України в 2020 році

Внесення змін до законодавчих актів, планування бюджету країни, політичні та економічні проблеми вирішуються за участю уряду і депутатів. Це сегмент працівників, діяльність яких пов’язана із забезпеченням добробуту народу, захисту інтересів України на міжнародній арені. Щодо грошової винагороди, уряд часто несправедливо до підлеглих, оскільки забуває про них. Тому чи буде підвищена зарплата депутата Верховної Ради України 2020 залишається для всіх загадкою. З інформаційних джерел стали відомі грошові виплати вищої верхівки влади. Пропонуємо ознайомитися з нею докладніше.

Зарплата депутата Верховної Ради України

Повноваження українських депутатів

Українських обранців, які займаються депутатською діяльністю, народ обирає за підтримки політичних сил. Такі люди є представниками партій, які отримали місця в Раді.
Кожен з новообраних депутатів стоїть на захисті інтересів власного регіону, області та України в цілому. Він бере участь у розробці законодавчих актів, внесенні змін до законодавчих актів, вирішенні політичних та інших питань. До його обов’язків входить участь у кожному засіданні, де вносяться будь-які зміни. Загальна кількість депутатів у Верховній Раді становить – 450 чол. Термін діяльності – 5 років. Вибори в депутати можуть проводитися разом з обранням голови або окремо.

Депутат повинен відповідати наступним вимогам:

 • бути старше 21-річного віку;
 • не бути пов’язаним з підприємницькою діяльністю;
 • не працювати в економічних сферах, що приносять прибуток.

В якості винагороди (привілеїв) депутат отримує:

 • гідну заробітну плату з преміями і надбавками;
 • додаткові депутатські виплати;
 • табу на недопущення арешту і переслідування.
 • транспорт в будь-якому транспорті;
 • можливість оренди квартири або приватного житла за рахунок держави (за умови, що депутат не місцевий);
 • можливість утримання особистої приймальні за рахунок країни;
 • безкоштовні ділові поїздки в інші країни;
 • можливість виділення власного телефону і службової машини.

Для покарання депутата за вчинене правопорушення депутатський корпус повинен більшістю голосів прийняти рішення про зняття депутатської недоторканності. Кошти на утримання депутатів і корпусу щорічно закладаються в бюджеті.

Підвищення зарплати депутатів України в 2020 році

Як відбуватиметься підвищення зарплати депутатів України у 2020 році, і чи відбудеться воно взагалі, залежить від наявності грошей у Державному бюджеті, стабільності економічної та політичної ситуації в країні. Кожен народний обранець отримує такі виплати:

 • зарплата;
 • доплати за депутатську діяльність;
 • кошти на оренду житла;
 • гроші, необхідні на оренду приміщення, в яких відбуватиметься зустрічі з пресою;
 • відрядження по Україні та в інші країни.
субсидия

Останні новини про зарплату народного депутата України 2020 року показують, що без премій і депутатських надбавок вона складе 22000 грн. Станом на 01.01.20 уряд України отримуватиме наступну зарплату:

 • оклад спікера ВР складе 12 прожиткових мінімумів або 21144 грн.;
 • оклад віце-спікера ВР – 11,5 прожиткових мінімумів або 20263 грн.;
 • для 2 заступника голови ВР оклад становитиме 11 мінімумів або 19382 грн.;
 • до 10,5 мінімумів отримають лідери партій та голови комітетів;
 • до 10,3 прожиткового мінімуму отримають заступники, секретарі комітетів;
 • зарплата депутата Верховної Ради України 2020, сума якої складе 17620 грн. і буде рівним 10 прожитковим мінімумам.

Крім цього, українським обранцям покладені щомісячні надбавки, проїзні в розмірі 7,5 тис. грн., квартирні з розрахунку 650 грн./ доба, виплати на утримання додаткових приміщень у кількості 160000 грн./місяць і 800 грн. на ділові зустрічі по території країни.

Що думають депутати про власну зарплату?

Питання: коли буде індексація зарплати депутата України, народних обранців не цікавить, оскільки вони першими дізнаються про майбутню подію. Щодо підвищення нарахувань думка представників уряду однозначно: зі зростанням мінімалки збільшення виплат має проводитися в обов’язковому порядку.

Українські нардепи вважають, що в порівнянні з європейськими депутатами їх зарплати є мізерними і не покривають витрати. Депутат – представник влади, який працює 24 години на добу і не може займатися іншою діяльністю. Ненормований робочий день, відсутність відпустки у політичній кар’єрі, ризики і високий рівень відповідальності вимагає відповідної винагороди з боку держави.

Тому в порівнянні з нардепами ЄС, їх виплати можна порівняти з працівниками середньої ланки.

Думка народу про зарплату народних обранців

Порівнюючи виплати депутатів з власними нарахуваннями, народ вважає їх занадто завищеними, тому до збільшення зарплат ставляться негативно. Українці вважають, що деякі з привілеїв можуть бути зняті. Якщо представники влади є народними обранцями, вони повинні жити як народ і отримувати відповідні виплати. Тільки тоді депутат відчує, наскільки серйозна економічна криза в країні.

Саме з цих причин деякі депутати і новообраний президент Зеленський піднімав питання про зняття депутатської недоторканності. На сьогоднішній день такого рішення не прийнято. Можливо, питання грошей для деяких обранців стоїть на першому місці.

Інша думка народу зводиться, що нардепи мають потребу в грошах. Цілодобовий графік роботи, поїздки по містах, наради, співпраця з іншими країнами вимагає колосальних витрат, з якими прості люди не знайомі. Варто розуміти, що вирішення політичних і економічних проблем досить витратний захід.

депутати

На завершення

Підвищення заробітної плати народних депутатів в Україні 2020 відбудеться обов’язково. Наскільки збільшаться виплати залежить від економічної та політичної ситуації в країні, а також від сум, закладених в бюджеті на майбутній рік.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.