UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Зарплата військовослужбовців України в 2021 році

Індексація – це економічний процес, який передбачає перерахунок суми виплат залежно від рівня інфляції. Реальна величина зарплати оцінюється виходячи з того, що українець може на неї купити. Якщо мінімальний рівень не змінювати, з часом ціни на життєво важливі товари перевищать купівельну спроможність працівників. Тому уряд регулярно підвищує зарплати у відповідних пропорціях, виділяючи гроші з бюджету або страхового фонду для всіх категорій громадян, в тому числі і військових.

Яка буде зарплата військовослужбовців України в 2021 році стане відомо ближче до кінця цього періоду. Поки залишається вивчати наявну інформацію і робити відповідні висновки.

Зарплата військовослужбовців України в 2021 році

Новини про впорядкування виплат військовослужбовцям

Минулого тижня сайт “Патріоти України” та деякі інші видання поширили інформацію, нібито Кабінет Міністрів затвердив єдиний розмір грошового забезпечення для військовослужбовців усіх силових відомств (СБУ, НГУ, ЗСУ, прикордонна служба), після чого військові отримуватимуть 10000-22000 грн. Причому про наявність коштів зі слів інформаційних сайтів і видань стверджує міністр фінансів України.

Про це офіційно повідомили в управлінні комунікацій і преси Міноборони з посиланням на департамент фінансів.

“Зараз розглядається питання про впорядкування виплат військовослужбовцям. Йдеться про приведення розміру грошового забезпечення військовослужбовцям інших формувань до рівня Збройних сил України. Питання про збільшення грошового забезпечення-не на порядку денному», – зазначили в прес-службі Міністерства оборони у відповідь на запит».

Щодо анонсованого урядом збільшення прожиткового мінімуму, варто знати, по суті це не відіб’ється на грошовому забезпеченні військовослужбовців. Але підвищення соціальних стандартів відіб’ється, наприклад, індексація, – повідомили в МОУ, зазначивши, що індексована зарплата військовослужбовців контрактників України в ЗСУ, як і у бюджетників, може передбачати певне зростання виплат відповідно до рівня інфляції.

військовий збір нове

Зарплата військових України в 2021 – що буде проіндексовано?

В Україні повну і часткову індексацію регулює Закон» Про індексацію грошових доходів населення ” No 1282-XII, прийнятий 3 липня 1991 року. Він передбачає, що українцям, в тому числі і військовослужбовцям, зобов’язані індексувати:

  • заробітну плату, одержувану військовослужбовцями в даний період;
  • стипендіальні виплати учням різних напрямків навчання;
  • пенсію за віком з усіма надбавками і доплатами особам, які вийшли на пенсію за віком і відповідно до спеціальних законів;
  • аліменти у вигляді частки від нарахованої заробітної плати;
  • допомога по безробіттю;
  • допомога для безробітних, особам, які проходять перепідготовку за різними напрямками;
  • пенсію по інвалідності та втрати годувальника;
  • утримання військовослужбовців, встановленої на законодавчому рівні;
  • грошову компенсацію за виробничу травму або хворобу, отриману на підприємстві, при проходженні військової служби в зоні АТО та на інших життєво небезпечних об’єктах і територіях;
  • компенсацію інваліду з дитинства, який народився після професійної травми або хвороби матері.

Очікується, що зарплата військовослужбовців України в зоні АТО та інших категорій військових і правоохоронних органів збільшиться як за рахунок перегляду ПМ, так і за рахунок проведення індексації. Щодо зростання окладу стане відомо пізніше, після прийняття бюджету на 2021 рік.

Як буде проходити індексація – правила?

Аналізуючи останні новини про підвищення зарплати військовим у 2021 році в Україні та чинні законодавчі акти, стало відомо, що майбутня індексація проводитиметься за правилами, встановленими раніше.

Затверджений порядок проведення індексації доходів описує правила, за якими обчислюється індекс споживчих цін, а залежно від нього – індексацію виплат. Індекс інфляції розраховують з місяця, який настає після підвищення доходу. Індексацію проводять на наступний місяць після опублікування результату.

Важливо знати,що індексувати можуть тільки частина зарплати, що не перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб. При цьому перерахунку підлягають всі виплати, крім одноразових доходів. Коефіцієнт індексації обчислюють як величину приросту індексу споживчих цін.

Індексацію грошового забезпечення військовослужбовців планується проводити щомісяця для часткового або повного відшкодування подорожчання споживчих товарів і послуг. Виплата проводиться відповідно до вимог законодавчих актів в частині нарахування зарплати та проведення індексації.

Індексують грошові нарахування постійного характеру. Нараховують суму тільки тоді, коли показник ІСЦ перевищує законодавчо допустимий поріг. Він починається з перевищення показника 103%.

Базовим місяцем для нарахування індексації військовослужбовцям стане Березень 2020 року. Вже в грудні 2020 року статистами буде офіційно виведений новий ІСЦ, згідно з яким стане відомо, чи буде проведена індексація зарплат військовослужбовцям в 2021 році. Обчислюється як добуток прожиткового мінімуму і величини ІСЦ.

Зауважимо, що ця виплата безпосередньо залежить від обсягу фінансування на відповідний рік. З метою реалізації заходів та підвищення зарплат вже зараз Міноборони має докласти максимум зусиль, щоб затверджені в бюджеті суми були високими, зарплата військовослужбовців гідна.

Резюме

У наступаючому періоді зарплата військових України в 2021 році збільшиться за рахунок зростання ПМ, проведення індексації. Чи буде змінено оклад, залишається загадкою. Відсутність грошей у державній скарбниці, бурхливий спалах коронавірусної інфекції і нестабільна економічна ситуація є головною перешкодою для військовослужбовців. Зі свого боку, уряд прийме максимум зусиль, щоб зарплата військових стала пристойною.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.