UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Зарплата залізничника України в 2020 році

Залізничник – це непроста, що вимагає терпіння і старань, професія. Незважаючи на кількість залізниць, в Україні серед кваліфікованих залізничників нерідко спостерігається дефіцит. Часто не вистачає справжніх фахівців, а проблема полягає в тому, що багато хто не хочуть працювати за ту заробітну плату, яку їм пропонують. Водночас Укрзалізниця є монополістом, головною метою якого є заробіток, а тому нерідко виникає безліч проблем, які пов’язані з функціонуванням залізничної системи і не тільки. Саме тому питання про те, коли залізничникам підвищать зарплату в Україні 2020, є настільки актуальними і піднімаються кожен рік.

зарплата залізничника

Які заробітні плати отримують залізничники зараз?

Багато співробітників Укрзалізниці скаржаться не лише на погані умови праці і поганий робочий графік, але і на несумірність виконаної роботи і отриманої заробітної плати. Тому немає нічого дивного в тому, що з року в рік за кордон виїжджає все більше кваліфікованих працівників. Вся справа в тому, що в сусідніх державах професійним залізничникам платять набагато більше, а Україна залишається на другому місці з кінця в рейтингу оплати праці у даній сфері. Представники Укрзалізниці зазначають, що найбільш болючою є втрата машиністів, тому що їх підготовка вимагає великої кількості часу і ресурсів. Крім того, приїзду працівників з інших країн не спостерігається, а тому з часом залізнична сфера буде стикатися з усе більш серйозними проблемами.

Виходячи з усього цього, можна зробити висновок, що скорочення залізничників у 2020 році в Україні вже точно не відбудеться. Зараз і скорочувати толком нікого, тому що спостерігається серйозна нестача співробітників. Проте навіть в таких умовах зарплатний фонд співробітників Укрзалізниці є найбільшою і головною статтею витрат компанії. От тільки це не заважає відставати від оплати праці від сусідніх держав.

Що стосується останніх даних, то майже по всій території України заробітні плати залізничників перевищують середньомісячну платню приблизно на 15%. Зараз залізничник в середньому заробляє близько 11 тисяч гривень. Звичайно, все залежить від його посади, стажу і надбавок, а тому цифри можуть бути абсолютно різні. Водночас представники Укрзалізниці стверджують, що вони надалі намагатимуться виправити ту ситуацію, яка склалася на ринку праці і почнуть поступово збільшувати фонд заробітної плати, що дозволить зробити саму професію знову популярною і престижною, а також високооплачуваною.

Чого чекати в 2020 році?

Новини про те, що найближчим часом очікується підвищення зарплати залізничникам в Україні, звучали вже кілька разів. Очікується, що співробітникам Укрзалізниці будуть підвищені не тільки зарплати, але і годинні тарифні ставки, а тому в цілому всі працівники почнуть отримувати приблизно на 10% більше. У деяких співробітників зростання заробітної плати стане ще більше. Також було заявлено про те, що з кожним роком буде збільшуватися фонд заробітної плати залізничників.

Вже в 2020 році його збільшать приблизно на два мільярди гривень, що дозволить забезпечувати кожного співробітника своєчасною заробітною платою, преміями, надбавками і не тільки. При цьому всі підвищення майже не торкнуться менеджменту компанії, а також людей, які займають керівні посади і навіть виробничих підрозділів.

Досить часто ходять розмови про те, що Укрзалізниця є монополістом і це дуже погано позначається на роботі самої компанії. Її головна мета – це заробіток. Ось тому вже пропонувалося дозволити іншим компаніям вийти на залізничний ринок, що повинно позитивно позначитися на надання послуг і в цілому поліпшити якість роботи всієї системи.

Але поки про це лише побіжно ведуться розмови, а тому ніхто серйозно не розглядає дане питання. Поки Укрзалізниця залишається монополістом і на найближчий час вона планує серйозні зміни, які покликані поліпшити роботу компанії і дозволити забезпечувати всіх співробітників гідною заробітною платою.

Укрзалізниця

Перш за все, планується встановити обґрунтовані тарифи, які компенсуватимуть всі збитки. Другий важливий пункт – це удосконалення системи оренди вагонів для вантажоперевезень через Прозорро.

Також впроваджуватиметься інвестиційна програма, що супроводжуватиметься раціоналізацією мережі. І це навіть не повний список всіх змін, які планується впроваджувати в 2020 році і пізніше. У підсумку все це повинне дозволити створити стабільний і великий фонд заробітної плати, а також вчасно забезпечувати співробітників виплатами.

Індексація заробітних плат

Крім того, що заробітні плати збільшаться як мінімум на 10% і в підсумку складуть не менше 12 тисяч гривень у середньому, працівники зможуть отримувати різні надбавки і допомоги. Останні новини Про індексацію зарплати залізничників України говорять про те, що всі нарахування індексуватимуться в установленому законодавством порядку. Сама індексація являє собою спеціальну процедуру, головна мета якої полягає в компенсування впливу інфляції і збереження реального рівня прибутку громадян. Індексація нараховується залежно від індексу інфляції, а відбувається нарахування тільки на суму прожиткового мінімуму. Виходить, що незалежно від прибутку людини, індексуватися буде лише прожитковий мінімум.

Всім співробітникам Укрзалізниці надаватиметься індексація заробітних плат, а тому їх сукупний дохід сягатиме приблизно 13-14 тисяч гривень у середньому.

З цього можна зробити висновок, що зарплата залізничника України 2020 зросте на кілька тисяч у порівнянні з минулими роками. У той же час очікується, що надалі заробітна плата буде лише збільшуватися, а професія знову стане популярною, що дозволить вирішити проблему нестачі кадрів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.