UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Зарплати ДСНС в Україні в 2021 році

Однією з найбільш, важливих є професія рятувальника. У ДСНС (Державна Служба Надзвичайних Ситуацій) працюють відважні фахівці, в чиї обов’язки входить захист населення від нещасних випадків, ліквідація аварій, запобігання біді через аварію, нещасний випадок. Через те, що діяльність пов’язана з небезпекою для життя, в європейських країнах співробітники даної служби отримують пристойну винагороду.

В Україні останнім часом надходить все більше скарг про маленьку заробітну плату. Перші зміни в структурі нарахувань, сумі окладів почалися після введення реформи сімнадцятого року. На питання, коли ДСНС підвищать зарплату в Україні, фахівці відповідають – в 2021 році, хоча перші підвищення відбулися в двадцятому році, тоді, правда, не всі отримали підвищену зарплату. У наступному періоді підвищення отримають всі співробітники підрозділів.

Зарплати ДСНС в Україні в 2021 році

Хто такий співробітник ДСНС

ДСНС-державний орган, в якому перебувають на службі пожежники, міді, водолази, Скелелази, що займаються порятунком життя людей у надзвичайних ситуаціях. Бажаючі стати рятувальником повинен володіти навичками всіх перерахованих вище професій. Тому наявність вищої освіти-обов’язкова умова вступу в загін рятувальної служби.

В обов’язки співробітника ДСНС входить:

 • реалізація державної політики у сфері захисту населення, території від аварій, нещасних випадків, гасіння пожеж;
 • контроль, перевірка за дотриманням вимог, що регулюють Конституцією України у сфері захисту населення;
 • підготовка органів управління функціональних і територіальних підсистем, задіяні у сфері захисту населення, території країни;
 • координація дій всіх підрозділів країни щодо запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій.

Всі обов’язки, функції державного органу надзвичайних ситуацій регулюються Конституцією України.

Штат Державної рятувальної служби складається з декількох підрозділів:

 • рятувальники-в їх обов’язки входить пошук людей під завалами, місцях загоряння, надання першої медичної допомоги постраждалим;
 • фахівці з дезактивації будівель, розвідки небезпечної території, перевірки обладнання, захисної амуніції;
 • сапери-в їх обов’язки входить пошук, знищення вибухівок, бомб, ліквідація мінування території;
 • Пожежники-гасять вогонь, рятують потерпілих від вогню, диму.

У мережі з’явилися останні новини Про індексацію зарплати ДСНС в Україні в 2021 році, згідно з якими вже в наступному періоді сума щомісячного заробітку збільшиться.

Скільки отримують співробітники рятувальної служби

Сума щомісячних окладів залежить від декількох пунктів:

 • звання, наявності військового звання, спеціальних навичок;
 • посадового рівня: більше всіх отримує Керівник частини, підрозділу, друге місце за старшинством займає молодший співробітник;
 • кількість опрацьованих годин – якщо у співробітника з’являється понаднормова робота в нічний час доби, у вихідні, його оклад стає великим;
 • у разі нестачі кадрів в штаті, деякі співробітники виконують обов’язки згідно займаної посади, бере на себе відповідальність за інші посади, отримує подвійний оклад;
 • у разі закінчення рятувальної операції без жертв, каліцтв, заробіток збільшується, співробітник також отримує надбавку або премію;
 • наявність небезпечних речовин, реактивів ускладнюють ведення рятувальної операції, тому оклад в таких випадках також збільшується.
Зарплати ДСНС в Україні

Вперше місячні оклади рятувальникам були підвищені в 2020-му році. Тоді не всі частини отримали підвищену зарплату, в 2021-му зарплата співробітникам ДСНС в Україні збільшитися, але не відразу. Спочатку підвищення будуть мінімальні – до 8%, у другому півріччі оплата підніметься ще на 12%. У другому півріччі кожен співробітник рятувальної служби буде отримувати мінімум 5993 гривні, остаточна сума оплати буде залежати від рангу службовця, досвіду роботи, кількості опрацьованих годин.

Чи буде підвищення зарплати в 2021 році

Підвищення зарплати ДСНС в Україні 2021 року відбудеться згідно з програмою з економічного розвитку, прийнятою в 2020 році, програма розрахована на 3 роки, включно до 2022 року. Дана програма була створена згідно з реформою, прийнятою в 2017-му році. Згідно з реформою, вже в 2022 році заробітна плата рятувальників вийде на європейський рівень, становитиме мінімум сімнадцять тисяч гривень.

Оскільки зростання заробітних плат залежить від зростання внутрішнього валового продукту, економісти припустили три варіанти підвищення окладів співробітників ДСНС:

 • при зростанні ВВП до 3,7% в 2020-му в середньому співробітник Державної рятувальної служби надзвичайних ситуація отримував 12497 гривень (класичний варіант розвитку економічної ситуації);
 • зростання ВВП в 2021-му році складе 5,5%, в такому випадку середня заробітна плата ДСНС складе 14692 гривень (оптимістичний прогноз);
 • показник ВВП в 2021-му році становитиме від 4,8% до 6,5%, тоді співробітник рятувальної служби України зможе отримувати в середньому 16014 гривень.

Як повідомляють останні новини, офіційний наказ про підвищення заробітної плати з’явиться на сайті Міністерства після завершення епідемії коронавірусу. Через епідемію також можуть відбутися невеликі затримки з виплатами.

Скорочення ДСНС у 2021 році

Про скорочення штату ДСНС ходять чутки ще з 2020-го року, але остаточної інформації про це в офіційних джерелах не було. Тому чутки про те, що будуть скорочення співробітників ДСНС в 2021 в Україні, не достовірні. За словами представників уряду, з метою економії держбюджету планують з’єднати кілька частин ДСНС.

Також планують проводити атестації частіше, щоб перевірити вміння, навички кожного співробітника. Якщо рятувальник покаже хороший результат, він залишається на своєму місці, може отримати підвищення. Тих, хто не пройшов атестацію, будуть скорочувати, переводити в інші підрозділи.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.