UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Зарплати контрактників України в 2020 році

У кожній країні, в усі часи мужска частина населення з гордістю служила батьківщині, і вважала службу в армії честю. Звичайно, армія не є джерелом доходу в Україні, але служба допомагає поліпшити «людські якості», силу і підвищити соціальний статус. У даній статті є можливість розібратися, чи створені всі умови для служби українських військових, які плануються зарплати контрактників України 2020 році? Чи варто молодим чоловікам йти служити в армію або цей напрямок діяльності є абсолютно безперспективним?

зарплата військовослужбовців

Фактори, що обумовлюють формування заробітної плати військових

Оклад в основному залежить від роду військ і звання, в якому знаходиться працівник. Влади не так давно постаралися створити максимальні умови, щоб вирівняти всі зарплати в різних військах і силових структурах. Але поки, що справа дійшла тільки законодавчої бази, в реальності цього поки не сталося.

Особливо «уровняловка» була вигідна працівникам прикордонної служби, так як їх заробітна плата значно нижче, ніж в інших структурних підрозділах держави. На сьогоднішній день прикордонні війська отримують не більше 4500 гривень або 150-170 доларів. Поряд з тим, що інші контрактники отримують від 7500 гривень і більше.

Для української держави це найбільш оптимальна зарплата військовослужбовців контрактників України 2020 в місяць, яка дозволяє забезпечити мінімум витрат.

Зарплати воїнів АТО

Всім хто бажає нести службу в зоні АТО і в тилу зони АТО цікавить питання про зарплату контрактників. Тил зони антитерористичних дій являє собою якусь область, в якій нести службу солдатам нескладно, і немає ризику для здоров’я і життя. Інша зона АТО – область, в якій безпосередньо проходять бойові дії.

Відповідно заробітна плата тих, хто щодня ризикує своїм життям в 1-1,5 рази більше, ніж в тилу, а саме:

  • Військовослужбовці тилу – 7000 гривень.
  • Рядові на передовій – від 10 000 гривень.
зарплати прикордонників

У чому грошові нарахування контрактникам залежать від військового звання при вступі на службу. Так, найнижчі ешелони, такі як рядові, солдати отримують мінімальні оклади. Контрактники званням вище (лейтенанти, командири підрозділів, полковники, бригадири) отримують більше грошей.

Контрактна форма служби в Україні стала популярною саме завдяки тому, що 2 роки тому середня сума зарплат була підвищена з 3700 гривень до 10 300 і загальне матеріальне становище всіх звань покращено.

У 2020 році капітани і командири батальйонів, рот отримуватимуть близько 11 000 гривень, що в 2 рази більше, ніж 2 роки тому. Військовослужбовці в тих же посадах, але службовці на передовій, в неспокійних районах будуть щомісяця отримувати приблизно 18 000 гривень.

Лейтенантам в тилу розрахована заробітна плата в розмірі 9500 Гривень, в небезпечній зоні-15 000 гривень. Реформа в напрямку окладів військовослужбовців торкнулася також і вищих офіцерських звань, саме полковників і підполковників:

  • перші в тилу отримають 13 000 гривень, в зоні ризику-21 200 гривень;
  • останні 16 000 і 25 400 в залежності від місця їх служби.

Варто звичайно відзначити, що дохід за місяць офіцерського складу істотно вище грошей, які отримують рядові контрактники.

Хоча, якщо аналізувати дохід службовців в Україні і в інших розвинених країнах, варто уточнити, що це найнижчі зарплати. Адже люди щогодини знаходяться в небезпеці, ризикують своїми життями для захисту населення.

Військовий збір

Поліпшення умов для контрактників

Починаючи з середини 2019 року контрактні військові в Україні отримують підвищені зарплати. Це стало можливим завдяки зміні уряду і посиленій роботі управління соціального забезпечення та Міністерства фінансів України.

Підвищення зарплати контрактника в Україні дозволить у середньому виплачувати близько 11 300 гривень рядовим солдатам і не менше 15 900 молодшому офіцерському складу.

Завдяки останнім зміною в бюджеті України на забезпечення військовослужбовців в Україні виділено на 15,2 млрд гривень більше, ніж у минулому році.

Цікаво! Також планується в 2020 році змінити різницю між щомісячними нарахуваннями досвідчених офіцерів зі стажем і новачків у військовій справі. Прийшовши на контрактну службу в армію новачки отримують оклад в 7000 щомісяця.

На сьогоднішній момент відмінності доходять 2 000 гривень, хоча в інших європейських державах вона більш суттєва. Згідно із заявами представників влади, це питання стоїть на порядку денному і є одним з найбільш термінових.

Отже, які останні новини Про індексацію зарплати контрактника в армії України? Незважаючи на всі зусилля сучасних політиків думки багатьох українців зводяться до того, що служба в армії все ще залишається не почесної. Це і багато іншого обумовлює сьогоднішній дефіцит військових кадрів, як досвідчених, так і молодих.

Виходячи з цієї нестачі, в майбутньому є плани залучати до військової служби офіцерів без досвіду, які пройшли мінімальний курс на військовій кафедрі у вищих навчальних закладах. У 2020 році планується навчити більше 4000 чоловік, тих хто знаходиться в запасі і не досяг ще віку 43 років. Про те, щоб було проведено скорочення контрактників у 2020 році в Україні навіть не йдеться.

У зв’язку з цим можна сподіватися, що ряди військовослужбовців, які захищають Батьківщину поповниться, їм доведеться відслужити не менше 18 місяців. Хоча аналітики стверджують, що таке рішення може збільшити кількість незадоволених владою. Але, це рішення обумовлене необхідністю захищати країну, а створити українську армію тільки з одних контрактників виявилася «непідйомною ношею». Можливо роки потому українська влада дасть вибір громадянам захищати свою країну зі зброєю в руках або залишитися пацифістом і мирним жителем.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.