UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Зарплати контрактників України 2022

Контрактники-це дуже важлива категорія осіб, яка несе військову службу на добровільній основі. Як правило, хлопці приходять служити в армію за повісткою, а потім залишаються на контрактній основі, тобто працюють за заробітну плату.

І назвати останню високою не можна. Значить немає нічого дивного в тому, що багато хто цікавиться тим, коли будуть підвищені зарплати контрактників України 2022 року.

Зарплати контрактників України в 2022

Тонкощі питання

Ще кілька років тому за службу в армії отримували досить непогану зарплату. Однак сьогодні ситуація виглядає дещо інакше, хоча питання з приводу того, щоб збільшити розмір заробітної плати контрактникам, залишається актуальним вже протягом досить великої кількості часу.

Сьогодні в Міністерстві соціальної політики розробляється сценарій не тільки підвищення заробітних плат, а ще й пенсій військовослужбовців. На поточний момент є чотири варіанти розвитку подій, але на це потрібна занадто велика сума з державного бюджету, якої немає. Поки можна тільки згадувати, як змінювалися зарплати.

 • У 2014 – му-2015-му році контрактник отримував близько 2500 гривень, але якщо він не працював в зоні АТО, тому що в останньому випадку заробітна плата досягала практично 6000 гривень.
 • У 2016 – му році цифри злетіли в два з половиною рази – звичайний контрактник-це зарплата 7000 гривень, 1 – я лінія оборот-майже 12 000 гривень.
 • 2018 рік став в деякому плані рекордним, тому що звичайні контрактники мінімум тепер отримували 9000 гривень, але для першої лінії оборони заробітної плати становить 23 355 гривень.
 • Сьогодні заробітна плата військового поза основною зоною дії становить 10 000 гривень, маються на увазі контрактник, але на першій лінії люди заробляють більш ніж 32 000 грн. Це дуже хороші цифри.

Щодо пенсії, то сьогодні військовий може претендувати на отримання 5583 гривень.

Реалії оплати праці

Низька оплата праці-це погана армія. Якщо вірити статистиці, то в 2020-му році середня заробітна плата звичайного – рядового – військовослужбовця становила близько 5000 гривень. Контрактники отримують і отримували дещо більше-від 7000 гривень. У офіцерів заробітної плати більше.

На розмір доходу впливає:

 • оклад;
 • доплата, причому це може бути за стаж роботи або за звання;
 • служба в небезпечних регіонах;
 • нічні зміни і так далі.

На більш менш високу зарплату можуть розраховувати тільки ті представники контрактної служби, які мають досить непоганий досвід роботи і стаж. У новачків все не так райдужно, як деяким може здатися на перший погляд, якщо не брати до уваги доплати. Це дуже важливий момент, який потрібно враховувати, обговорюючи підвищення зарплати контрактника в Україні.

Зарплати контрактників України

Можливості державного бюджету на поточний момент сильно обмежені, немає нічого дивного в тому, що грошове забезпечення військовослужбовців за останні кілька років зменшилося в обсязі. До речі кажучи, не так давно Кабінет Міністрів уклав законопроект, за яким військовослужбовцям при первинному підписанні контракту належить грошова допомога. Її розмір залежить від звання.

 • Рядовий може розраховувати на вісім прожиткових мінімумів.
 • Сержант – на дев’ять прожиткових мінімумів.
 • Офіцер – 10 ПМ.

Відверто кажучи, для простого обивателя вищевказані цифри є досить непоганими, але якщо розбиратися в ситуації більш детально, то в зіставленні з ризиком, який контрактники отримують під час роботи, заробітні плати зовсім невеликі.

Загалом можна сказати, що зарплата зарплата військовослужбовців контрактників України 2022 року залежить від великої кількості факторів, і не завжди зростання обумовлене наявністю грошей у Державному бюджеті. В цілому, контрактник, хоча і відноситься до бюджетної сфери діяльності, може вплинути на свою роботу самостійно – чим краще він буде працювати і чим довше він буде перебувати в цій службі, тим вище буде матеріальне забезпечення в його житті.

Останні новини

Україна знаходиться в непростих Фінанси відносинах, тому сьогодні говорити про те, що будуть збільшуватися заробітні плати для бюджетників, особливо не доводиться. Середня заробітна плата для контрактників за всіма документами становитиме від 11 000 до 21 000 гривень, тобто максимум зможе заробляти командир бригади. Однак це без доплат.

Грубо кажучи, на таку суму може розраховувати новачок, а людина з досвідом роботи отримує доплату за стаж, за хорошу службу і так далі, тобто кожному контрактнику грошове забезпечення налічується в індивідуальному порядку.

Особливу надбавку контрактник отримує за роботу в АТО. На першій лінії оборони співробітники контрактної армії отримує 15 000 гривень, на другій – від семи з половиною тисяч гривень. Якщо порівнювати заробітну плату представника контрактної служби з іншими бюджетниками, то цифри здаються зовсім навіть не поганими.

На поточний момент ніяких передумов до того, що перегляд заробітної плати контрактників планується, немає. Єдине, на що можна розраховувати – це посилення зовнішньополітичної ситуації, коли потрібно мобілізувати армію. Інакше можна точно сказати, що резервних коштів у влади просто немає на виконання цих зобов’язань.

Мається на увазі додаткові дослідження коштів на зростання заробітних плат, крім індексації. Хоча останні новини Про індексацію зарплати контрактника в армії України теж не говорять про те, що оклади будуть сильно збільшені.

Чи будуть скорочення?

Про те, що буде скорочення контрактників в 2022 році в Україні, в пресу інформації не надходить. Навпаки, вважається, що строковиків не будуть більше закликати на службу, і вся Армійська робота ляже на плечі людей, які працюють на контрактній основі.

Справа в тому, що обороноздатність країни залежить від усвідомленості співробітників в цій сфері діяльності, тому найкраще віддавати перевагу, природно, тим людям, які працюють на контракті, тому що вони вибирають таку професію абсолютно усвідомлено – не під тиском.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.