UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Зарплати медиків України в 2021 році

Медик-професія, яка завжди залишається затребуваною. При появі коронавірусної інфекції ставлення до медиків стало ще поважніше. Обстеження, Догляд та лікування пацієнтів, завдання, яке під силу висококваліфікованому працівнику. Оскільки праця повинна бути оплачувана по достоїнству представників медицини цікавить питання, коли медикам підвищать зарплату в Україні 2021 і на скільки. Лікарі і медсестри не втрачають надії в справедливість, вважають, що влада прислухається і переглянуть мізерні оклади працівників.

медикам підвищать зарплату

Зарплата медика України 2021 року

Нова зарплата медиків стане вищою на кілька порядків. Для розуміння на скільки, пропонуємо згадати якою була зарплата в 2020 році. Зміни в законодавчих актах торкнулося кожного працівника медицини. Проведення реформування позитивно позначилося на грошових виплатах і якості обслуговування пацієнтів. Сума фіксованого окладу визначається щорічно представниками органів місцевої влади. Залежно від категорії громадян лікарі отримували зарплату в межах 370-1480 грн.

Ситуація змінилася, підвищення зарплати медикам в Україні відбулося. Сьогодні сімейні лікарі отримують гідні виплати. При цьому навантаження фахівця збільшилася:

  • кількість обслуговуваних педіатром дітей склала 900 осіб;
  • кількість пацієнтів терапевта-2000 осіб;
  • кількість пацієнтів сімейного лікаря-1800 осіб.

Зарплата сучасного медика нараховується саме від цих показників. Інша ситуація полягає з вузько кваліфікованими фахівцями: неврологами, хірургами, онкологами та іншими. Їх грошова винагорода не залежить від кількості пацієнтів. Воно обчислюється за іншою методикою. Для розрахунку беруться соціально-економічні показники України. Домогтися збільшення розміру зарплати можна за допомогою регулярного самовдосконалення, підвищення кваліфікації.

Наявність документа про перевищення кваліфікації-гарантія зростання зарплати і просування по кар’єрних сходах.

 

 

 

Крім “голого” окладу сучасні медики отримують надбавки:

  • за роботу з деззасобами;
  • за роботу з небезпечними речовинами;
  • за використання медвідходів;
  • за збільшення ступеня відповідальності;
  • за вислугу років.

Згідно з останніми нововведеннями уряд пообіцяв доплати медикам, які займаються лікуванням коронавірусу і безпосередньо спілкуються з хворими людьми. У законодавчому документі прописано, що сума надбавки становить до 300% до раніше виплачуваної зарплати. Іншими словами, зарплата такого медика сьогодні повинна становити не 1, А 4 заробітні плати.

Що відомо про індексацію зарплат у 2021 році?

Точно сказати буде чи ні індексація ніхто не зможе. Останні новини Про індексацію зарплати медикам України говорять, що вона відбудеться в разі подальшого падіння економіки. Якщо рівень соціально значущих цін перевищить допустимий поріг, керівники підприємств повинні будуть в обов’язковому порядку перерахувати зарплату медичних працівників. Про перевищення порогу стане відомо зі звітів фахівців управління статистики. Поки ситуацію можна назвати слабо стабільною. Ціни тримаються в межах рівня, тому індексація зарплати не очікується.

 підвищать зарплату медикам

Новини про підвищення окладів медикам і скорочення

У 2020 році відбулося чергове підвищення зарплат бюджетникам. Чи буде воно в 2021 році нікому невідомо. Відсутність грошей у державній скарбниці зменшує шанси. Слід розуміти, що сили і засоби держави спрямовані на боротьбу з коронавірусної інфекції. Простоювання ряду підприємств проблеми в малому і середньому бізнесі негативно позначаються на поповнюваності державної скарбниці. Це і є головною перешкодою до зміни рівня грошових виплат.

Поряд з цим є головна перевага – затребуваність в кадрах саме зараз. Брак медиків в період епідемії коронавірусної інфекції негативно позначається на здоров’ї людини, негативно позначається на дітородності та інших демографічних напрямках. Тому скорочення медиків у 2021 році в Україні не відбудеться і навіть не передбачається.

Збільшення кількості смертей і хворих змушує задуматися про майбутнє. Сьогодні народ як ніколи зацікавлений у кваліфікованих кадрів. Медики роздираються з навчальної лави. З цих причин зарплата медика України 2021 повинна бути переглянута і бути на рівні виплат в європейських країнах.

Скільки отримують Європейські медики?

Епідемія коронавірусної інфекції підтвердила брак медичних кадрів. Зібрані експертами відомості показали, що працювати за маленьку зарплату ніхто не бажає. Тому при наявності грошей і зв’язків молоді медики вважають за краще почати приватну практику, а не горбатитися цілодобово в державних медустановах за мізерну зарплату.

Деяка частина студентів шукає роботу за кордоном, де рівень зарплати початківця медика гідний. Наприклад, зарплата медсестри в Польщі становить 800-1300 доларів, про що не може мріяти наша українська медсестра. Грошове забезпечення медсестри в Німеччині становить 1000 євро, в Чехії – 700 євро. Тому, медики, які приїхали з України, готові працювати навіть медсестрами.

Питання підвищення зарплат медичним працівникам гостро стоїть перед урядом. Його ігнорування може викликати відтік фахівців. Медики сподіваються, що перегляд виплат відбудеться цього року.

Резюме

Реформа, розпочата в 2017 році, показала свою ефективність. Умови праці і зарплата медиків змінилася. Однак, при появі коронавірусної інфекції виконання обов’язків медиків стали не тільки важкими, але і небезпечними для життя.

З цих причин сфера медицини вимагає екстреного вжиття заходів в частині перегляду зарплати. За попередньою інформацією найближчі зміни почнуться до кінця року. У 2021 році зарплата медиків стане вищою, але не кардинально. Прийдешні зміни носять поступовий плановий характер.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.