UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Зарплати пенітенціарної служби в Україні в 2021 році

Останні новини Про індексацію зарплати пенітенціарної служби в Україні в 2021 р не втішні, як і будь-які інші повідомлення, які стосуються фінансування з бюджету. Причиною цьому служить не тільки перманентний дефіцит в державній скарбниці, а й величезні виплати за кредитами. Через це парламентарії скасували давно анонсоване підвищення зарплат педагогам і працівникам дитячих садків. Ці ж обставини завадили провести індексацію пенсій у березні.

Зарплати пенітенціарної служби в Україні в 2021 році

Короткий огляд ситуації

Зарплата пенітенціарної служби України-предмет такого ж животрепетного обговорення, як і розмір виплат суддям, прокурорам, Національній гвардії та іншим представникам системи забезпечення порядку і законності:

 1. На ділі всі обіцянки зводяться до марної риторики про необхідність боротьби з корупцією, переходу на більш гідний рівень забезпечення співробітників кримінально-правової системи.
 2. Завжди згадується про те, що пенітенціарна служба – це один з головних структурних підрозділів кримінально-виконавчого устрою будь-якої держави.
 3. Однак складно передбачати підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні 2021 на тлі закриття в’язниць і пропозицій про здачу їх в оренду приватним структурам для налагодження своєрідного бізнесу – справляння з родичів ув’язнених плати за їх комфортне розміщення.
 4. Цілком ймовірно, що деякі з нинішніх співробітників перейдуть туди працювати за більш гідну оплату, і отримають, таким чином, більш гідні суми за свою нелегку роботу. Однак це буде вже не зарплата від держави.
 5. На сьогоднішній день існує положення, згідно з яким працівники пенітенціарної служби не можуть отримувати нижче мінімалки. А це означає, що ті, хто раніше перебував на МЗП, отримають підвищення двічі – до 6 тисяч в середині року і до 6,5 в грудні 2021. Деякі надбавки покладалися співробітникам за кількість ув’язнених, які перебувають на їх забезпеченні.

Серед населення і влади існує думка, що корупційні схеми вже заздалегідь закладені в цій структурі, інакше людина не стала б працювати в таких небезпечних умовах за такі смішні суми. Самі працівники базової структури постійно задаються питанням, коли пенітенціарній службі підвищать зарплату в Україні.

Вони впевнені, що їх зарплата повинна становити, як мінімум, вдвічі більше, ніж держава виплачує їм зараз.

Чи є новини

Особливих зрушень в існуючому положенні очікувати не варто. У 2021 році, як і роком раніше, звучать заклики підняти зарплати, міркування про те, який обсяг роботи виконують співробітники, йдеться про правомірність підвищення посадових окладів будь – якими способами-зростанням тарифних ставок, виплат надбавок і премій за підвищений обсяг роботи.

Влада запевнила, що скорочення співробітників пенітенціарної служби в 2021 році в Україні не передбачено, проте уважне вивчення публікацій з інформацією дозволяє зробити певні висновки з повідомлень про бурхливу діяльність українських законодавців:

 1. Високопоставлені чиновники пропонують припинити виплату пенсій і соціальних допомог, щоб зберегти бюджет.
 2. У відповідь на вимоги суддів і прокурорів підняти зарплату, пропонується реформувати служби, в яких і без цього не вистачає кваліфікованих кадрів. В ході реформи пропонується скоротити кількість працівників, а іншим, які пройшли тестування і співбесіду з комісією, підняти зарплату за рахунок коштів, що звільнилися.
 3. Частина бюджету України базується на транші МВФ, який все ще відмовляються надавати незважаючи на те, що Україна вже зробила виплати за ще не отриманими траншами.
 4. Розмови про реформу пенітенціарної служби ведуться ще з 2019 року. Вже складено паспорт реформ, який схвалило зовнішнє управління країною, українські правозахисники та деякі міжнародні організації. 20% наміченого вже виконано (очевидно, маються на увазі приватні в’язниці, з яких можна отримувати податки).
 5. У другій, свідомо нездійсненній частині потрібне фінансування на знесення застарілих будівель і будівництво нових або переобладнання вже наявних, під умови, яких вимагають міжнародні правозахисники.
 6. Йдеться про те, що підвищення зарплати потрібно не тільки працівникам пенітенціарної системи, а й службі пробації, яка створювалася за західним зразком і зараз спирається на допомогу благодійних організацій, стурбованих недостатньо хорошим змістом ув’язнених.
 7. Підвищення зарплати, навіть якщо буде виділено фінансування, відбудеться в останню чергу, і воно буде, як і в інших випадках, супроводжуватися тестуванням на профпридатність, звільненням частини співробітників і підвищенням окладів за рахунок коштів, що звільнилися.
Праця у пенітенціарній службі в Україні

Якщо звернутися до практики в європейських країнах, на яку так охоче посилаються народні обранці, перманентно підвищуючи комунальні тарифи і вводячи нові податки з громадян, то зарплати цього сегмента кримінально-правової системи держави, виглядають відвертим знущанням на тлі зарплат в Європі. Немає нічого дивного в тому, що серед працівників цієї служби такий високий рівень корумпованості. Єдиний бонус від держави в цій роботі-можливість дострокового виходу на пенсію.

Індексація

Люди, які шукають останні новини Про індексацію зарплати пенітенціарної служби в Україні в 2021 році, погано уявляють собі українську систему компенсування зростання індексу споживчих цін. Як тільки він досягає 103% (дані про це публікує Держстат в періодичних виданнях), проводиться індексація. Підсумовується загальний рівень інфляції, він множиться на кількість місяців, що минув з останнього підвищення.

Нове стосується тільки величини ПМ, вся інша зарплата залишається в недоторканності. Коли настає час Нової, за основу береться не підвищений з минулого разу рівень, а все той же ПМ-2,7 тис.грн. Так що розраховувати на велику надбавку не варто – в самому хорошому варіанті вона не дотягне до 100 гривень.

У Росії сума індексації додається до зарплати і виплачується в збільшеному обсязі протягом року. В Україні новий рівень може стати меншим, якщо інфляція сповільнить обороти.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.