Останні новини Про індексацію зарплати пенітенціарної служби в Україні в 2021 р не втішні, як і будь-які інші повідомлення, які стосуються фінансування з бюджету. Причиною цьому служить не тільки перманентний дефіцит в державній скарбниці, а й величезні виплати за кредитами. Через це парламентарії скасували давно анонсоване підвищення зарплат педагогам і працівникам дитячих садків. Ці ж обставини завадили провести індексацію пенсій у березні.

Короткий огляд ситуації
Зарплата пенітенціарної служби України-предмет такого ж животрепетного обговорення, як і розмір виплат суддям, прокурорам, Національній гвардії та іншим представникам системи забезпечення порядку і законності:
- На ділі всі обіцянки зводяться до марної риторики про необхідність боротьби з корупцією, переходу на більш гідний рівень забезпечення співробітників кримінально-правової системи.
- Завжди згадується про те, що пенітенціарна служба – це один з головних структурних підрозділів кримінально-виконавчого устрою будь-якої держави.
- Однак складно передбачати підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні 2021 на тлі закриття в’язниць і пропозицій про здачу їх в оренду приватним структурам для налагодження своєрідного бізнесу – справляння з родичів ув’язнених плати за їх комфортне розміщення.
- Цілком ймовірно, що деякі з нинішніх співробітників перейдуть туди працювати за більш гідну оплату, і отримають, таким чином, більш гідні суми за свою нелегку роботу. Однак це буде вже не зарплата від держави.
- На сьогоднішній день існує положення, згідно з яким працівники пенітенціарної служби не можуть отримувати нижче мінімалки. А це означає, що ті, хто раніше перебував на МЗП, отримають підвищення двічі – до 6 тисяч в середині року і до 6,5 в грудні 2021. Деякі надбавки покладалися співробітникам за кількість ув’язнених, які перебувають на їх забезпеченні.
Серед населення і влади існує думка, що корупційні схеми вже заздалегідь закладені в цій структурі, інакше людина не стала б працювати в таких небезпечних умовах за такі смішні суми. Самі працівники базової структури постійно задаються питанням, коли пенітенціарній службі підвищать зарплату в Україні.
Вони впевнені, що їх зарплата повинна становити, як мінімум, вдвічі більше, ніж держава виплачує їм зараз.
Чи є новини
Особливих зрушень в існуючому положенні очікувати не варто. У 2021 році, як і роком раніше, звучать заклики підняти зарплати, міркування про те, який обсяг роботи виконують співробітники, йдеться про правомірність підвищення посадових окладів будь – якими способами-зростанням тарифних ставок, виплат надбавок і премій за підвищений обсяг роботи.
Влада запевнила, що скорочення співробітників пенітенціарної служби в 2021 році в Україні не передбачено, проте уважне вивчення публікацій з інформацією дозволяє зробити певні висновки з повідомлень про бурхливу діяльність українських законодавців:
- Високопоставлені чиновники пропонують припинити виплату пенсій і соціальних допомог, щоб зберегти бюджет.
- У відповідь на вимоги суддів і прокурорів підняти зарплату, пропонується реформувати служби, в яких і без цього не вистачає кваліфікованих кадрів. В ході реформи пропонується скоротити кількість працівників, а іншим, які пройшли тестування і співбесіду з комісією, підняти зарплату за рахунок коштів, що звільнилися.
- Частина бюджету України базується на транші МВФ, який все ще відмовляються надавати незважаючи на те, що Україна вже зробила виплати за ще не отриманими траншами.
- Розмови про реформу пенітенціарної служби ведуться ще з 2019 року. Вже складено паспорт реформ, який схвалило зовнішнє управління країною, українські правозахисники та деякі міжнародні організації. 20% наміченого вже виконано (очевидно, маються на увазі приватні в’язниці, з яких можна отримувати податки).
- У другій, свідомо нездійсненній частині потрібне фінансування на знесення застарілих будівель і будівництво нових або переобладнання вже наявних, під умови, яких вимагають міжнародні правозахисники.
- Йдеться про те, що підвищення зарплати потрібно не тільки працівникам пенітенціарної системи, а й службі пробації, яка створювалася за західним зразком і зараз спирається на допомогу благодійних організацій, стурбованих недостатньо хорошим змістом ув’язнених.
- Підвищення зарплати, навіть якщо буде виділено фінансування, відбудеться в останню чергу, і воно буде, як і в інших випадках, супроводжуватися тестуванням на профпридатність, звільненням частини співробітників і підвищенням окладів за рахунок коштів, що звільнилися.

Якщо звернутися до практики в європейських країнах, на яку так охоче посилаються народні обранці, перманентно підвищуючи комунальні тарифи і вводячи нові податки з громадян, то зарплати цього сегмента кримінально-правової системи держави, виглядають відвертим знущанням на тлі зарплат в Європі. Немає нічого дивного в тому, що серед працівників цієї служби такий високий рівень корумпованості. Єдиний бонус від держави в цій роботі-можливість дострокового виходу на пенсію.
Індексація
Люди, які шукають останні новини Про індексацію зарплати пенітенціарної служби в Україні в 2021 році, погано уявляють собі українську систему компенсування зростання індексу споживчих цін. Як тільки він досягає 103% (дані про це публікує Держстат в періодичних виданнях), проводиться індексація. Підсумовується загальний рівень інфляції, він множиться на кількість місяців, що минув з останнього підвищення.
Нове стосується тільки величини ПМ, вся інша зарплата залишається в недоторканності. Коли настає час Нової, за основу береться не підвищений з минулого разу рівень, а все той же ПМ-2,7 тис.грн. Так що розраховувати на велику надбавку не варто – в самому хорошому варіанті вона не дотягне до 100 гривень.
У Росії сума індексації додається до зарплати і виплачується в збільшеному обсязі протягом року. В Україні новий рівень може стати меншим, якщо інфляція сповільнить обороти.