UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Зарплати прикордонників України у 2020 році

Після початку військового конфлікту на сході України увага влади була прикута до ЗСУ та множинних проблем армії. За час реформ і активних змін владі вдалося зробити професію військовослужбовця знову престижною і популярною.

зарплати прикордонників

При цьому заробітні плати представників різних видів військ ростуть майже щороку, але так щастить далеко не всім. Серйозні проблеми спостерігаються в Державній прикордонній службі, звідки масово йдуть службовці. Це викликано не тільки важкою працею, але і численними проблемами, серед яких невеликі заробітні плати, невиплата надбавок і багато іншого. Тому прикордонники і ті, хто хочуть піти служити на кордон часто цікавляться, які останні новини про індексацію зарплати прикордонникам України, варто очікувати підвищення заробітної плати і зміняться умови праці найближчим часом.

У чому суть проблеми?

Як свідчать новинні портали, а також офіційна статистика, в Державній прикордонній службі ще в 2019 році почали масово звільнятися працівники. Через це керівництву навіть довелося почати частково покривати брак кадрів солдатами строкової служби. Незважаючи на те, що багато видів військ з року в рік отримують більше фінансування і дають своїм службовцям надбавки до заробітної плати, уряд довгий час обходило стороною проблеми прикордонників, залишаючи їм колишнє фінансування. І, незважаючи на те, що підвищення зарплати прикордонника в Україні було анонсовано вже кілька разів, співробітники Держприкордонслужби все ще мають чи не найнижчі заробітні плати серед усіх військових формувань.

Прикордонники скаржаться, що їх заробітна плата абсолютно непорівнянна з навантаженням на кордоні. Вони кажуть, що така робота дуже небезпечна і важка, вимагає постійної концентрації, уважності. При цьому таке навантаження майже не винагороджується.

Справа також в тому, що все додаткове фінансування було спрямоване на збільшення мінімальної оплати праці прикордонників, яка досягла 9500 гривень. Великий відтік службовців, привів до того, що владі все ж довелося переглянути свою політику, почати підвищення заробітних плат службовців, гарантувати їм індексацію і правильний облік усіх надбавок.

Що буде із заробітними платами надалі?

Представники влади запевнили, що зарплата прикордонника України в 2020 році все ж зросте. Перш за все, прикордонники отримають свою надбавку у вигляді 30%. Очікується, що заробітна плата буде збільшуватися протягом усього 2020 року. Звичайно, зарплати будуть встановлюватися в індивідуальному порядку, у залежності від вислуги років, займаної посади і багатьох інших факторів. Виходить, що зарплата співробітників Держприкордонслужби, які тільки почали свою кар’єру, становитиме близько 10 тисяч гривень мінімум.

Що стосується більш досвідчених службовців, то їх заробітна плата сягатиме 13-18 тисяч гривень мінімум. Однак багато прикордонники вважають, що і цього мало. Праця буде порівняємо з заробітною платою тільки в тому випадку, якщо вона досягне хоча б 20 тисяч гривень. Однак на даний момент у держави немає ресурсів, які дозволили б створити такі надбавки.

прикордонна служба

Надбавки та індексація заробітних плат

Якщо брати голий оклад прикордонника, то він не такий вже й великий. В цілому заробітна плата формується завдяки безлічі надбавок. Всім військовослужбовцям України покладаються такі надбавки:

  • За вислугу років.
  • За класну кваліфікацію.
  • За роботу з державною таємницею.
  • За особливі умови проходження служби.
  • За роботу з шифрами.
  • За особливі досягнення в службі.

Це лише частина всіх надбавок, насправді їх набагато більше. Також окремо йдуть преміальні виплати, що надаються військовослужбовцям. Крім того, заробітні плати прикордонників підпадають під індексацію.

Індексація являє собою спеціальний механізм, що дозволяє компенсувати зростання цін на товари і продукти, а також зменшення реального заробітку громадян. Виходить так, що працівникам здійснюють доплату в залежності від індексу інфляції.

Всі обчислення проводяться за спеціальною формулою, згідно з чинним законодавством. Однак індексується лише та частина доходу, що знаходиться в межах прожиткового мінімуму. Виходить, що навіть у випадку з заробітною платою в 10 тисяч гривень, індексуватися лише буде сума актуального прожиткового мінімуму.

У 2020 році він складе спочатку 20173 гривні, потім досягне 2146 гривень і в кінці року буде піднято до 2218 гривень. Якщо влада стримають свою обіцянку і дадуть надбавку працівникам служби, то з урахуванням усіх надбавок разом з індексацією зарплати прикордонників України у 2020 році зростуть на кілька тисяч гривень, що повинно знизити відтік кваліфікованих кадрів і вирішити частину тих проблем, з якими зіткнулася служба.

Чи можливе скорочення штату?

Незважаючи на той стан, в якому на даний момент перебуває Держприкордонслужба, іноді все ж виникають питання з приводу того, чи буде скорочення прикордонників у 2020 році в Україні. Насправді це питання досить дурний, оскільки протягом довгих років представники влади намагалися всіма силами збільшити кількість службовців прикордонників.

Справа в тому, що в такий непростий час саме питання охорони державного кордону має надзвичайну важливість. Із-за відтоку кваліфікованих кадрів спостерігається зменшення кількості прикордонних пунктів або зменшення часу їх функціонування. Тому ніякого скорочення вже точно не передбачається.

копейки

Державна влада навпаки збільшуватиме фінансування, надаватиме великі заробітні плати та робитиме все для популяризації даної професії. Тому в найближчі кілька років турбуватися про можливе скорочення штату вже точно не варто.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.