UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Зарплати прокурорам України в 2021 році

Україна робить послідовні кроки до загальноєвропейської форми правозахисної системи. Про це говорить не тільки остання редакція законодавчого акту «Про прокуратуру», а й проведена переатестація працівників прокуратури. Після її часткового завершення, яка закінчилася в перших числах нинішнього нового року, зарплати прокурорів України 2021 помітно зросли. Всього ж підтвердило рівень своєї кваліфікації понад 1000 службовців органу, що здійснює від імені країни вищий нагляд щодо дотримання законодавства, куди увійшли не тільки обласні, а й працівники регіональних, місцевих структур.

зарплати прокурорів України

Коли прокурорам підвищать зарплату в Україні в 2021 році
Індексація заробітної плати службовців здійснюють контроль над дотриманням законодавства країни вже не проводилася кілька років.

На думку представництва Генерального прокурора, винагорода праці прокурорів, що стежать за виконанням законності, трохи нижче, ніж у працівників, керуючих і розпоряджаються потоками державного бюджету. Щоб виправити сформовану колізію, в кінці 2019 року Уряд країни прийняв постанову номер 1155. Наказ розглядає умови діяльності працівників наглядової структури і величину окладів стосовно тарифікаційної сітки з надбавками і преміями.
Керівництву органів прокуратури дозволяється встановлювати такі оклади і надбавки, виходячи зі встановленого державою фонду оплати трудової участі:

1. Посадові оклади, грунтуючись на графіках посадових окладів, починаючи від Представництва Генпрокурора і закінчуючи службовцями окружних прокуратур і уподібнених до останніх.

2. Винагорода за інтенсивну або особливо переважну працю ― до повного подвоєння посадової платні. Якщо ж його інтенсивність з якої-небудь причини буде знижена або наведено порушення виробничої дисципліни, надбавка буде скасована або значно знижена.

3. Щомісячна винагорода за вислугою років, але з присутністю стажу роботи:

  • більше одного поточного року-10,0%;
  • три і більше ― 15,0;
  • більше п’яти поточних років – не менше 18,0;
  • понад 10-від 20,0;
  • більше 15-мінімум 25,0%;
  • 20 років і вище-30,0;
  • більше 25-мінімум 40,0;
  • понад 30 – від 45,0;
  • більше 35-50,0%, посилаючись на суму посадового окладу.

4. Компенсації по виконанню обов’язків непостійно відсутнього працівника ― до половини щомісячного трактамента-окладу, або прямо пропорційно додатковому навантаженню.

5. Добавки експертам з аспектів державних таємниць, що беруть участь у підготовці рішень.

Крім цього, підвищення зарплати прокурорів в Україні торкнулося і наступних аспектів:

  • Рекомендується преміювати працівників органу над контролем щодо дотримання законодавства з преміального фонду, економії винагороди праці, величиною не менше ніж 10,0% від їх окладу.
  • Надавати необхідну матеріальну допомогу у вирішенні соціальних, побутових аспектів та фінансову підтримку для покращення оздоровлення під час щорічних обов’язкових відпусток, але не більше місячного посадового Місяця.

Згідно із затвердженим графіком, зарплата прокурора в 2021 році в Україні обумовлюється наступними показниками:

  • генеральний прокурор країни-93 тисячі 648,00;
  • прокурор офісу-28 тисяч 815,00;
  • обласний-23 тисячі 052,00;
  • окружний, уподібнений їм-22 тисячі 764,00 грн.
Зарплати контрактників України

Крім кваліфікаційних і матеріальних добавок, службовці органу над контролем по дотриманню законодавства, мають такі преференції:

  • знання та вміння використовувати під час виробництва одну європейську мову-10,0% добавки до трактаменту;
  • одного країн Сходу або угро-фінської сім’ї або африканської категорії-15,0%;
  • понад дві мови-не менше 25,0% виходячи з призначеного посадового окладу;
  • наявність Вченої кваліфікації-кандидат або доктор філософії, або за наявною спеціальністю-5,0 і 10,0%, згідно;
  • почесна державна нагорода» Заслужений працівник прокуратури ” ― від 25,0%.

Дві останні преференції виплачуються при збігу діяльності службовця зі ступенем або державним званням.

Структура Генерального прокурора про підвищення зарплат
Представництво Генпрокурора України заявило, що після проходження переатестації посадові трактаменти працівників органу з контролю над дотриманням законності значно підвищені. Однак винагорода за працю службовців ГПУ поки ще не дотягує до планки спеціалізованих антикорупційних структур, тому що останні володіють іншими гарантіями захисту, як і заробітної плати. Однак і у них зараз підвищені посадові оклади і збільшені гарантії захисту.

Підвищення окладів торкнулося і якість преміювання, своєрідні бонуси за успішно виконувану роботу. Однак з проходженням кар’єри збільшуються і гарантії разом з трудовим заохоченням. Тому останні новини Про індексацію зарплат прокурорів в Україні говорять про гідну винагороду працівників контролюючого органу.

Кабінет міністрів країни ліквідував Національну академію прокуратури, а на її місці створив тренінговий центр, який провів атестацію прокурорів незалежно від їх рівнів. Структура виконує підготовку майбутніх співробітників прокуратури, які після закінчення навчання, отримують направлення в представництво Генпрокурора, на яке також поширюються щомісячні надбавки і збільшені трактаменти.

Скорочення працівників прокуратури

Реформування прокурорського нагляду включає в себе не тільки збільшення посадових окладів і всіляких добавок. За оцінкою представництва Генпрокурора, в нашій країні зараз працює близько 11 тисяч наглядових службовців, але після реформування системи їх залишиться не більше 10 тисяч. Саме ж реформування контролюючого органу займе не менше ніж 2 роки, причому з припливом нових сил, які навіть не працювали в згадуваному відомстві.

Розроблена ціла система оцінки якості їх роботи, необхідне навантаження, що дозволить створити умови і дати оцінку, скільки працівників прокуратури потрібно нашій країні.

Скорочення прокурорів в 2021 році в Україні передбачається, але поки немає точної інформації, хто залишиться виконувати свої обов’язки. Наприклад, планується розформувати військову прокуратуру, а Генеральній ― створювати спеціалізовані підрозділи.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.