UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Зарплати прокурорів України 2022 року

Питання фінансового забезпечення прокуратури стоїть вже давно досить гостро. Справа в тому, що експерти кажуть, що українська прокуратура стане більш ефективною після того, як рівень заробітних плат прокурорів підвищиться.

Заяву про це заявив Генеральний прокурор Ірина Венедиктова. Не дивно, що зараз хочеться приділити увагу тому, якими будуть зарплати прокурорів України 2022 року. Однак спочатку повернемося до слів експертів.

Зарплати прокурорів України 2022 року

Ірина Венедиктова та її інтерв’ю

Представниця Генеральної прокуратури вважає, що співробітники цієї професії є дуже важливою частиною правосуддя. На сьогоднішній момент середній рівень окладу у прокурора ледь досягає 30 % від офіційного рівня зарплати у судді. Однак якщо брати до уваги досвід європейських країн, то там в процентному вираженні сума досягає 90 %.

Немає нічого дивного в тому, що в працівники прокуратури виконують свої професійні обов’язки менш ретельно. І виправити цю ситуацію за її словами можна тільки за допомогою офіційного рівня підвищення зарплати.

Не так давно Ірина також говорила про те, що сьогодні українська прокуратура виходить на світовий рівень, тому що тут вивчаються нові світові практики, служба проходить глибоку трансформацію і її основною метою є довіра населення.

Так, багато чого потрібно міняти. Необхідно підвищити ефективність роботи органів, удосконалити внутрішні процеси служби, а також закінчити бюрократію, щоб ліквідувати корупцію – однак зробити це без зростання окладів просто неможливо, так що гроші з державного бюджету на це виділяти просто необхідно. Відповідно, підвищення зарплати прокурорів в Україні є необхідністю.

Цікавий факт! Законодавство України активно змінюється. Нещодавно обговорювався законопроект про те, що в деякі законодавчі акти з приводу виплати заробітної плати, будуть вноситися зміни. Зокрема передбачаються зобов’язання для роботодавця у виплаті пені за кожен день затримки заробітної плати.

Також окремо згадується про те, що у працівника є право на припинення виконання роботи в тому випадку, якщо йому не нараховується зарплата протягом 15 днів після встановленої дати.

Природно, ці ж зміни торкнуться і працівників судового апарату, тобто прокурорів, які також страждають від невиплати заробітної плати.

Чому питання актуальне?

Справа в тому, що за статистикою в Україні сьогодні налічується близько 11 000 прокурорів. І з урахуванням того, наскільки важлива ця служба, не можна ігнорувати той факт, що у них повинна бути гідна зарплата. До речі кажучи, варто відразу сказати, що нещодавно реформа призвела до скорочення чисельності працівників прокуратури, і зараз в деякій мірі реформування триває, так що скорочення прокурорів цілком можливо.

Зарплати прокурорів України

Необхідно скласти іспит, який проходить у вигляді закритого тестування на оцінку професійних навичок, компетентності та професіоналізму. Ті люди, які не пройдуть іспит, будуть змушені звільнитися, або будуть знижені на посаді.

Також скорочення прокурорів у 2022 році в Україні може стимулюватися ще й при ліквідації організації, тому не варто виключати і цей момент.

Чи буде підвищення зарплат?

Протягом останніх кількох років працівники прокуратури практично постійно піднімають питання про те, що заробітні плати прокурорів повинні бути підвищені. Вони впевнені в тому, що за їх складну і небезпечну роботу потрібно пристойно платити. Однак уряд вважає інакше – у представників служби і так гідні оклади, які не вимагають перегляду. Тим більше на загальний рівень зарплат впливає не тільки офіційний оклад, а ще й надбавки і премії, які призначаються за небезпеку роботи, стаж і професіоналізм людини.

На сьогоднішній день ситуація складається таким чином, що мінімальний оклад прокурора становить 12 прожиткових мінімуми. У 2022-му році його пропонується збільшити до 15 ПМ, хоча раніше мова йшла про те, щоб довести цю цифру до 25. Максимальний розмір премії – 25% від окладу.

Природно, якщо порівнювати ці зарплати з тими, які отримують вчителі або машиністи, наприклад, то питання з приводу того, що вони низькі, навіть не виникає. Однак, прокурори вимагають зростання заробітних плат, хоча на поточний момент уряд забезпечує це тільки за рахунок індексування. Таким чином, можна сказати, що індексація буде проходити за планом.

Однак, розглядаючи останні новини Про індексацію зарплати прокурорів в Україні, варто сказати, що крім цього офіційного і обов’язково заходу, розраховувати більше ні на що не доводиться. Державний бюджет зазнає труднощів, цього ніхто не приховує. Відповідно, підвищувати і без того непогані зарплати влада також не планує.

Мінімальне зростання передбачене, тобто скасування індексації не планується, хоча в минулому і велися розмови з цього приводу, але і додаткових надбавок теж не буде. У всякому разі, на поточний момент в пресі саме така інформація, тобто зарплата прокурора в 2022 році в Україні залишиться колишньою.

Реформа прокуратури

Нещодавно в джерелах ЗМІ з’явилася інформація з приводу того, що незабаром прокуратура змінить свій статус – він зміниться на обласний і окружний. Також планується ліквідація військової прокуратури, але залишаться її обов’язки, які будуть передоручені офісу Генпрокуратури. Наскільки правдиві ці новини сказати досить складно, тому що на поточний момент реформа вже повинна бути розпочата, але поки її немає.

Однак продовжує діяти закон про те, що обов’язково потрібна атестація для того, щоб вступити на посаду прокурора і працювати в Генеральному офісі. Паралельно згадується про те, що необхідно мати дворічний стаж роботи в правовій галузі, і дозволяється стажуватися, щоб напрацьовувати додатковий професійний стаж.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.