UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Зарплати строковиків України в 2021 році

Незважаючи на те, що зараз через військові дії на сході армія України буквально отримала друге життя і військовослужбовцям нарешті стали нормально платити, індексація все ще залишається дуже важливим механізмом компенсації інфляції. У солдатів строкової служби ситуація гірша, але навіть вони отримують певні виплати. Як і багатьом іншим, військовослужбовцям, покладена індексація, але чи буде вона виплачуватися в 2021 році? Але крім цього все частіше службовцями стало підніматися питання з приводу того, коли строковикам підвищать зарплату в Україні, тому що нинішні реалії абсолютно не відповідають встановленим виплатам.

Який “портрет” звичайного строковика?

Потрібно розуміти, що солдат строкової служби не є офіцером із заробітною платою близько 12 тисяч гривень. Строковики – це та сама молодь, яку двічі на рік призивають на службу. На даному етапі про перехід на контрактну форму служби тільки ведуться розмови, а тому строковики будуть набиратися ще дуже довго. Призовний вік починається в уже не в 20, а в 18 років і закінчується в 27. Зміни відбулися завдяки нещодавньому законопроекту, який був підписаний президентом України Володимиром Зеленським.

Саме тому багато ухиляються від служби, адже не хочуть витрачати свою молодість, а можливостей для ухилення достатньо: відстрочку дають на час навчання, а певні захворювання і зовсім звільняють від служби. Після набору черговий призов розподіляється по службах: комусь доводиться залишитися в ЗСУ, а деяких відправляють в прикордонну службу або навіть Національну гвардію України.

Служити доводиться 18 або ж 12 місяців. У цьому питанні все залежить від того, яку освіту має призовник. Якщо це молодий хлопець, який був відрахований з Університету, то він пробуде в армії всі 18 місяців. А ось для випускників-бакалаврів або ж магістрів термін служби становить всього лише рік. Згідно з правками в законодавстві, протягом цього періоду часу за людиною закріплюється його місце роботи, якщо він був офіційно працевлаштований. Роботодавець також зобов’язується платити гроші строковику, але зарплата строковика України надається окремо.

Призов на службу здійснюється за допомогою повістки, в якій вказується адреса призовної дільниці і час, до якого потрібно прибути. Неявка і ухилення від несення військової служби караються чималими штрафами, виправними роботами і не тільки. Винятком є непередбачені та екстрені ситуації, наприклад, стихійне лихо або важка хвороба близького родича. А ще статистика показує, що з кожним роком охочих йти на службу стає менше, а виправити цю ситуацію влада хоче шляхом збільшення заробітної плати.

Зарплата військовослужбовців України в 2021 році

А чи скоро строковики стануть рідкістю?

Про контрактну армію було вже багато розмов, але до якихось серйозних змін так і не дійшло. Влада тільки заявила, що будуть до цього прагнути. На даному етапі вельми важливим ресурсом української армії все ж залишаються строковики, тому що багато з них потім призиваються повторно і будують свою кар’єру в ЗСУ. Тим більше в країні не розроблені спеціальні курси підготовки бійців, а курс молодого бійця радянської подоби вже морально застарів, а тому армія дає достатньо часу на навчання людини. Тому якщо десь спливають новини про скорочення строковиків в 2021 році в Україні, то це просто непідкріплені чутки і вірити їм не варто.

Як і раніше, заклики будуть проводитися навесні і восени. Зазвичай перший проводиться з 1 квітня по 30 Червня, а другий – з 1 жовтня по 31 Грудня. При цьому призовна кампанія може в будь-який момент продовжуватися шляхом видання Указу Президента. Так зазвичай відбувається при серйозному недоборі.

 

 

 

Яка зараз склалася ситуація із заробітними платами строковиків?

Якщо тим же офіцерам платять не так вже й погано і дуже часто їх дохід перевищує планку в 500 доларів в еквіваленті, то з строковиками ситуація інша. Влада частково пояснює це тим, що вони зобов’язуються не тільки одягати і взувати солдатів, але ще і годувати їх, а також надавати нормальні умови проживання.
Зарплата солдата дорівнює лише 350 гривням. Здається, що в умовах повного забезпечення і цієї суми достатньо, але на практиці її вистачає лише на кілька пачок сигарет і запальничку. При цьому насправді з кожним роком фінансування сфери зростає, і загальний дохід військовослужбовців поступово збільшується.

Крім цього є і матеріальні допомоги, які покладені військовослужбовцям, які проходять строкову службу. Перша така допомога виплачується при призові – це два прожиткових мінімуми, які становлять понад 4500 гривень. А ось друга допомога дається при звільненні зі служби. Сума цієї матеріальної допомоги становить 8 посадових окладів і на неї впливає те, на якій посаді людина закінчила свою службу. У випадку з пільговиками виплати збільшуються до 12 посадових окладів.

А ось останні новини Про індексацію зарплати строковиків України в 2021 році говорять про те, що інфляція все ж буде враховуватися при нарахуванні виплат. Це означає, що, згідно з чинним законодавством, всі строковики отримуватимуть невеликі доплати у вигляді індексації. Про точні розміри доплат поки ніякої інформації немає, влада обіцяє повідомити про це пізніше.

А тепер потрібно згадати і про підвищення зарплати строковикам в Україні 2021, коли це відбудеться і якими будуть зміни. Незважаючи на те, що в армії все ж відбуваються певні зміни і приймаються важливі законопроекти, питання грошових виплат залишається в підвішеному плані. Хоч представники військових комісаріатів і розуміють, що виплати давно не відповідають реаліям, зміни найближчим часом не плануються.

Це обумовлюється не тільки недостатнім фінансуванням і обмеженістю державного бюджету, але і все тим же повним забезпеченням солдатів. Поки ходять чутки про збільшення виплат в наступному році, але ніякої підтвердженої інформації з боку уряду з цього приводу поки немає.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.