UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Зарплати строковиків України в 2022 році

Актуальні цифри на тему були Востаннє озвучені два роки тому – військовий комісар ДКВК с.Клявлін, на брифінгу назвав точну цифру-щомісячне забезпечення строковика становило на той момент 350 гривень. Разова допомога при вступі на службу була 3,8 тис.грн, можна було отримати і матеріальну допомогу, звільнившись в запас, ставши на облік у військкоматі і написавши заяву своєму комісару.

Відтоді щороку піднімається питання, коли строковикам підвищать зарплату в Україні, але точних цифр ніхто не називає.

Зарплати строковиків України в 2022 році

Короткий огляд ситуації

Провладні сайти вміло йдуть від питання, яка зараз зарплата строковика України, повідомляючи про наявність в країні двох видів служби-контрактної і строкової і розписуючи золоті гори, які покладаються уклали контракт для проходження служби в ЗСУ.

У 2020 році президент Зеленський, паралельно з Міністром оборони, запевняли, що терміновий заклик скасують, а воювати і захищати Батьківщину буде армія добровольців, яким заплатять гідні суми.

Вони запевняли, що тільки професіонали зможуть управлятися з новітнім озброєнням, яким ЗСУ буде оснащена в повній мірі. На цьому тлі особливо сумно виглядають наступні дії українського уряду:

  • термін служби збільшено до півтора років тим, у кого немає вищої освіти;
  • в армію тепер призивають не з 20, а з 18 років, це означає, що ті, хто пішов в школу пізніше або не вступив в перший рік, автоматично відправляються на строкову службу;
  • прийнято закон про призов резервістів у будь-який час, зарплату яким виплачує роботодавець.

Рік тому ЗМІ писали, вживаючи умовний спосіб, про можливість остаточного переходу армії на контракт. Тепер говориться, що навіть якщо вийде такий указ президента (а він має право видати його без консультацій), не виключається можливість його скасування в односторонньому порядку через короткий час.

Інформаційний ігнор прямих питань від населення про розмір щомісячного забезпечення рядовому-строковику, доходить до абсурду. Перераховуються зарплати контрактників, на мирній території і в зоні АТО або повідомляється, що на дитину, яка є у строковика, виплачується допомога.

На правовому сайті під гучною назвою Територія права, зарплата українського військовослужбовця строкової служби і зовсім вказана в рублях. Ніде не вказується точна сума, яка покладається щомісяця офіцеру або солдату.

Про індексацію

Останні новини Про індексацію зарплати строковиків України в 2022 році, можна почерпнути в законопроекті, опублікованому Міністерством економіки. Провідний департамент українських фінансових механізмів, озаглавив його звично «Про внесення змін…”»

Зарплати строковиків України

Метою розробки від умілих українських економістів оголошено додатковий захист прав найманих працівників. Уважне вивчення цього шедевра економічної думки показує:

  • права дійсно захищені, але в одному аспекті – роботодавець виплачує пеню (цільова адресація якої не уточнюється), за затримку зарплат працівникам їх роботодавцем;
  • друга пропозиція-скасування індексації зарплат всім бюджетникам і держслужбовцям;
  • третє, не менш знакове твердження-скасовуване поняття було введено в суворий час, коли така підтримка була необхідною, зараз з інфляцією в країні все в порядку, тому проведення цього втратило необхідність.

На порталі СУД. ЮА наводиться добре мотивоване пояснення, чому Мінекономіки вважає необхідним скасування індексації зарплат (за замовчуванням не говориться, що це дозволить уряду знову заощадити на тих, чия праця або служба оплачується з бюджету). Раніше це було необхідно, тому що в країні була гіперінфляція і зростання ІСЦ, які не можна було компенсувати механізмами держрегулювання, що були в розпорядженні керівництва країни.

Той факт, що в Україні один з найвищих рівнів інфляції в Європі, младоевропейцев не хвилює. Вони впевнені, що громадяни країни повинні обходитися без стандартних методів, що застосовуються в Світовому економічному співтоваристві.

Зростання зарплат

На тему підвищення зарплати строковикам в Україні 2022 немає ніяких публікацій, і навіть зареєстрованих у ВРУ проектів, що передбачають необхідність вишукування для цієї мети коштів з бюджету. Деякі сайти впевнені, що вона виросте в кілька разів, але не знають, на скільки, тому запевняють, що рішення буде прийнято при формуванні бюджету на 2022 рік.

При уважному прочитанні виявляється, що українські журналісти називають строковиками надійшли на контрактну службу, оскільки кажуть, що зарплата залежить від терміну, на який підписаний контракт. У матеріалі оглядача згадується тільки про разову допомогу, при вступі на службу, яка кілька років тому становила 2 мінімальні зарплати, але з моменту її неодноразового підвищення стали обчислювати в двох прожиткових мінімумах.

Ситуація з ПМ теж неоднозначна-липневе підвищення могло б вплинути на розмір разової допомоги строковику, але воно відсунуто на грудень і гіпотетично підвищить тільки виплати осінньому призову. Але і це малоймовірно, оскільки в поточному році враховується розмір ПМ, затверджений з січня.

І тільки на одному сайті відкрито вказується, що державою не передбачені ніякі зарплати для тих, кого набирають в армію за віковим критерієм. Якщо враховувати цей важливий аспект, то можна заявити з упевненістю, що Ніяке скорочення строковиків в 2022 році в Україні проведено не буде. У 2020 простому солдату в зоні АТО платили 10 тисяч гривень, і багато найманців висловлювали невдоволення настільки невеликими коштами, вказуючи, що в Штатах і Росії найманим військовим платять в рази більше.

У країни, яка, як і Грузія, зменшила свій ВВП в кілька разів і фактично живе на дотації від зовнішнього управління, не знайдеться стільки коштів, щоб сплатити всім контрактникам. На строкову службу щорічно призивається кілька тисяч осіб, в 2021 Зеленський виявив намір наростити кількість призовників.

На оплату щомісяця такій кількості в бюджеті не знайти грошей. Але разова виплата строковикам збільшиться в 2022 році, коли на кілька десятків гривень піднімуть прожитковий мінімум.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.