UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Зарплати суддям України в 2021 році

Судова система в країнах з європейською моделлю демократії є останньою інстанцією при виниклих спорах між позивачем і відповідачем. Однак не варто забувати і про те, що службовці цього державного органу повинні мати гідну винагороду за чітке виконання законів країни, але не принципів моделі азіатської демократії ― прав той, у кого більше грошей. У зв’язку з цим, зарплати суддів України 2021 року помітно зросли, порівняно з минулими періодами.

зарплати суддів України

Судова реформа

Влітку 2016 року був створений новий Верховний Суд країни, у зв’язку з прийнятим законом Про судоустрій. До того моменту припинили своє функціонування старий Верховний Суд, вищі спеціалізований, господарський та адміністративний. Якщо перший продовжив свою діяльність вже в новому амплуа, то останні були замінені вищим органом з аспектів інтелектуальної власності та антикорупційним.

Крім цього, судові органи загальної юрисдикції змінені на окружні загальні суди і скасовані обласні апеляційні структури, які також перетворені в окружні апеляційні.

Минулий 2020 рік ознаменувався не тільки просуванням в життя судової реформи, а й новим порядком посадової щомісячної винагороди ― трактамента. Його величина залежить, перш за все, від категорії державних службовців, підкатегорій і ступенів державних судових структур.

Введені нові коефіцієнти, співвідносні з сумою посадового окладу, які обумовлюються постановою Кабміну країни від 12.02.20 р.не забуті і преференції для співробітників структури Верховного Суду і його Секретаріату. Кваліфікаційні ж оклади інших судових органів обчислюються за допомогою множення існуючої мінімальної ставки на покладений коефіцієнт. Індексація зарплати суддів України склала від 20 до 25%.

Нові пропозиції

Національна рада реформ, що існує при Президентові нашої держави, виніс на обговорення нові пропозиції щодо подальшого реформування судової влади в Україні. Комітет Ради пропонує продовжити реформу в наступному порядку:

1. Скасувати Вищу раду правосуддя, створивши замість нього структуру судового контролю, що займається переатестацією, відбором суддів, розглядає дисциплінарні скарги, фінансово-організаційні аспекти і вів контроль над доброчесністю співробітників останньої інстанції.

2. Впровадити в практику суд присяжних, які розглядають найбільш важливі і соціально небезпечні злочини.

3. Сформувати англійську прецедентну систему, яка буде створюватися самостійно судами. Її суть полягає в тому, що нові розслідування будуть проходити в ключі раніше відбулися засідань. Це дозволить виключити різночитання між двома судами, які винесли різні рішення по одному і тому ж питанню.

4. Розглядаючи гучні кримінальні справи, вдаватися до послуг приватних експертним установам, що дозволить більш грунтовно підійти до розслідування справи. Подібні законопроекти існують в планах нашого парламенту, але чомусь їх постійно відкладають.

5. Провести всенародне опитування громадян країни про подальше функціонування Конституційного Суду, з метою його скасування і створення Конституційної палати, з перенесенням самого органу до Харкова.

Не останнім аспектом є і скорочення суддів у 2021 році в Україні. Пропонується замість понад 700 існуючих судових установ залишити тільки 200 і сформувати Вищий адмінсуд, де можна оскаржити багато рішень різних державних органів.

Коли суддям підвищать зарплату в Україні в 2021 році?

Збільшення щомісячної винагороди проходило далеко не зовсім гладко, через внесення коронавірусної інфекції своїх змін. Під час карантину, трактамент службовців державних структур, згідно з рішенням Верховної Ради, не повинен бути понад 10 розмірів найменшої заробітної плати, встановленої офіційно в 2020 році.

Це ж положення стосується і суддівської винагороди, яка розраховується з наведеної норми. Однак виплата різних видів допомоги, оздоровлення та вирішення соціально-побутових аспектів, разом з обов’язковою щорічною відпусткою не входило в наведене значення.

зарплати суддів

Виходячи із зазначеного, в 2020 році щомісячний трактамент всіх українських суддів, незалежно від їх рівня, досягав 47230,00 грн, що після сплати всіх державних податків становило рівно 38 тисяч. Найбільше це торкнулося фахівців Верховного Суду, які отримували на той час 150000-280000 гривень.

Після закінчення коронавірусного карантину в країні, служителям місцевої останньої інстанції збільшили заробітну плату, виходячи з 30 одиниць прожиткового рівня, вищі ж спеціалізовані структури та апеляційні отримують оклад рівний 50 мінімумам. У гривневому еквіваленті це виражається 61 тисячею і майже 102 тисячами, відповідно. Останні новини про зарплату помічника судді в 2021 році в Україні говорять про те, співробітники нижчої ланки також мають право розраховувати на гідну винагороду своєї праці, проте тільки після проходження кваліфікованого оцінювання.

Крім підвищення зарплати, служителі Феміди мають право розраховувати на отримання житлової площі від держави в тому регіоні, де вони працюють, проходити лікування та оздоровлення також за казенні гроші, знаходиться майже в двомісячній щорічній відпустці, а по виходу на пенсію ― солідний пенсіон.

Зрозуміло, держава піклуватися про виконуючих свій обов’язок суддів, позбавляючись від тих, хто зловживає своїм високим становищем.

З одного боку, Україна перевантажена кількістю судових інстанцій, але інший ― гостро не вистачає співробітників, які мають право розглядати отримані справи. Багатьом суддя не продовжили терміни дії повноважень, причому кількість поданих позовних звернень постійно збільшується. Однак держава продовжує дбати про незалежність фахівців судових інстанцій за допомогою механізмів їх оплати і підвищення зарплати суддів України дає їм впевненість у майбутньому, незважаючи на можливі вказівки будь-якої гілки влади.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.