UKRjizn.com
Image default
КалендарНовини

Затемнення в 2022 році

Сонячні і місячні затемнення-одні з найефектніших астрономічних явищ, які можна спостерігати з Землі неозброєним оком. У 2022 році затемнення можна буде спостерігати в обох півкулях нашої планети.

Затемнення

Століття тому люди ще не знали справжніх причин зловісного почервоніння Місяця і тимчасового «зникнення» сонця з неба. Наші предки надавали даним явищам містичний сенс і визнавали їх вплив на своє життя. Частина даних містичних вірувань дійшла до нас у вигляді езотеричних навчань.

Сонячне затемнення

Затемнення в астрономії називають екліпсом. Суть сонячного екліпса полягає в тому, що знаходиться в фазі молодика природний супутник нашої планети затуляє собою Землю від сонця. Залежно від того, яку частину світила місяць закриває від спостерігача на Землі, сонячне затемнення буває:

  • повним-природний супутник перекриває диск Сонця цілком, небо темніє, на ньому стають видні зірки і сонячна корона навколо чорного диска Місяця;
  • приватним-місяць закриває лише частину сонця, небо залишається світлим, зірки не видно;
  • кільцеподібним-відбувається, коли супутник Землі знаходиться на великій відстані від неї. В цьому випадку місяць не може перекрити диск світила повністю і залишає на ньому яскраве кільце навколо себе, небо при цьому також залишається світлим, Сонячна корона не спостерігається.

Щорічно трапляється від 2 до 5 затемнень Сонця, з них повних – не більше пари. Відбуваються явища циклічно, через певний проміжок часу, іменований Саросом. Спостерігати сонячний Екліпс можна не по всій Землі, а тільки в тих її областях, по яких проходить місячна тінь.

З точки зору езотерики, будь-яке «зникнення ” сонця з неба небезпечно для людини. Під час екліпсу погіршується емоційний фон, наростає тривожність, збільшується число аварій і травм. У колишні століття, коли людям була незрозуміла природа явища, затемнення Сонця (особливо повне) вважалося передвісником кривавих воєн і епідемій.

Дата

10 червня 2022 р.відбудеться кільцеподібний сонячний Екліпс. Це буде 23-е затемнення 147-ого Сароса. Тривалість пікової фази складе 3 хв. у точці з координатами: 80.8 пн. широти, 66.8 Зх. довгота.

Сонячне затемнення

Спостерігати явище можна буде на півночі Росії і Європи, а також сході США і Канади. Максимальна фаза екліпсу-0.94. Місяць буде перебувати в знаку Близнюків.

4 грудня 2022 р.трапиться повне сонячне затемнення. Воно буде 13-м екліпсом 152-ого Сароса. Повністю Сонце “зникне” на 1 хв. у точці з координатами: 76.8 пд. широти, 46.2 Зх. довгота.

Побачити повне затемнення можна буде тільки в Антарктиді. На півдні Латинської Америки, Африки та Австралії Сонце буде закриватися Місяцем лише частково. Максимальна фаза-1.04. Місяць – у Стрільці.

Місячне затемнення

На відміну від сонячного, місячне затемнення завжди можна спостерігати з будь-якої точки нашої планети. Суть місячного екліпса полягає в тому, що знаходиться в фазі повного місяця природний супутник Землі потрапляє в конус її тіні (або півтіні) і закривається від сонця.

Залежно від того, яку частину супутника закриває тінь від планети, розрізняють наступні затемнення:

  • повне-місяць закривається земною тінню цілком, стає темно-червоною, але не» зникає ” з неба зовсім;
  • ПРИВАТНЕ-земна тінь закриває лише частину поверхні природного супутника, останній темніє з того боку, яка ховається тінню Землі, інша поверхня залишається освітленою;
  • напівтіньове-природний супутник Землі потрапляє в її півтінь (ту область простору, де наша планета закриває місяць від світила лише частково). При даному виді екліпса місячний диск майже не темніє, помітити різницю в освітленні можна лише за допомогою астрономічних приладів.
Місячне затемнення

Щорічно відбувається від 2 до 4 місячних затемнень, повних з них – до двох. Розрахувати, коли буде чергове затемнення, можна, знаючи дати попередніх екліпсів, так як ці явища також відбуваються циклічно (тривалість місячного сароса становить 18 років, 11 днів і 8 годин).

Астрологи стверджують, що місячні екліпси впливають на людину слабкіше, ніж сонячні. Однак до них не варто ставитися зі зневагою, особливо тим людям, в чиїх гороскопах місяць в екліпсі з’єднується з однією з планет. Адже Не дарма наші предки вважали місячні затемнення провісниками повеней і хвороб.

Дата

26 травня 2022 відбудеться повне затемнення місяця, що знаходиться в Стрільці. Максимальна фаза екліпсу-1.01. Тривалість в Піковій фазі-3 хв.10 сек.

Свідками явища виявляться жителі східних країн Азії, Австралії, Північної і Південної Америки.

19 листопада 2022 можна буде побачити приватний Екліпс місяця, що знаходиться в Тельці. Максимальна фаза-0.97. У даній фазі частина небесного тіла потемніє на 3 хв.

Спостерігати затемнення можна буде на обох американських континентах, а також на сході Азії і в Австралії.

Коридор затемнень

Зазвичай через короткий час після кожного сонячного екліпса слід місячний (буває і зворотна ситуація). Як правило, цей час становить пару тижнів, необхідних для того, щоб природний супутник Землі пройшов половину своєї траєкторії навколо планети і поміняв фазу молодика на повний місяць (або назад). Називається воно коридором затемнень. Астрологи розрізняють 2 ситуації:

Якщо коридор затемнень починається з сонячного екліпса, то це відкриває людям період нових можливостей, дає їм шанс закласти фундамент для майбутніх звершень.

Коли коридор починається місячним екліпсом, ситуацію розглядають, як сприятливу можливість завершити всі старі справи і конфлікти з близькими.

Читайте також: затребувані професії в 2022 році

Сонячне і місячне затемнення

Слід пам’ятати, що коридор затемнень впливає на всіх людей без винятку і що найголовніше в ці тижні – зберігати спокій, не здійснювати дій, здатних кардинально поміняти долю. Причина полягає в тому, що в даний період закладається програма долі на наступні 18 років життя людини. Якщо ж людина зробить фатальну помилку, то виправити її раніше, ніж через 18 років, він не зможе.

Головна порада, яку астрологи дають всім, хто прислухається до голосу зірок і планет: при наближенні будь-якого екліпса не варто метушитися, починати нові важливі справи. Період затемнення (включаючи час за 3 дні до і після нього) – це час для медитацій, осмислення свого колишнього життя. Особливо важливо не робити кроків, які можуть змінити долю, в так звані серединні точки (дні, що знаходяться строго між двома сусідніми екліпсами).

Фатальна помилка, допущена в один з серединних днів, може негативним чином вплинути на все життя людини.

З іншого боку, так як затемнення – це час внутрішнього очищення, то астрологи рекомендують використовувати його для боротьби зі шкідливими звичками. Особливо ефективно кидати курити (або сідати на дієту) на місячний Екліпс, коли Місяць починає йти на спад. Разом з спадаючим природним супутником людина отримує шанс позбутися від того, що йому заважає в житті.

Звичайно, сучасна наука сильно змінила життя людей. Використовуючи знання астрономії, легко визначити, коли буде чергове сонячне або місячне затемнення. Однак і астрологія не стоїть на місці, а бере ці знання на озброєння і ще більше полегшує життя людини, об’єднуючи їх з власною тисячолітньою мудрістю.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.