UKRjizn.com
Image default
Нерухомість

Згода чоловіка на купівлю та продаж квартири. Як отримати

У цій статті ми розглянемо у яких випадках потрібно отримувати згоду чоловіка на купівлю або продаж квартири та будь-якої іншої нерухомості. Коли цього можна уникнути і як не потрапити у небезпечну ситуацію із документами на квартиру.

Найчастіший запит у пошуковій системі Google – адвокат одеса. І часто шукають саме адвокатів із сімейних суперечок. Це відбувається через спірні ситуації з різного майна, нажитого в шлюбі. Чим можуть допомогти адвокати у сімейних справах можна почитати за посиланням:

До адвокатів потрапляють, коли ситуація занедбана. Щоб цього не допускати, слід дуже уважно ставитись до всіх моментів купівлі та переоформлення майна. Якщо зробити все вірно, то проблем вдасться уникнути.

Найкраще до ситуації суперечки за майно через суд справу не доводити і домовлятися мирно. У цьому випадку ви збережете гроші та нервові клітини. Для цього краще звернутися до юристів за консультацією та порадою як краще вчинити у вашому випадку, а не займатися вирішенням проблем, коли вони вже виникли.

Згода чоловіка на продаж та купівлю нерухомості

Як уникнути проблем з нерухомістю

Перед купівлею та продажем нерухомості потрібно дуже уважно ставитись до оформлення угоди та документів. Це найголовніший момент у будь-якій операції купівлі-продажу.

Одним із пунктів юридичної перевірки перед покупкою нерухомості є перевірка згоди чоловіка на продаж чи купівлю квартири.

Нотаріус без оформленої згоди чоловіка угоду не проведе. Але бувають ситуації, коли продавець спеціально приховує наявність чоловіка, щоби провести угоду.

У цьому випадку така угода стає особливо ризикованою і є шанс потрапити після купівлі квартири до суду. Наші юристи з нерухомості GetHom допомагають уникати таких ситуацій.

Для цього вам потрібно звернутися за юридичною перевіркою квартири та продавця до наших юристів з нерухомості. Це зніме не тільки ризик купівлі квартири без згоди чоловіка, але й багато інших небезпечних моментів.

Чому потрібно отримувати згоду чоловіка на купівлю чи продаж

Все майно, куплене і продане у шлюбі, належить в рівних частках подружжю, незалежно від того, на кого воно оформлене. Це означає, що квартира може бути оформлена повністю на дружину, але щоб дружина змогла її продати, вона має отримати письмову згоду чоловіка.

Так реалізується право подружжя на спільно нажите майно. Без згоди другого чоловіка нотаріус не проведе правочин і не переоформить право власності на нового власника.

За будь-яких операцій з нерухомістю потрібно отримати згоду чоловіка на продаж або купівлю. Це стосується будь-якої нерухомості. Купуєте ви квартиру, будинок або ділянку, у будь-якому випадку потрібно отримати дозвіл.

Згода чоловіка на продаж квартири

Згоду чоловіка можна оформити кількома способами. Якщо це угода у нотаріуса, достатньо прийти на угоду і надати:

  • паспорти подружжя
  • свідоцтво про шлюб
  • ідентифікаційний код кожного з подружжя

Так само можна просто звернутися до нотаріуса та окремо оформити згоду на продаж квартири та не приходити на саму угоду. Але такий варіант по грошах вийде трохи дорожче через оплату додаткових послуг нотаріуса.

Коли не потрібно отримувати згоду чоловіка на продаж

Є три випадки, коли згода чоловіка на продаж вашого майна не буде потрібно:

  • Ви купили це майно до одруження
  • Нерухомість отримана у спадок або за договором дарування
  • Ви купили нерухомість за кошти, придбані до шлюбу, а також кошти, які були подаровані або успадковані і можете це довести.

У таких випадках вище майно вважається вашої особистої власністю, а чи не спільно нажитим з чоловіком. З нерухомістю, яку ви отримали до шлюбу, за договором дарування чи спадщини все досить просто. Але з готівкою складніше. Вам потрібно буде довести походження коштів.

Дуже важливо правильно оформити та провести подібну угоду, щоб майно вважалося вашим особистим. У решті випадків майно вважається спільно нажитим і обов’язково потрібно згоду чоловіка продаж.

Згода чоловіка на покупку квартири

При купівлі нерухомості так само необхідно отримувати дозвіл від чоловіка. Це потрібно через те, що ви хочете розпорядитися спільно нажитими грошима і ці гроші однаково належать подружжю.

Не залежить від того, хто та які гроші заробив. Усі гроші подружжя у шлюбі належать обом у рівних частках. Тому, якщо ви хочете купити квартиру або будь-яку іншу нерухомість, то маєте отримати дозвіл.

Процедура отримання дозволу аналогічна, як і під час продажу нерухомості. Вам потрібно надати свідоцтво про шлюб, паспорт та ідентифікаційний код та особисто з’явитися на угоду.

Якщо ви не можете бути присутнім на самій угоді, потрібно оформити попередньо згоду у нотаріуса і передати другому чоловікові.

Коли не потрібно отримувати згоду чоловіка на покупку

Не потрібно отримувати дозвіл на покупку, якщо ви купуєте нерухомість за кошти, що були отримані до шлюбу. А так само за договором дарування або спадщини або у вигляді іншої нерухомості.

Але в цьому варіанті дуже важливо правильно дотриматися ланцюжок і мати докази, що ви дійсно купуєте квартиру за власні кошти, а не за спільно нажиті.

Щоб правильно провести таку угоду, ви можете звернутися до наших юристів та замовити платну консультацію. Ми підкажемо, як правильно вчинити у вашому конкретному випадку.

Висновок як отримати згоду чоловіка на продаж чи купівлю квартири

Щоб отримати згоду чоловіка на продаж або купівлю квартири вам потрібно лише попросити його про це. А також надати необхідні документи. Це паспорт, ідентифікаційний код та свідоцтво про шлюб.

Можна дати дозвіл на правочин особисто, у вигляді особистої присутності, а можна оформити заздалегідь довіреність у нотаріуса. У цьому випадку дозвіл вийде трохи дорожче через послуги нотаріуса.

В іншому отримати дозвіл від чоловіка не становить жодних проблем. Важливо уважно ставитись до документів та не доводити до небезпечних ситуацій. Не можна купувати квартиру без дозволу чоловіка, який не знає про угоду.

В іншому випадку, після угоди вам вже потрібні адвокати та судовий розгляд. Це вийде значно дорожче, ніж завчасно подбати про правильність оформлення угоди та перевірити документи. Тому перевіряйте документи заздалегідь та не допускайте небезпечних ситуацій.

Звертайтеся до юристів з нерухомості та проблем не буде. Ми сподіваємося, що ви дізналися всю потрібну інформацію за згодою чоловіка на продаж або купівлю квартири і тепер зробите правильно. Вдалої покупки чи продажу квартири.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.