UKRjizn.com
Image default
Свята

Зимове сонцестояння 2022 року

День зимового сонцестояння в 2022 році або День зимового сонцестояння – один з двох днів в році, коли відбувається поворот Сонця.

В цей час сонце змінює напрямок руху по небу, через що світловий день починає збільшуватися. Ця подія не залишилося без уваги у різних народів, у більшості воно розцінювалося як час відродження і початок нового. Якого числа буде цей день в 2022 році, які традиції і звичаї святкування, до яких прикмет варто прислухатися? Про все це читайте далі.

Зимове сонцестояння

Історія свята

Природа завжди диктувала свої умови. Людське життя споконвіку перебувала у владі природних умов. Людям доводилося підлаштовувати свій спосіб життя під природні капризи, спостерігати за особливостями погоди, придивлятися до природних явищ. Виходячи з цього, виводилися важливі дати.

З наукової точки зору зимове сонцестояння відбувається в той час, коли Сонце проходить на найбільшій кутовій відстані від небесного екватора. У народі про цей період кажуть, що це найкоротший світловий день і найдовша ніч. Опівдні Сонце опиняється на найменшій висоті над горизонтом.

У 2022 році день зимового сонцестояння припаде на 21 грудня, точний час 15:59 (UTC-0) і 18:59 (МСК). Дата щороку змінюється і випадає на період з 20 по 22 грудня, зрушення відбувається через високосних років.

По суті, сонцестояння-короткий процес, що триває всього лише пару секунд. Вирахувати точний час досить проблематично, а зафіксувати саме звершення майже неможливо.

Цей день є міжнародним і шанується представниками багатьох культур.

Слов’яни святкували День Карачуна. Це суворе божество зими наганяло на землю морози, занурюючи все в зимовий сон. Інша назва-Корочун, що означало «найкоротший». Всюди палили багаття, щоб допомогти сонцю перемогти темряву, смерть і заново народитися.

Коли буде зимове сонцестояння

Надалі Карачун перетворився на Мороза. Від дихання Діда Мороза замерзало все навколо. Вірили, що якщо Мороз стукне посохом по хаті, то колоди потріскаються. Морозу не подобаються ті, хто уникає його, ховається і швидко замерзає. А ось тим, хто не боїться, Мороз дарує міцне здоров’я, бадьорість і відмінний настрій.

Традиції та обряди

Наші предки вважали, що це важливий день у році. Люди не сумнівалися, що це чарівний час, наповнений особливою магією, але і небезпечне: можна попастися злим духам. Щоб захиститися від нечистої сили, народ розвішував по будинку гілки ялини – їх різкий запах відлякував нечисть.

З приходом темряви в центрі села розводили багаття. Вважалося, що це допомагає народитися новому сонцю. Пізніше в цей час почали відзначати Коляду. Колядки проводили з розмахом: співали пісні, танцювали, водили хороводи, веселилися від душі. Говорили, що чим веселіше відзначити, тим яскравіше буде Бог нового світила.

Оскільки це найкоротший і таємничий день, то прийнято було влаштовувати особливі обряди. Напередодні проведення обряду слід було зробити прибирання в житло, вимивши все дочиста, розклавши речі по місцях, позбувшись від непотрібних речей. Вважалося, що це допоможе розчистити простір для чогось нового.

Обряд насіння наміри

Брали будь-яке насіння, клали у вологу ганчірочку і заговорювали його.

Треба було наговорити те, що хотілося б отримати в наступному році, наприклад, стати господарем нового будинку. А далі: “нехай намір моє збудеться, а насіння проросте, корінням в землю волається. Хай буде так! Амінь”» Потім слід пересадити відросток в горщик і поливати його тиждень. Навесні треба пересадити рослину під будь-яке дерево і чекати. Незабаром бажання має здійснитися.

Ритуал очищення

Треба набрати в ванну теплої води і додати солі, яка забирає негатив. Потрібно запалити непарну кількість свічок, вимкнувши електрику. Слід лягти в ванну, розслабитися, прикривши очі. Можна включити розслаблюючу музику. Треба уявити негатив, який мучить, у вигляді чогось матеріального, відчутного.

Що таке зимове сонцестояння

Потім стиснути це щосили в кулаках і викинути якомога далі. По тілу пошириться тепло і на душі полегшає. Після випустити воду, уявляючи, як разом з нею йде все недобре з Вашого життя.

Ритуал для виконання мрії

Треба піднятися до світанку. Вийти на вулицю і встати обличчям на схід, щоб дивитися в напрямку Сонця. Спершу варто подякувати за те, що вже є у Вашому житті, а потім вже просити допомоги.

Загадуючи бажання, треба бути максимально конкретними, вказавши найменші деталі. Потім потрібно уявити, що бажання здійснилося і постаратися відчути свої відчуття.

Прикмета

Багатьом народним прикметам, заснованим на спостереженнях, можна вірити і в наші дні.

 • Якщо потрясти кожне фруктове дерево, то це допоможе поліпшити урожай.
 • Щоб не стати здобиччю злих духів, треба розвісити по будинку гілки хвойних дерев.
 • Загадані в цей день бажання збуваються, якщо сильно вірити і не робити нікому нічого поганого.
 • Якщо напередодні не зробити прибирання і в будинку буде бруд, то нечисть проникне в будинок і буде заважати жити.
 • Якщо написати все погане, що є в житті і спалити цей список, то можна позбутися разом від усіх напастей.
 • Не можна сумувати і плакати – інакше весь рік буде без радості. Також не можна сперечатися і з’ясовувати стосунки.
 • Якщо в цей день багато інею, то урожай зерна буде багатим.
 • Якщо за вікном дощ, то навесні багато води варто чекати.
 • Жінки в положенні повинні були в цей день відпочивати, інакше можна було нашкодити малюкові.
 • Вважається, що цей день самий морозний за всю зиму.
 • Яка погода за вікном, така буде і 31-го грудня.

Як святкували цей день інші народи?

У Стародавньому Римі в цей час святкували свято Сатурналії, шануючи бога землеробства. Народ відкладав всі справи, завершивши всі землеробські роботи, щоб відпочити і повеселитися. Богу приносили в якості жертви свиню.

Навіть злочинців не карали під час святкування, а раби могли сісти за один стіл з господарями. На вулицях були натовпи веселих людей. З’явилася традиція дарувати один одному подарунки.

Свято Сатурналії

Стародавні германці відзначали це свято з розмахом. Вони були впевнені, що в цей період відроджувався Король Дуба, відігріває холодну землю і дає життя насінню. Було прийнято розпалювати багаття на полі, плести кошики з гілок і колосків, куди складали яблука і посипали зверху борошном. Дорослі пили сидр.

Житла прикрашали гілками омели або плюща, щоб духи природи приєдналися до святкування. У цей день обмінювалися подарунками і прикрашали дерево – прообраз новорічної ялинки.

У Шотландії запускали палаючі колеса як символ сонцевороту. Бочки змащували смолою, підпалювали і пускали з гірки.

Для жителів Китаю зимове сонцестояння символізувало початок нового циклу. Всі китайці в цей день відпочивали, ходили по гостям, господині накривали столи.

В Індії цей день називали Санкранті. Напередодні святкування народ розпалював багаття, полум’я яких нагадувало сонячні промені.

День зимового сонцестояння в 2022 році-астрономічний початок зими. Сонцестояння-особливий час, коли простір наповнюється сильною енергетикою. У цей день кожен здатний знайти шлях до свого щастя: виконати мрію, залишити в минулому погане, очистити душу від негативу. Для цих цілей є різні ритуали. Кожен ритуал або обряд слід проводити на самоті, щоб ніхто не нашкодив і не вкрав удачу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.