Зимові канікули 2022–2023 навчального року в Україні

Шкільні канікули – період радості для всіх учнів без винятку. Це час, коли не потрібно робити уроки і слухати монотонні мови вчителі.

На школьной доске написано Каникулы

Попередньо подбати про зайнятість дітей намагаються лише водії. Саме з цих причин вони цікавляться питанням: якого числа почнуться зимові канікули в 2022 році в Україні і наскільки вони будуть тривалими.

Періоди шкільних канікул

В Україні відпочинок дітей у період навчального року визначено законодавчими актами, що стосуються системи освіти. Нова структура передбачає 2-х семестрове навчання. Фактично ж рік у школах розділений на 4 чверті.

Тому календар канікул в 2022--2023 роках розрахований на 4 частин відпочинку. У році, що минає і наступає передбачається проведення наступних канікул:

 • осінні – з 29 жовтня по 4 листопада р.;
 • зимові-з 29 грудня по 13 Січня 2022--2023рр.;
 • весняні – з 25 березня по 31 березня 2022р.;
 • літні – з 25 травня по 1 вересня 2022 року.

Найтривалішими є зимові та літні канікули. Знаючи точні дати відпочинку дітей, батьки зможуть запланувати відпустку або подбати про зайнятість допомогою відвідування секцій, кінотеатрів та інших закладів культури.

Подарунок для першокласників – зимові канікули в Україні

Головним напрямком ново української школи є створення максимально комфортних умов для навчання, де психоемоційний фактор розвитку маленьких учнів ставиться на пріоритетний рівень.

Школьники с рюкзаками убегают из школы

З метою адаптації першокласників до шкільного процесу розглядається питання поділ зимового відпочинку на 2 частини. На сьогоднішній день дати затверджені не повністю, тому не варто їх афішувати.

Відомо одне, що варіювання числами буде відбуватися в місяці, коли в країні складеться серйозна епідеміологічна ситуація, а рівень ГРВІ підвищиться до максимуму.

Додатковий відпочинок в Україні

Крім стабільних канікул, уряд України не виключає можливість додаткового відпочинку. Причина таких припущень пов’язана з високою захворюваністю дітей в зимовий період часу. Для недопущення розвитку епідемії, крім вакцинації розглядається питання про включення до календарного плану додаткових днів відпочинку.

В даному випадку зимові канікули в Україні можуть бути призначені на період з 18 лютого по 24 лютого 2022 року. Крім цього, учні зможуть відпочити в державні свята:

 1. 15 жовтня – стає вихідним за рахунок офіційного свята Дня захисника вітчизни України 14 жовтня.
 2. 25 грудня-нове свято, зване католицьким Різдвом, стало офіційним минулого року.
 3. 22 січня – день Соборності вважається офіційним державним святом.
 4. 8 березня – жіноче свято.
 5. 29 квітня – день, наступний за Світлим Великоднем (28 квітня).
 6. 1-2 травня – травневі свята, в які можуть бути введені зміни, в результаті яких дні відпочинку зменшаться на 1 порядок.
 7. 9 травня-торжество перемоги.

З огляду на кількість свят і канікул можна сказати, що у дітей достатньо часу для повноцінного відпочинку між навчальними чвертями.

Правила розрахунку канікул в 2022--2023 роках

Відповідно до вимог законодавства зимові канікули 2022--2023 навчального року в Україні розраховуються з урахуванням наступних факторів:

 • директор школи не має право на суміщення канікул і вихідних терміном більше 2 тижнів;
 • планування відпочинку здійснюється таким чином, щоб його початок припадало на перший день тижня;
 • загальна тривалість шкільних канікул не повинна бути менше 30 календарних днів (без урахування літнього періоду);
 • літні канікули повинні бути не менше 2 місяців.

З офіційними датами шкільних канікул можна ознайомитися в наказах міських і регіональних Департаментах освіти України.

Переваги та недоліки шкільних канікул 2022--2023

Плюсами шкільного відпочинку є:

 1. Четвертні канікули дозволяють під час навчального процесу написати підсумкові контрольні і зі спокійною душею відправитися на відпочинок.
 2. Збіг графіка канікул з відпочинком в музичній школі робить відпочинок повноцінним.
 3. Масовий відпочинок учнів відкриває можливість спільного проведення часу.
Зимний отдых детей

Мінус:

 1. Тривалість навчального процесу між канікулами триває 2-2,5 місяці, що витримує не кожен дитина. В результаті збільшується ризик виникнення втоми і депресивного стану.
 2. Нерівномірність розподілу навантаження через різну тривалість чвертей.

Незважаючи на мінуси, зимовий і літній відпочинок є найбажанішим. Саме тому батьки разом з дітьми цікавляться: коли почнуться зимові канікули 2022--2023 для школярів в Україні і наскільки вони будуть тривалими.

Резюме

Український уряд підготував низку законодавчих актів, завдяки яким в навчальному 2022--2023 роках учням підготовлений подарунок у вигляді 4 основних канікул і днів додаткового відпочинку. Незважаючи на це зимові та літні канікули є найулюбленішими і довгоочікуваними.

Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован.