UKRjizn.com
Image default
Допомога

Зміни дитячих виплат у 2020 році в Україні

Вже 5 років поспіль сума на новонародженого залишається на одному рівні, без змін. Тим часом, Гривня з цього часу встигла неабияк «присісти», а ціни, відповідно, підрости. Отже, все частіше молоді пари відмовляються від народження другого малюка. Останні новини у змінах дитячих виплат в Україні дають шанс на поліпшення ситуації, адже на затвердження у ВР чекає законопроект 10395.

зміни дитячих виплат

Декретні і додекретні

У жінки, які були офіційно працевлаштовані, проблем з виплатами декретних коштів не буде. Напередодні декретної відпустки працевлаштована повинна в бухгалтерію свого підприємства (установи) принести лист непрацездатності (видається лікарем). На його основі нараховуються виплати. Вони повинні становити 100% від середньомісячної заробітної плати жінки. Якщо ж пологи протікали добре, тоді жінка повинна отримати кошти з розрахунком за 126 днів. У разі ускладнень пологів або народження більше однієї дитини, кількість днів для розрахунку збільшується і становить 140.

Громадянки, які не мали загальнодержавного страхування, тобто не були на роботі, мають право одержувати аналогічні виплати, але вже не з Фонду страхування, а від органів соц. захист. Це називається допомога по вагітності та пологах.

Претендувати на таку допомогу можуть:

  • підприємці, які не платили до Фонду страхування;
  • неповнолітні мами;
  • безробітні, які перебували на обліку в центрі зайнятості;
  • домогосподарка;
  • жінки, які навчаються у вузі, в тому числі в аспірантурі, докторантурі;
  • студентка;
  • військовослужбовець;
  • жінки, які втратили роботу внаслідок ліквідації установи або підприємства.

У такому випадку допомога виплачується в мінімальному розмірі і становить за 126 днів всього лише 2207 грн. За 140 днів – від 2452 грн.

Допомога на дитину

Багато майбутніх мам задаються питанням: чи скасують дитячі виплати в 2020 році в Україні. Насправді, повністю скасувати таку соціальну допомогу уряд не зможе. Такий варіант виплат є в кожній цивілізованій країні, адже є невід’ємною частиною демографічної політики.

Якщо очікуваних змін не відбудеться, тоді породіллі, після належного оформлення необхідних паперів, отримувати по 41280 гривень. При цьому не має значення яким за рахунком буде дитина в сім’ї. Така сума ділиться на частини. Перша видається в розмірі 10320 грн

Наступні частини виплачуються рівними порціями до тих пір, поки малюкові не виповниться 3 роки. Щомісячні виплати становлять 860 грн.

Законопроект 10395

Ще наприкінці червня 2019-го року на розгляд парламентаріїв було внесено так званий проект 10395. Чи увійде він в дію вже в 2020-му точно не відомо, проте більшість депутатів вже зараз його підтримують. Відповідно до нововведення, знову має повернутися диференційоване нарахування коштів породіллям. Як і до 2014-го року, таке передбачає збільшення суми з кожною наступною дитиною. Однак суми, в порівнянні з нинішнім варіантом, повинні бути куди більше.

про допомогу матері одиночці

Так, на першого в сім’ї малюка депутати пропонують аж 50 тис. грн. Звичайно, таку суму можна видавати єдиним платежем, адже багато недобросовісних жінок будуть спеціально народжувати дітей заради використання коштів. Тому розмір разової виплати становитиме 14 тис. грн. Решта суми буде розбита на рівні частини. Їх сім’я малюка буде отримувати протягом трьох років. Отже, щомісячна сума становитиме 1000 грн.

«Дохід» сім’ї з другим малюком в сім’ї збільшиться ще на 25 тис. грн., тобто складе 75 тис. грн. У цьому випадку разовий платіж зросте до позначки 21 тис. грн. Щомісяця мати дитини отримає таку ж суму, що і мати первістка – 1000 грн.

Тим, хто зважиться на третього, держава гарантує 100 тис. грн. при цьому перша частина – 28 тис. грн.

Інші переваги для мам

Якщо законопроект 10395 все ж затвердять, тоді сім’ї матимуть велику суму на руки. Разом з тим, розраховувати на додаткові пільги їм не варто. Якщо ж нововведення не відбудуться, тоді всі українські сім’ї, незалежно від того який за рахунком в родині став новонароджений, отримає також «бебі-бокс». По суті, це набір всього найнеобхіднішого на перший період для немовляти. З переліку інших подарунків варто також назвати: одяг для малюка, дитячі креми, термометри, засоби особистої гігієни, підгузники, серветки. Загальна ціна боксу майже 5 тис. грн.

Хоча по ідеї повинні вирости дитячі виплати в 2020 році в Україні, зміни, між тим, вплинуть на виплати «на няню». Таких, найімовірніше, взагалі не буде. Хоча сума на компенсацію послуг няні і не була великою (500 грн. щомісяця), однак вона покращувала ситуацію українок.

малюк

Для самотніх мам

Дитячі виплати в 2020 році в Україні матерям одиначкам будуть ухилятися, але для кожної жінки їх розмір буде різним. Визначають розмір додаткової допомоги органи соц. опіка. Щомісячна сума обчислюється як різниця між доходом сім’ї на одну людину і ПМ на дитину. Таким чином, якщо мати ніде не працює і не отримує доходу з оренди рухомого чи нерухомого майна, до трирічного віку малюка вона буде отримувати по 1773 грн. кожні 30 днів

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.