UKRjizn.com
Image default
Податки

Зміни до ПДФО у 2020 році в Україні

Податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – це грошові відрахування, які мають обов’язковий характер. Знімається з фінансових надходжень: зарплати, призів, оренди, відсотків банківського вкладу кожної людини. Зміни у податковому законодавстві щодо ПДФО у 2020 році в Україні будуть незначними. Однак є особливості, які потребують пильної уваги платників податків.

ПДФО у 2020 році в Україні

Які категорії фізичних осіб сплачують податок?

ПДФО сплачується всіма фізичними особами, які мають можливість самостійного заробітку. Вікові критерії, статеві ознаки, вид діяльності та інші нюанси ніяким чином не можуть скасувати сплату ПДФО.
В Україні обов’язковий податковий платіж повинні платити такі категорії громадян:

 • резиденти України – особи, які постійно проживають на території країни, мають українське громадянство, а також громадяни, які більше 183 календарних днів перебувають на території України;
 • нерезиденти України – особи, які понад 183 календарних днів за один рік перебувають на території країни, ведуть в ній підприємницьку діяльність, що приносить їм дохід;
 • податкові агенти – категорія роботодавців, які мають штат найманих працівників, несуть відповідальність за створення гідних умов праці, нараховують зарплату і сплачують за них прибутковий податок з прибутку.

Відрахування у резидентів і нерезидентів проводяться по-різному. Перша категорія сплачує податок з загальної прибутку, отриманий за звітний проміжок часу як у межах України, так і за її межами. Друга категорія сплачує ПДФО з прибутку, отриманого на території Української держави.

Поряд з вищевказаним, є категорія громадян, яка звільняється від сплати податку. До них відносяться дипломати та інші особи, зазначені в законодавчих актах.

Зміни до ПДФО у 2020 році в Україні спрямовані на:

 • підвищення ефективності податкового адміністрування;
 • мінімізацію кількості адміністративних правопорушень, щодо податкового законодавства;
 • поступове досягнення ставок акцизного податку на тютюнові вироби до європейського рівня;
 • виведення країни з економічної кризи.

Принципи податкової політики зводяться до того, що в найближчі роки країна повинна максимально наблизитися до мінімальної планки вимог Євросоюзу.

Ставка ПДФО в Україні в 2020 році

Оскільки стало відомо, що у найближчий період ставка ПДФО в Україні залишиться незмінною, не варто забувати про нюанси, з якими має бути знаком кожен підприємець:

 • стандартні виплати резидентів і нерезидентів, що мають прибуток на території країни, становлять 18%;зменшення податків до 5% передбачено Податковим Кодексом (до них відносяться відрахування із зарплати, премій, стипендій, пенсій та ін.);
 • ситуації, не зазначені в податковому законодавстві, мають на увазі сплату податків на доходи фізичних осіб в Україні в 2020 році в розмірі 18%.
калькулятор налога

Якою буде ПДФО з пенсійних виплат?

В уряді по сьогоднішній день ведуться суперечки щодо оподаткування пенсій. Багато депутати впевнені, що пенсії деяких українців настільки мізерні, що відрахування з них податку на доходи фізичних осіб в Україні у 2020 році – справжнє знущання над народом.
Враховуючи, що в Податковому Кодексі такі нюанси, як вік, стать ніяким чином не впливають на податкову ставку, в наступаючому 2020 році пільга ПДФО Україні для пенсіонерів не передбачена. Відрахування будуть проводитися, як і в 2019 році.

Однак деякі зміни щодо пенсійних відрахувань у законодавстві є. Оподаткуванню підлягають ті пенсії, розмір яких дорівнює або вище десяти прожиткових мінімумів непрацездатних громадян. До кінця 2019 року ця цифра становитиме 1728 грн., значить, ПДФО нараховуватиметься на пенсію, що дорівнює або вище 17280 грн. Розмір податку на доходи фізичних осіб складе стандартні 18%.

Також податкова ставка буде застосовуватися до пенсій українців, нарахування яких відбувається з-за кордону. Якщо ж в країні, що виплачується пенсію, вже знімаються податки, повторне зняття ПДФО в Україні не передбачено.

налоги

Прибуток, який не враховується при нарахуванні ПДФО

У податковому законодавстві передбачено ситуації, коли сплата податку фізичними особами не передбачена. До них відносяться:

 • оформлення спадщини, спадкоємцем 1 або 2 категорії;
 • отримання майна у спадок та інвалідом 1 групи, особливої, що є сиротою і не має опіки;
 • сплата податку з цінних паперів та інших заощаджень Ощадбанку СРСР аж до 1952 року;
 • прибуток від продажу однієї одиниці транспортного засобу за умови, що операція була проведена протягом одного календарного року (повторний продаж оподатковуватиметься у розмірі 18%);
 • отримання пенсійних виплат учасниками та інвалідами ВВВ.

Насправді ситуацій, в яких громадяни України звільняються від сплати ПДФО безліч. Кожна з них розбирається індивідуально. При виникненні сумнівів особа може звернутися за допомогою до юриста або податкового кодексу.

Новини про пільгу ПДФО у 2020 році

Як стало ясно, в 2020 році не з усіх фізичних осіб буде братися податок. Крім цього, державою передбачена пільга по прибутковому податку. Вона може бути застосована до соціально незахищених верств населення з мінімальною заробітною платою.

Уряд розуміє, що при нарахуванні податку на мінімальну зарплату українець і його сім’я залишиться без коштів для існування.

зарплата

Оскільки розмір пільги залежить від мінімального прожиткового рівня для працездатної особи, в наступному періоді пільга залишиться незмінною протягом цілого року.

Відповідно до Закону Про бюджет на 2020 рік, розмір мінімального прожиткового мінімуму в грошовому вираженні, становитиме 2073 грн. Величина пільги від прожиткового мінімуму становитиме 50% або 1035 грн.

Для отримання пільги ПДФО достатньо звернутися з пакетом документом і заявою до роботодавця. Якщо фізична особа працює на кількох роботах, пільга може бути застосована до однієї з них. Якщо пільга застосовується до державного службовця, – подання заяви не передбачено. Фахівцю необхідно передбачити наявність документів, що підтверджують можливість надання податкової пільги.

Важливо! Пільга застосовується виключно до зарплати і тільки за умови, що вона не більше порогового показника, який обчислюється за формулою: мінімальний прожитковий мінімум працездатної особи, помноженого на 1,4. Напередодні 2020 року пороговий розмір заробітної плати становитиме 2900 грн.

При цьому не варто думати, що працівник зовсім буде звільнений від податку. Єдиний плюс в тому, що він стане меншим, ніж у інших колег.

На завершення

Щорічні нововведення в податковому законодавстві вимагають граничної пильності з боку фізичних осіб незалежно від віку та інших критеріїв. ПДФО з громадян України в 2020 році представлений стандартним відрахуванням у розмірі 18%. Платниками податку є резиденти і нерезиденти України, а також податкові агенти. Категорії громадян, які звільнені або сплачують його в меншому процентному співвідношенні, описані в Податковому кодексі. У 2020 році розмір ПДФО залишиться тим же.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.