UKRjizn.com
Image default
Фінанси

Зовнішній державний борг України 2020

Останні п’ять років Україна переживає не найкращі свої часи. Економіка країни в жалюгідному стані. Нововведення та перетворення попереднього уряду не працюють. Реформи не змогли допомогти українцям досягти гідного європейського рівня життя, а високі комунальні тарифи і ціни загнали народ у злидні. 

державний борг

Збільшення заробітних плат і державних виплат не здатне перекрити все це. Сильно погіршує ситуацію невирішений військовий конфлікт на Сході. Все це руйнує і без того слабку економіку країни, робить непривабливою країну для іноземних інвесторів. Зовнішній борг України на 2020 рік становить 115,511 млрд. Якщо вірити прогнозам експертів і аналітиків, подібні ситуації приводять до дефолту.

Зовнішній державний борг України 2020

Те, що питання погашення державного боргу є важливим і потребує якнайшвидшого вирішення, ні в кого сумнівів не викликає. Уряд країни має найближчим часом знайти фінансові ресурси і засоби для вирішення проблеми погашення боргу, а також інструменти для усунення гострого дефіциту бюджету. Держборг України 2020 в доларах понад 76 000 мільйонів. Реалізація нових програм і реформ, можливо, частково стабілізує ситуацію, поліпшивши рівень життя українців. Це також допоможе уникнути збільшення витрат на забезпечення життєдіяльності державних установ.

При розробці плану дій, необхідно пам’ятати про вимоги міжнародних кредиторів, відповідно з якими, дефіцит бюджету не може перевищувати 2,5% ВВП. Таку інформацію оприлюднили майже всі ЗМІ. Уряду слід відкинути всі програми, що ведуть до скорочення надходжень грошових коштів. Зміна механізму оплати запланована заміна податку на прибуток виявиться неефективною, так податку прибуток і на виведений капітал може загрожувати втратами фінансів. За заявами аналітиків, уряду будь-якими способами потрібно відмовитися від кредитної допомоги ззовні, щоб уникнути повного краху економіки.

график

Фактори зростання валового зовнішнього боргу

На сьогоднішній день думки знавців про необхідність фінансових кредитних вливань в економіку України різняться. Міністерство фінансів України повідомляє, що валовий зовнішній борг України зріс на $515 млн. Стабілізувати економіку, і зупинити підвищення інфляції першорядне завдання уряду. Самостійно впоратися з цим завданням на даному етапі Україна не може, але постійне зростання державного боргу посилює проблему. Зовнішній борг України на 515 млн. в доларах став більше. Міністерство фінансів розглядає всі фактори, що впливають на зростання валового зовнішнього боргу країни, і терміново шукає шляхи вирішення цього питання. В результаті, були визначені такі фактори зростання державного боргу країни:

 • девальвація гривні;
 • падіння реального ВВП;
 • зниження споживчого внутрішнього попиту в результаті інфляції та безробіття;
 • негативний вплив дійсної процентної ставки Нацбанку на боргове середовище;
 • неможливість розширення ринку позичкових коштів, в силу різних причин. Наслідком постійного збільшення заборгованості є зростання суми платежів, відповідно і збільшення навантаження на бюджет та економіку країни. Як повідомляють експерти, сума майбутніх щорічних виплат за кредитами істотно зросла в порівнянні з минулими роками.

У перерахунку на долари сума щорічних виплат становить близько 8 мільярдів. Але навіть перерахування зазначених коштів не дозволяє погасити заборгованість у повному обсязі. Якщо говорити про масштаб проблеми в цілому, то відсоток від ВВП держборгу України в 2020 році становить понад 80.

Кабінет міністрів фінансів України заявив, що для здійснення зовнішніх боргових зобов’язань знадобиться близько 3 років. За умови, що платежі за кредитами будуть здійснюватися регулярно в зазначений період, державний борг можна буде погасити повністю. 

Простим українцям, далеким від політики і економіки, складно давати оцінку ситуації, а також обчислити всі наявні ризики. Для кращого розуміння необхідно розглянути зовнішній борг України 2020 на душу населення, який на даний момент складає близько 2 тисяч доларів.

доллары

Механізм погашення заборгованості

За вимогами Міжнародного валютного фонду Україна повинна виконати зобов’язання за зовнішнім боргом в сумі $8 млн. Перше перерахування має бути зроблено в лютому поточного року.
Держборг України буде повертатися строго за планом, складеним урядом. План погашення зовнішнього боргу розроблявся одночасно з проектом бюджету. На виконання зобов’язання, уряд визначив суму 417 млрд. гривень, частина з яких буде використана для погашення боргу. В результаті здійснення виплат буде поетапним, а виплати будуть здійснюватися рівними частинами, крім першого кварталу.

До кінця березня уряд має намір погасити близько 53 млрд. гривень зовнішнього боргу, в тому числі і кошти за обслуговування боргу.

Графік погашення зовнішнього боргу України на 2020 рік був розроблений одночасно з бюджетом на поточний рік.

У 2020 витрати на виплати боргу і його обслуговування почнуть поступово зменшуватися з року в рік від $5 до 4 млрд. і так далі. Міністерство фінансів розраховує на отримання нових позик, як на зовнішніх, так і на внутрішніх фінансових ринках. Ці кошти будуть використані для зниження процентного співвідношення боргу і ВВП.

Дана стратегія дозволить знизити рівень інфляції до 7,5%, і збільшити ВВП на 3%. Але існують певні ризики невиконання графіка погашення. Це може статися в разі, якщо не будуть знайдені способи і інструменти рефінансування, а також стабілізації економіки.

Зовнішні вливання

Проблема з виплатами боргів стояла завжди. За фактом систематичні виплати боргу стали здійснювати тільки в минулому році, а основна сума кредиту була взята ще в 2013 році. Боргові зобов’язання за зовнішніми боргами становлять більше половини. Держборг України в реальному часі 2020 складається з єврооблігацій і регулярних кредитних вливань МФ організацій. 

Відповідальність за порушення боргових зобов’язань лягає не тільки на уряд країни. Нацбанк зобов’язаний повертати позику на загальну суму $7 млрд. А конкретніше, оплата повинна проводитися із золотовалютного запасу країни. Хоча такий варіант теж не найкращий так, як це злегка послаблює навантаження на бюджет України, але з іншого боку розхитує економіку. 

Експерти наполягають на відмові від «допомоги» міжнародних організацій. Таку ж позицію відстоюють багато політиків. Вони вважають, що при правильному підході до процесу управління, держава може вирішити майже всі свої питання без сторонньої допомоги. Внутрішній борг може бути рефінансований.

Зовнішній державний борг-це заборгованість держави по залучених з-за кордону засобів у вигляді позик і кредитів іноземних банків та міжнародних фінансових організацій, виплачуваних відсотків по них, а також коштами, отриманими шляхом розміщення на міжнародних ринках державних цінних паперів.  Зовнішній борг України, кому повинні українці, і як віддавати борги, такі питання постають на порядку денному.

Скільки і кому винна Україна?

З 2014-го і зараз Уряд України брав кредити у МВФ на суму $ 11,3 млрд. Світовий банк за цей період позичив українцям $1,4 млрд., $3 млрд. позичили США, $2,3 млрд – Європейського Союзу. Основні кредитори України:

 • МВФ;
 • Світовий банк;
 • Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР);
 • Європейський Союз;
 • Німеччина;
 • США;
 • Японія.

Ситуація з держборгом країни складна, вимагає невідкладного рішення. Кредитори чекають виконання боргових зобов’язань від України. А уряд країни думає, як розплатитися з боргами і піти від кредитної залежності перед європейськими партнерами та іншими фінансовими донорами. Адже сьогодні борг кожного українця перед західними кредиторами становить $ 305.

государственный долг

Не про це мріяли українці, які виходили на майдан в 2013 році. Не про це розповідав президент Порошенко, розповідаючи українському народу про поліпшення і реформи, що відбуваються в країні. Якщо новий уряд не зможе знайти вірне вирішення цієї проблеми, то, швидше за все в Україні буде дефолт.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.