UKRjizn.com
Image default
Економіка

Зростання споживчих витрат у червні перевершило очікування економістів

У червні споживчі витрати у США зросли більше, ніж очікувалося, оскільки американці стали платити більше за товари та послуги, а місячна інфляція зросла до найвищого рівня з 2005 року.

Споживчі витрати, на частку яких припадає понад дві третини економічної активності у США, минулого місяця зросли на 1,1%, повідомило у п’ятницю Міністерство торгівлі. Дані за травень було переглянуто у бік збільшення, щоб показати, що витрати зросли на 0,3% замість 0,2%, як повідомлялося раніше.

Економісти, опитані агентством Рейтер, прогнозували, що споживчі витрати збільшаться на 0,9%.

Ці дані були включені до попереднього звіту про валовий внутрішній продукт за II квартал, опублікований у четвер. Звіт свідчить, що споживчі витрати з поправкою на інфляцію зростали найповільнішими темпами за два роки на тлі зниження покупок товарів, особливо продуктів харчування через підвищення цін.

У минулому кварталі валовий внутрішній продукт скоротився на 0,9% у річному обчисленні після зниження на 1,6% у І кварталі.

У червні інфляція різко зросла. Індекс споживчих цін (PCE) підскочив на 1,0% минулого місяця. Це стало найбільшим зростанням із вересня 2005 року, після зростання на 0,6% у травні. За 12 місяців індекс зріс на 6,8%, що стало найбільшим зростанням із січня 1982 року. У травні індекс PCE зріс на 6,3% у річному обчисленні.

Без урахування цін на продукти харчування та паливо індекс зріс на 0,6% після зростання на 0,3% у травні. Так званий базовий індекс цін PCE зріс у червні на 4,8% у річному обчисленні після зростання на 4,7% у травні.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.