UKRjizn.com
Image default
Економіка

Зростання споживчих витрат у США перевершило очікування

Споживчі витрати у США у вересні зросли більше, ніж очікувалося, тоді як базовий інфляційний тиск продовжував зростати, що, швидше за все, змусить Федеральну резервну систему підвищити процентні ставки ще на три чверті процентного пункту наступного тижня.

Втім, з’явилися деякі новини, що обнадіюють, у боротьбі з високою інфляцією, а інші дані, опубліковані Міністерством праці в п’ятницю, показали, що в III кварталі значно сповільнилося зростання заробітної плати в приватному секторі. Уповільнення зростання зарплат сталося у чутливих до інфляції галузях, таких як роздрібна торгівля, будівництво та фінанси. У таких секторах, як охорона здоров’я та освіта, які, як і раніше, відчувають брак кадрів, спостерігалося зростання зарплат.

«Американці можуть говорити, що вони стурбовані інфляцією, але вони все ще роблять покупки, що підтримує зростання економіки, – каже Крістофер Рупкі, головний економіст FWDBONDS у Нью-Йорку. – Немає жодних шансів на те, що інфляційний тиск знизиться найближчим часом через уповільнення попиту».

За даними Міністерства торгівлі, минулого місяця споживчі витрати, на які припадає понад дві третини економічної активності в США, зросли на 0,6%. Дані за серпень було переглянуто у бік підвищення, щоб показати, що витрати зросли на 0,6% замість 0,4%, як повідомлялося раніше.

Економісти, опитані агентством Рейтер, прогнозували, що споживчі витрати зростуть на 0,4%. Споживачі активізували покупки автомобілів і витрачали більше на продукти харчування, одяг, ліки, що відпускаються за рецептом, і товари для відпочинку. Витрати на промтовари зросли на 0,3% після двох щомісячних скорочень поспіль. Витрати на послуги також зросли за рахунок оплати житла та комунальних послуг, а також проїзду у транспорті та харчування у ресторанах. Витрати послуги зросли на 0,8%.

Ці дані були включені до попереднього звіту про валовий внутрішній продукт за третій квартал, опублікований у четвер, який показав відновлення економічного зростання після зниження у першому півріччі.

Темпи зростання в 2,6% у річному обчисленні минулого кварталу були зумовлені різким скороченням дефіциту торговельного балансу, при цьому показники внутрішнього попиту були найнижчими за два роки.

Зростання споживчих витрат сповільнилося до 1,4% порівняно з 2,0% у квітні-червні. Однак вересневі дані свідчать, що наприкінці кварталу динаміка посилилася, що є гарною ознакою в останні три місяці 2022 року.

Звіт Міністерства торгівлі показує, що індекс видатків на особисте споживання зріс на 0,3%, що відповідає приросту у серпні. За 12 місяців з вересня 2021 року до вересня 2022 року індекс зріс на 6,2% після того, як у серпні він виріс на таку саму величину.

Без урахування зростання цін на продукти харчування та енергоносії індекс зріс на 0,5%, що відповідає зростанню у серпні. Так званий базовий індекс споживчих витрат зріс у вересні на 5,1% у річному обчисленні після зростання на 4% за 12 місяців до серпня.

ФРС відстежує індекси споживчих витрат для виставлення цільового рівня інфляції 2%. Інші інфляційні показники набагато вищі. У вересні індекс споживчих цін зріс на 8,2% у річному обчисленні.

Проте є й проблиски надії. В окремому звіті, опублікованому в п’ятницю, Міністерство праці повідомило, що індекс витрат на працевлаштування, найширший показник витрат на робочу силу, зріс на 1,2% минулого кварталу після зростання на 1,3% у період із квітня по червень.

На думку політиків та економістів, цей показник є одним із найкращих способів вимірювання волатильності ринку праці та прогнозуючим параметром базової інфляції, оскільки він коригується з урахуванням змін у складі та якості робочих місць.

Витрати на робочу силу збільшились на 5,0% у річному обчисленні після зростання на 5,1% у другому кварталі.

Заробітна плата зросла на 1,3% після зростання на 1,4% у другому кварталі. Вона зросла на 5,1% у річному обчисленні після зростання на 5,3% у попередньому кварталі.

Ще більш обнадіює той факт, що заробітна плата у приватному секторі зросла на 1,2% після зростання на 1,6% у другому кварталі. Це знизило річний приріст заробітної плати у приватному секторі до 5,2% із 5,7% у другому кварталі.

Попри те, що інфляція підірвала купівельну спроможність споживачів, у вересні споживчі витрати зросли, вийшовши більш високу траєкторію зростання четвертому кварталі. Споживчі витрати з поправкою на інфляцію минулого місяця зросли на 0,3%, що відповідає серпневому зростанню.

Витрати підтримуються стійким зростанням зарплати, що призводить до зростання доходів. Домогосподарства також використовують свої заощадження на фінансування покупок. Особистий дохід збільшився на 0,4% минулого місяця, що відповідає приросту у серпні.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.