UKRjizn.com
Image default
Економіка

Зупинка «Північного потоку-1» на планове техобслуговування викликає побоювання у Німеччині

Найбільший трубопровід, яким російський газ доставляється до Німеччини, у понеділок зупиняє перекачування палива у зв’язку зі щорічним технічним обслуговуванням. Очікується, що перерва у роботі триватиме десять днів, але уряди, ринки та компанії побоюються, що відключення може бути продовжено через війну в Україні.

Газопровід «Північний потік-1» доставляє 55 мільярдів кубічних метрів газу на рік із Росії до Німеччини дном Балтійського моря. Він зупиняється на технічне обслуговування з 11 до 21 липня.

У червні Росія скоротила подачу газу до 40 відсотків загальної потужності трубопроводу, пославшись на затримку із поверненням обладнання, яке обслуговувалося німецькою компанією Siemens Energy у Канаді.

На вихідних Канада заявила, що вона поверне відремонтовану турбіну, водночас повідомивши, що розширить санкції проти російського енергетичного сектора.

Європа побоюється, що Росія може продовжити планове техобслуговування, щоб ще більше скоротити постачання газу до Європи, що може призвести до зриву планів із заповнення сховищ напередодні зими і посилити газову кризу, яка змусила уряди вжити надзвичайних заходів і призвела до болісно високих рахунків для споживачів.

Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що його країна має враховувати можливість, що Росія призупинить подачу газу «Північним потоком-1» після закінчення планового періоду техобслуговування.

“Виходячи з типової картини, яку ми спостерігали раніше, буде не дуже дивно, якщо виникне якась маленька деталь, і тоді вони зможуть сказати, що “тепер ми не можемо його включити””, – сказав він на заході наприкінці червня.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков відкинув заяви, що Росія використовує нафту та газ для політичного тиску. Він підкреслив, що технічне обслуговування носить плановий характер і жодних нових ремонтних робіт «ніхто не вигадував».

Є й інші великі газопроводи з Росії до Європи, але потоки газу через них поступово знижуються, особливо після того, як Україна у травні перекрила один із маршрутів транзиту газу, звинувативши у втручанні окупаційні російські війська.

Росія повністю припинила постачання газу до кількох європейських країн, які не виконали її вимоги щодо оплати в рублях.

Німеччина перейшла на другий рівень триступеневого плану скорочення споживання газу. Наступний ступінь передбачає нормування споживання палива урядом.

Берлін також попередив про рецесію у разі припинення потоків газу з Росії. За оцінками Баварської галузевої асоціації – vbw, економічні витрати від цього можуть становити 193 мільярди євро у другому півріччі.

«Різке припинення імпорту російського газу також вплине на робочу силу в Німеччині… Наслідки торкнуться близько 5,6 мільйона робочих місць», – заявив керуючий директор vbw Бертрам Броссардт.

Наслідки будуть ще більшими. Повне припинення постачання призведе до того, що ціни на газ у Європі, які вже боляче вдарили по промисловості та домогосподарствах, довше залишаться на високому рівні.

Гуртові ціни на газ у Нідерландах, які є європейським еталоном, з липня минулого року зросли більш ніж на 400 відсотків.

“Якщо “Північний потік” буде перекритий або якщо Німеччина втратить весь російський імпорт, то це відчує на собі вся північно-західна Європа”, – заявив міністр енергетики Нідерландів Роб Йеттен.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.